Tarptautinė konferencija „Bibliotekos – įtraukiai visuomenei“

Gerbiami tarptautinės konferencijos „Bibliotekos – įtraukiai visuomenei“ dalyviai,

organizatorių vardu norime Jums visiems nuoširdžiai padėkoti. Jūsų dalyvavimas, pozityvumas ir entuziazmas padėjo padaryti taip, kad ši tarptautinė konferencija būtų įsimintina,  įdomi ir naudinga. Tikimės, kad nagrinėti klausimai ir ateityje Jums bus svarbūs, o mes visi turėsime dar daug galimybių susitikti bei pasidalyti gerosiomis patirtimis.

Jei įspūdžiais ar įžvalgomis iš šios konferencijos Jūs pasidalijote (ar ketinate dalytis) savo tinklaraščiuose, institucijų, kurioms atstovavote, tinklalapiuose ar spausdintuose leidiniuose, labai prašytume šia informacija pasidalyti ir su mumis. Mums bus didelė garbė paskelbti Jūsų atsiliepimus konferencijos tinklalapyje. Jei norite rengti publikacijas, konferencijos programą, tezes ir Marakešo sutarties gaires galite rasti konferencijos tinklalapyje. Jei turite klausimų, kreipkitės elektroniniu paštu f.brasaite@labiblioteka.lt

Dar kartą nuoširdžiai dėkojame visiems pranešėjams ir dalyviams ir linkime kuo geriausios kloties Jūsų sumanymuose ir darbuose.

Konferencijos nuotraukas galite rasti: http://bit.ly/2gUKSkS 

Nuotraukų autorė – Rūta Markevičė

Prasidėjo Lietuvos aklųjų bibliotekos organizuojama tarptautinė konferencija „Bibliotekos – įtraukiai visuomenei“

Vakar, spalio 24 d. prasidėjo tarptautinė Lietuvos aklųjų bibliotekos konferencija „Bibliotekos – įtraukiai visuomenei“.

Pirmąją konferencijos dieną pranešimus skaitė pranešėjai iš Belgijos, Didžiosios Britanijos, Latvijos, Lietuvos, Suomijos, Vokietijos. Konferencijos atidarymo metu dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos kultūros ministras Šarūnas Birutis, Lietuvos mokslinių bibliotekų asociacijos pirmininkė Emilija Banionytė ir Latvijos bibliotekininkų asociacijos prezidentė Kristīne Pabērza.

Plenarinius pranešimus skaitė Lietuvos aklųjų bibliotekos direktorė dr. Rasa Januševičienė, Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė dr. Asta Kandratavičienė ir Kauno apskrities viešosios bibliotekos Strateginės plėtros ir inovacijų centro vadovė Edita Urbonavičienė. Spalio 25, antrąją konferencijos dieną, vyks seminaras tema „Autorių teisių sprendimai įtraukioms bibliotekų paslaugoms“, kuriuo siekiama

paskatinti diskusiją apie Marakešo sutarties teikiamas galimybes kurti įtraukias paslaugas bibliotekose, aptarnaujančiose asmenis, turinčius skaitymo sutrikimų ar kitų negalių, ir aptarti informacijos prieigos atvėrimo perspektyvas.

Konferenciją remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

EIFL kviečia dalyvauti LAB konferencijoje „Bibliotekos – įtraukiai visuomenei“

Organizacijos EIFL interneto svetainėje pažymima, kad Lietuvos aklųjų bibliotekų 50 veiklos metų jubiliejui pažymėti organizuoja tarptautinę konferenciją „Bibliotekos – įtraukiai visuomenei“, kuri vyks 2016 m. spalio 24–25 dienomis Vilniuje.

Pirmąją konferencijos dieną vyks plenarinė ir 2 teminės sekcijos „Pasiekiant skaitytoją: sėkminga įtraukių paslaugų praktika bibliotekose“, „Bibliotekų galimybių teikti įtraukias paslaugas stiprinimas“.

Antrąją konferencijos dieną vyks seminaras tema „Autorių teisių sprendimai įtraukioms bibliotekų paslaugoms“.

Informacija iš: www.eifl.net/events/libraries-inclusive-society

Registracija į konferenciją vyksta užpildant internetinės registracijos formą: http://labiblioteka.lt/konferencija/lt_LT/for-conference-participants/

Taip pat kviečiame pasižiūrėti garsaus daininko Styvo Vonderio sveikinimo kalbą dėl Marakešo sutarties įsigaliojimo rudenį, prisijungus Kanadai:

https://goo.gl/9csV7R

Įtrauki biblioteka. Jau 50 metų

Rasa JanuševičienėPranešime pristatoma Lietuvos aklųjų bibliotekos (LAB) veiklos retrospektyva, dabartis ir ateities vizija.  Lietuvos aklųjų biblioteka – valstybinės reikšmės biblioteka, unikali biblioteka Lietuvos bibliotekų sistemoje, skirta skaitymo sutrikimų turinčių žmonių aprūpinimui literatūra ir informacija, sukaupusi specialiųjų formatų leidinių fondą, didžiausia šalyje šių formatų leidinių leidėja. Pradėta kurti pačių regos netekusių žmonių rankomis ir iniciatyva, Lietuvos aklųjų biblioteka per 50 veiklos metų savo vartotojams visada buvo daugiau nei biblioteka – ji skatino ir skatina savo bendruomenės narius nepalūžti, skaityti, mokytis, sužinoti, bendrauti, dalyvauti, išbandyti kūrybines jėgas.

Lietuvos aklųjų bibliotekos veiklą galima nusakyti: arčiau, greičiau, įvairiau, daugiau. Arčiau vartotojo, greitesnis paslaugos suteikimo laikas, įvairesnis turinys, didesnis skaitymo sutrikimų turintiems žmonėms prieinamų leidinių kiekis. LAB – tai visą Lietuvą apimantis tinklas, kurio dėka prieinamais leidiniais ir paslaugomis gali naudotis tiek dideliuose miestuose, tiek miesteliuose ir kaimuose gyvenantys neregiai ir kiti skaitymo sutrikimų turintys žmonės. Bibliotekai sukūrus Elektroninių leidinių valdymo informacinę sistemą (ELVIS), paslaugų tikslinių grupių vartotojams teikimas perėjo į kokybiškai naują lygmenį – virtualią aplinką.

Lietuvos aklųjų biblioteka orientuota į dvikryptę komunikaciją, skatinančią visuomenę geriau pažinti skaitymo sutrikimų turinčių žmonių problemas ir jų gyvenimą. Vykdomos įvairios tikslinėms grupėms, visuomenei, kultūros darbuotojams skirtos edukacinės veiklos ir projektai.

 

Apie autorę:

Rasa Januševičienė Lietuvos aklųjų bibliotekoje dirba jau beveik 20 metų. Nuo 2007 m. – šios bibliotekos direktorė.

2005 m. Vilniaus universitete apgynė daktaro disertaciją „Bibliotekų ir informacijos paslaugos sutrikusio regėjimo žmonėms“.