Kalbininkas doc. dr. Aldonas Pupkis

Lietuvos aklųjų bibliotekoje – kalbininkas Aldonas Pupkis

2018-03-16

Vakar Lietuvos aklųjų bibliotekoje viešėjo kalbininkas Aldonas Pupkis. Kalbėjomės apie lietuvių kalbą per šimtą metų – ar mokame bendrinę kalbą, ar reikia jos mokytis, kam priklauso lietuvių kalba? Klausimų, kaip ir padėkos žodžių, netrūko. Ačiū mielam svečiui ir visiems susirinkusiesiems.

Plačiau

11-asis Nacionalinis diktantas – ir Lietuvos aklųjų bibliotekoje

2018-03-02

Mūsų bibliotekoje Vilniuje šią savaitę – net du Lietuvių kalbos dienoms skirti renginiai. Ketvirtadienį kovęsi protmūšyje, penktadienį mūsų skaitytojai sugužėjo rašyti jau 11-ojo Nacionalinio diktanto. Juliaus Sasnausko tekstą „Vienkartinumas“ vieni rašė Brailio mašinėle, kiti – grifeliukais, treti – kompiuteriu. Kaip sakė diktantą rašęs golbolininkas Mantas Brazauskis, diktantas jam yra „viena iš retesnių ir malonesnių progų rašyti Brailio raštu“. Tikimės, kad rašiusiems sekėsi puikiai ir kad ne vienas iš mūsų pateks į finalinį šio konkurso etapą.

Plačiau
Komanda „Kardžuvės“

„Jaunų senių“, „Bi tik zyz“, „Pavasario pūgos“ ir „Kardžuvių“ kova

2018-03-02

Ką turi bendro Vasario 16-osios Aktas ir Astridos Lindgren kūryba? Kuri Europos upė yra pati vyriausia? Ką dabar susitikę vienas kitam pasakytų Vasario 16-osios Akto signatarai? Ką turi bendro dabartinė Lietuvos prezidentė ir tarpukario Lietuvos aklieji? Atsakymų į šiuos ir daugybę kitų klausimų ieškojo „Jauni seniai“, „Bi tik zyz“, „Pavasario pūga“ ir „Kardžuvės“.

Plačiau
Iš kairės: Kauno M. K .Čiurlionio LIONS klubo atstovė; LAB direktorė Rasa Januševičienė; Kauno P. Daunio ugdymo centro direktorė Raimonda Juknevičienė; buvusi ilgametė centro direktorė Janina Stuopelienė; LAB Informacijos išteklių centro vadovė Dalia Balčytytė

Pasveikinome partnerius

2018-03-01

1928 metų vasario 27 dieną duris ypatingiems mokiniams atvėrė ypatinga įstaiga – Kauno aklųjų institutas. Tai buvo sistemingo aklųjų švietimo Lietuvoje pradžia, sukūrusi daugybę kitų pradžių ir galimybių. Svarbiausia – galimybių sutrikusios regos žmonėms išmokti rašto, gauti bendrojo lavinimo žinių ir įgyti amatą, iš kurio jie galėtų pragyventi, taip tapdami išsilavinusiais ir savarankiškais žmonėmis.

Plačiau

Su Jubiliejumi, Lietuva!

2018-02-19

Lietuvos aklųjų biblioteka sveikina su atkurtos Lietuvos šimtmečiu! Kovose dėl Lietuvos Nepriklausomybės regos netekęs karys savanoris Pranas Daunys pradėjo organizuotą mūsų šalies aklųjų veiklą – kad jo likimo broliai galėtų išmokti alternatyvaus rašto, amato, dalyvauti bendruomenės ir visuomenės gyvenime. Tarpukario Lietuvos Respublikoje daug dėmesio regos negalią turintiems žmonėms skyrė visuomenė ir savanoriai. Džiaugiamės, kad praėjus dešimtmečiams ir mūsų šaliai vėl atgavus Nepriklausomybę, Lietuvoje regos ir kitą negalią turintiems žmonėms, negalintiems skaityti įprastinių leidinių, kuriamos ir teikiamos profesionalios paslaugos, atitinkančios pasaulinį kokybės lygį, o greta to – prie informacijos prieinamumo didinimo noriai prisideda savanoriai, visuomenė, o inovatyvi ir prasminga Lietuvos aklųjų bibliotekos veikla sulaukia paramos. Su visų mūsų švente! Su jubiliejumi, Lietuva!

Knygos „Lietuvos istorija“ viršelis

Užsienio reikalų ministerijos dovana LAB

2018-02-15

Džiaugiamės, kad Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga Užsienio reikalų ministerija mums padovanojo Alfonso Eidinto, Alfredo Bumblausko, Antano Kulakausko ir Mindaugo Tamošaičio leidinį „Lietuvos istorija“. Taip pat džiugu, kad dalį šios knygos įgarsino vienas iš jos autorių Alfonsas Eidintas. Šį leidinį jau dabar galite išklausyti virtualioje aklųjų bibliotekoje ELVIS (elvis.labiblioteka.lt)!