Sėkmingai įgyvendintas projektas „Išgirsk kiną: filmas su garsiniu vaizdavimu, skirtas regos negalią turintiems asmenims ir visuomenei“

2018-11-13

2018 m. sėkmingai įgyvendintas Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos iš dalies finansuojamas projektas „IŠGIRSK KINĄ: filmas su garsniu vaizdavimu, skirtas regos negalią turintiems asmenims ir visuomenei“.

Plačiau
LR Prezidentė sveikina Justą Pažarauską.

LR Prezidentūroje apdovanoti LAB skaitytojai, geriausiai atsakę į Konstitucijos egzamino klausimus

2018-10-26

Po Lietuvoje vykusio Konstitucijos egzamino, kurį organizavo ir LAB, buvo išrinkti ir geriausiai į egzamino klausimus atsakę neregiai ir silpnaregiai. Kartu su kitais egzamino nugalėtojais Konstitucijos dieną, spalio 25 d., jie buvo apdovanoti LR Prezidentūros rūmuose vykusioje šventėje. Tarp šių metų geriausių Konstitucijos žinovų – ir LAB darbuotojas Justas Pažarauskas. Jam, kaip ir visiems laimėtojams, Prezidentė įteikė Konstituciją su autografu. Regos negalią turintiems dalyviams jau kelinti metai parengiamos ir įteikiamos Konstitucijos Brailio raštu. Sveikindama Justą, J. E. Prezidentė pastebėjo ir atkreipė publikos dėmesį į tai, kad Brailio raštu išspausdintos Konstitucijos apimtis gerokai padidėja. Tokį patį apdovanojimą vakar gavo ir Erika Šnaraitė. Sveikiname Justą ir Eriką, linkime ir toliau būti aktyviems, pilietiškiems ir besidomintiems informacija.

Renginio metu.

Lietuvos aklųjų biblioteka sėkmingai įgyvendino projektą „cODiNG – Objektinio Dinaminio programavimo pagrindų mokymai regos Negalią turinčiai asmenų Grupei (III dalis)“

2018-10-25

2018 m. Lietuvos aklųjų biblioteka sėkmingai įgyvendino projektą „cODiNG – Objektinio Dinaminio programavimo pagrindų mokymai regos Negalią turinčiai asmenų Grupei (III dalis)“.

Plačiau
Renginio metu.

„cODiNG“ finalinis konkursas LAB centre Vilniuje

2018-10-22

LAB š. m. spalio 19 d. prisijungė prie tarptautinės iniciatyvos „EU Code week“, kurios tikslas yra skatinti žmones domėtis ir mokytis programavimo, populiarinti šią veiklą visoje Europoje. LAB surengė finalinį respublikinį robotikos programavimo konkursą, kuris buvo organizuojamas pagal Lietuvos kultūros tarybos bei Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos iš dalies finansuojamą projektą „cODiNG – Objektinio Dinaminio programavimo pagrindų mokymai regos Negalią turinčiai asmenų Grupei“.

Plačiau
Žmogaus, dėvinčio akinius ir nešančio knygas, paveikslėlis.

Lietuvos aklųjų biblioteka sėkmingai įgyvendino projektą „Grožinės ir periodinės literatūros prieinamumo didinimas akliesiems ir silpnaregiams (III dalis)“

2018-10-19

2018 m. Lietuvos aklųjų biblioteka vykdė projektą „Grožinės ir periodinės literatūros prieinamumo didinimas akliesiems ir silpnaregiams (III dalis)“. Projekto tikslas buvo padidinti aukštos kultūrinės ir meninės vertės grožinės literatūros prieinamumą asmenims, turintiems regos ar kitą negalią, dėl kurios negali skaityti leidinių įprastu formatu. Projektą iš dalies finansavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Plačiau
Ekskursijos metu.

LAB tarptautinių partnerysčių plėtra

2018-10-19

Lietuvos aklųjų bibliotekos darbuotojos pagal projektą „Lietuvos aklųjų bibliotekos tarptautinių partnerysčių plėtra“ dalyvavo dviejų dienų stažuotėje Estijoje. Stažuotė vyko Estijos aklųjų bibliotekoje. 

Plačiau