Nuo šiol – LAB savanorystės galimybė ir Kaune!

2017-07-21

Lietuvos aklųjų biblioteka yra didžiausia šalyje specialiųjų formatų leidinių, skirtų regos ir kitą negalią turintiems žmonėms, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto, leidėja. Ir vienintelė šalyje leidėja, leidžianti paties populiariausio ir įprasto teksto negalinčių skaityti žmonių dažniausiai pasirenkamo formato leidinius – garsines knygas ir žurnalus. Siekdami padidinti regos negalią turintiems žmonėms prieinamų leidinių skaičių, 2013 metais pradėjome savanorystės veiklą – pasiūlėme galimybę savanoriškai garsinti knygas. Buvome nustebinti, kiek daug žmonių norėjo prisidėti prie šios gražios ir prasmingos veiklos. Netrukus turėjome įrengti net papildomas studijas savanoriškam skaitymui. Dabar savanorių diktorių dėka biblioteka išleidžia žymiai daugiau garsinių leidinių. Dėl savanorystės veiklos nesumažėjo ir profesionalių diktorių įgarsinamų knygų, kurie garsina knygas pagal bibliotekos darbuotojų kas ketvirtį parengiamus leidybos planus. Tačiau ir savanoriais LAB dažnai tampa gerai žinomi televizijos ir radijo žurnalistai, kiti išlavinto balso profesionalai. Nuolat sulaukiame naujų pageidavimų tapti savanoriais, taip pat ir klausimų, ar tokia veikla galima tik Vilniuje.

Plačiau

Savanoriai diktoriai nuo šiol galės garsinti leidinius regos negalią turintiems žmonėms ir Kaune

2017-07-19

Šių metų liepos 20 d. 13 val. Lietuvos aklųjų bibliotekos Kauno padalinyje (Savanorių pr. 204A) atidaromos naujai įrengtos Lietuvos aklųjų bibliotekos (LAB) savanoriško garsinimo įrašų studijos. Jose savanoriai, norintys padėti regos ir kitą negalią turintiems žmonėms ir įskaityti jiems skirtus leidinius, nuo šiol galės tą padaryti ne tik Vilniuje, bet ir Kaune – LAB Kauno padalinyje. Naujai įrengtose dviejose savanoriško garsinimo įrašų studijose savanoriai diktoriai knygas regos negalią turintiems žmonėms galės garsinti visą parą.

Plačiau

„Pasakojimų dėžutė“ – po atviru Klaipėdos dangumi

2017-07-04

Birželio 30 d. LAB „Pasakojimų dėžutės“ komanda išsiruošė į pajūrį, kur mūsų spektakliukų laukė Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namuose augantys mažyliai. Pirmą kartą ruošėmės spektaklius demonstruoti lauke, po atviru dangumi. Džiaugiamės, kad šių kūdikių namų administracija svetingai ir draugiškai atvėrė mums duris, pasiūlė spektakliukams gražaus kiemo erdves ir viską, ko tik galėjo prireikti. Nerimastingai dairėmės į danguje besikaupiančius debesis, tačiau ir oras buvo mums palankus.

Plačiau

2017 m. tarptautinis liečiamųjų knygų „Typhlo & Tactus“ konkursas

2017-06-29

Prancūzijos ne pelno siekianti organizacija „Les Doigts Qui Rêvent“ kviečia kurti liečiamąsias knygutes, skirtas akliems ir silpnaregiams 3–12 metų vaikams, ir dalyvauti konkurse. Laimėtojai bus apdovanoti organizatorių įsteigtais prizais, o knygos bus išleistos Europos ir kitomis pasaulio kalbomis.

Plačiau

Išleista 10 leidinių garsiniu formatu iš Europos Komisijos Lietuvių kalbos vertimo raštu departamento darbuotojų skirtos paramos

2017-06-27

Dėkojame Europos Komisijos Lietuvių kalbos vertimo raštu departamento darbuotojams, kurie skyrė Lietuvos aklųjų bibliotekai paramą 10-iai knygų garsiniu formatu išleisti. Knygos jau puikuojasi LAB lentynose, jas rasite ir prisijungę prie virtualios bibliotekos ELVIS (http://elvis.labiblioteka.lt/)

Plačiau

„Pojūčių LABoratorijos“ bandymai Kultūros naktį

2017-06-19

Birželio 16 d., Kultūros nakties metu, Lietuvos aklųjų bibliotekoje kelioms valandoms buvo atidaryta laboratorija – ne chemijos, ne medicinos, o „Pojūčių LABoratorija“. Į biblioteką atvykę vilniečiai ir miesto svečiai, kaip ir kiekvienoje laboratorijoje, taip ir šioje, atliko daug įvairių bandymų. Tad kokie gi jie buvo?

Plačiau