Kviečiame į protmūšį!

2018-02-21

Kas žino daugiausia įdomybių apie lietuvių kalbą? O kas puikiausiai išmano mūsų literatūrą, istoriją, etnokultūrą? Gal tai tu? Nesvarbu, ar tau 10, ar 100 metų – ateik į Lietuvos 100-mečiui ir Lietuvių kalbos dienoms skirtą protmūšį Lietuvos aklųjų bibliotekoje! Smegenis mankštinsime kovo 1 d., 17 val., Vilniuje, Skroblų g. 10, 3 aukšte. Pažadame – bus daug geros nuotaikos ir prizų!

Plačiau

Su Jubiliejumi, Lietuva!

2018-02-19

Lietuvos aklųjų biblioteka sveikina su atkurtos Lietuvos šimtmečiu! Kovose dėl Lietuvos Nepriklausomybės regos netekęs karys savanoris Pranas Daunys pradėjo organizuotą mūsų šalies aklųjų veiklą – kad jo likimo broliai galėtų išmokti alternatyvaus rašto, amato, dalyvauti bendruomenės ir visuomenės gyvenime. Tarpukario Lietuvos Respublikoje daug dėmesio regos negalią turintiems žmonėms skyrė visuomenė ir savanoriai. Džiaugiamės, kad praėjus dešimtmečiams ir mūsų šaliai vėl atgavus Nepriklausomybę, Lietuvoje regos ir kitą negalią turintiems žmonėms, negalintiems skaityti įprastinių leidinių, kuriamos ir teikiamos profesionalios paslaugos, atitinkančios pasaulinį kokybės lygį, o greta to – prie informacijos prieinamumo didinimo noriai prisideda savanoriai, visuomenė, o inovatyvi ir prasminga Lietuvos aklųjų bibliotekos veikla sulaukia paramos. Su visų mūsų švente! Su jubiliejumi, Lietuva!

Knygos „Lietuvos istorija“ viršelis

Užsienio reikalų ministerijos dovana LAB

2018-02-15

Džiaugiamės, kad Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga Užsienio reikalų ministerija mums padovanojo Alfonso Eidinto, Alfredo Bumblausko, Antano Kulakausko ir Mindaugo Tamošaičio leidinį „Lietuvos istorija“. Taip pat džiugu, kad dalį šios knygos įgarsino vienas iš jos autorių Alfonsas Eidintas. Šį leidinį jau dabar galite išklausyti virtualioje aklųjų bibliotekoje ELVIS (elvis.labiblioteka.lt)!

Ką žmonės dirba bibliotekoje?

2018-02-08

Šiandien Lietuvos aklųjų bibliotekoje Vilniuje viešėjo Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro auklėtiniai. Viešnagės tikslas labai rimtas – moksleiviai renkasi profesijas, domisi, kuo galėtų užsiimti baigę mokyklą. Vartotojų aptarnavimo centro vadovė Janina Vileikienė moksleiviams papasakojo apie pagrindines bibliotekos veiklas, apie čia dirbančius regos negalią turinčius darbuotojus.

Plačiau

„Junkis, kurk ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs“

2018-02-07

Vasario 6 dieną minėjome Tarptautinę saugesnio interneto dieną. Saugesnio interneto dienos tikslas – kurti ne tik saugesnį, bet ir geresnį bei draugiškesnį internetą. Tokį internetą, kuriame kiekvienas elgtųsi atsakingai ir pagarbiai, vertintų internete esančią informaciją kritiškai, o dalytųsi ja kūrybiškai ir atsakingai.

Plačiau

Diskusija apie JAV patirtį plečiant paslaugas neįgaliesiems

2018-02-06

Rasa Januševičienė ir Dalia Balčytytė dalyvavo JAV ambasados Lietuvoje ir Lietuvos neįgaliųjų forumo organizuotoje diskusijoje su eksperte iš JAV Vivian Ngwa. Susitikime pristatyta negalią turinčių asmenų deinstitucionalizavimo patirtis JAV ir alternatyva institucinei globai – bendruomenės paslaugos.