„Skaitymo pievelės“ Šeduvos globos namuose metu.

„Skaitymo pievelės“ renginys Šeduvos globos namuose

2018-08-16

Žolinės išvakarėse Lietuvos aklųjų bibliotekos darbuotojos Dalia Balčytytė ir Janina Vileikienė svečiavosi Šeduvos globos namuose. Čia vyko „Skaitymo pievelės“ renginys, organizuotas kartu su Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąja biblioteka.

Plačiau
Vaizdai iš Lukiškių aikštės ir LAB „Skaitymo pievelės“ Vilniaus Vingio parke.

Kviečiame į LAB „Skaitymo pievelę“ Lukiškių aikštėje

2018-08-13

Rugpjūčio 28 d. 14 val. kviečiame susitikti Lukiškių aikštėje esančioje #VilniusSkaito erdvėje, kur vyks LAB „Skaitymo pievelės“ renginys. Tai garsiniai skaitymai, kurių metu vaišinsimės gardžia arbata ir klausysimės romantiškų Vilniaus istorijų iš Liudos Matonienės knygos „Vilnius: meilės stotelės“. Visų labai laukiame!

Plačiau
Renginio metu.

„Skaitymo pievelės“ renginys neįgaliųjų vasaros stovykloje

2018-07-27

Vakar LAB komanda lankėsi Klaipėdos rajono „Gribžės“ poilsinėje, kur įsikūrusi neįgaliųjų, turinčių įvairių negalių, vasaros stovykla. Čia vyko „Skaitymo pievelės“ renginys, organizuotas kartu su Klaipėdos apskrities viešąja Ievos Simonaitytės biblioteka. Kadangi dienos ypač karštos, buvome sunerimę, ar stovyklautojai norės įsijungti į mūsų siūlomus skaitymus ir kūrybines dirbtuves. Juk vasara, atostogos, tingu...

Plačiau
Renginio metu.

„Skaitymo pievelė“ Vingio parke

2018-07-11

Šią vasarą LAB su savo skaitytojais kalbasi apie knygas „Skaitymo pievelėse“. Jau ir ankstesniais metais garsiniai skaitymai vykdavo atvirose erdvėse, tačiau šiemet skaitymų koncepciją išplėtojome ir dabar juose daugiau įdomios kontekstinės informacijos ir interaktyvumo.

Plačiau
Edukacinis užsiėmimas.

„Skaitymo pievelė“ Kauno „Arkos“ bendruomenės namuose

2018-07-05

Liepos 4 d. LAB darbuotojos Dalia Balčytytė ir Janina Vileikienė svečiavosi Kauno „Arkos“ bendruomenės namuose. Šiuose namuose, kur gražiai ir prasmingai laiką leidžia suaugę proto negalią turintys bičiuliai, vyko „Skaitymo pievelės“ renginys. Mudvi su Dalia bičiuliams papasakojome apie Lietuvos aklųjų biblioteką, apie liečiamąsias knygas ir bibliotekos paslaugas. Oi, kiek daug klausimų iš karto kilo: kaip nematantys žmonės skaito, jeigu jie nemato; kaip jie ateina į biblioteką; ar mėgsta neregiai keliauti; kur buvo nukeliavę; kas juos veža; kaip neregiai pasidaro valgyti ir kaip jie randa indus; nuo ko žmonės apanka; ar nematantys žmonės turi draugų ir pan... Vėliau skaitėme Anos Saksės pasakas apie gėles. Bendruomenės nariai pasidžiaugė, kad savo darželyje augina tulpes, raudonas ir margas, kad jiems patinka neužmirštuolės ir kitos mėlynos gėlės. Na, o paskui visi kartu kūrėme gėlių pievas. Pasidalinome į dvi komandas ir ant didžiulio popieriaus lapo klijavome savo pačių padarytas gėleles. Gėlės buvo gražios, o į tas pievas netikėtai atėjo karvė, atbėgo šuniukas, atplasnojo drugeliai, kūdroje plaukiojo antytės, švietė saulė. Mums visiems buvo gera ir nepaprastai jauku. O kiek daug džiaugsmo ir šiltų padėkos žodžių sulaukėme, kai kiekvienam padovanojome po mažą indelį su gėlių sėklytėmis. Jie patys sėkleles pasės, laistys ir, tikimės, džiaugsis gražiais žiedais.

Plačiau
Mokymų naudotis ELVIS sistema metu.

LAB rengiasi atnaujinti virtualias paslaugas

2018-07-05

Jau šiais metais startuos LAB projektas „MoBiLait: mokymosi galimybių atvėrimas žmonėms, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto, per Lietuvos bibliotekų tinklą“, kurio metu bus atnaujinama virtuali aklųjų biblioteka ELVIS ir išleista 600 mokslui ir savišvietai skirtų leidinių specialiaisiais formatais (DAISY, garsiniu ir skaitmeniniu formatu, pritaikytu skaityti balso sintezavimo programine įranga).

Plačiau apie MoBiLait projektą skaitykite https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/965667/virtualioje-erdveje-naujos-galimybes-studentams-neregiams#.Wz3UuwMuiaU.facebook