Muziejų naktis LAB: pasivaikščiojimas nieko neapžiūrint, džiaugimasis lašinių kvapu ir nauji diktoriai

2017-05-22

Gegužės 20 d., šeštadienio, vakarą į Lietuvos aklųjų biblioteką Vilniuje sugūžėjo didžiausias būrys aklųjų ir silpnaregių gyvenimu susidomėjusių žmonių. Kaip ir kasmet, taip ir šiemet mūsų biblioteka prisijungė prie Muziejų nakties renginių.

Plačiau

Pokalbis su rašytoju Donaldu Kajoku apie kūrybą, vandenis, medžius ir vėjus

2017-05-19

Gegužės 18 d. Lietuvos aklųjų bibliotekoje Vilniuje svečiavosi iš Kauno atvykęs rašytojas, poetas Donaldas Kajokas. Svečias atsivežė prieš kelias dienas Lietuvos rašytojų sąjungos leidykloje išleistą savo kūrybos rinktinę, kurioje yra ir pirmieji viešai skelbti eilėraščiai, ir vėlesnė poezija. Kaip pats Donaldas Kajokas juokavo, atsivežė ne tipišką ploną, mažytę poezijos knygelę, o visą plytą, su kuria būtų galima ir ką nors užmušti.

Plačiau

Klubinės nuotaikos Lietuvos aklųjų bibliotekoje

2017-05-18

Šiandien Lietuvos aklųjų bibliotekoje Vilniuje vėl skambėjo vaikų klegesys. Darželio „Vaikų dvarelis“ penkiamečiai atskubėjo pažiūrėti projekto „Pasakojimų dėžutė“ istorijų pagal Kęstučio Kasparavičiaus pasakojimus „Ąsotis“ ir „Arbatos klubas“. Paskui kūrėme liečiamąsias iliustracijas „Svajonių puodelis“. Šį kartą mūsų istorijų paklausyti prisijungė ir Knygos teatro kūrybinės grupės narės.

Plačiau

LAB pranešimas perskaitytas tarptautinėje konferencijoje TELL ME 2017

2017-05-16

Lietuvos aklųjų biblioteka jau nuo 2014 metų intensyviai ir efektyviai bendradarbiauja su Vilniaus universiteto Kauno fakulteto Germanų filologijos katedra: aktyviai prisideda organizuojant Audiovizualinio vertimo studijų programos studentų praktikas, teikia įvairią metodinę pagalbą, kasmet su LAB inovatyvias veiklas pristatančiais pranešimais dalyvauja fakulteto organizuojamose konferencijose TELL ME.

Plačiau
Moksleivių grupės nugalėtojas Hermis Kasperavičius.

Įvyko Respublikinis skaitovų Brailio raštu konkursas

2017-05-10

Antradienį, gegužės 9 d., į Lietuvos aklųjų bibliotekoje Vilniuje vykusį tradicinį Respublikinį skaitovų Brailio raštu konkursą, kuris rengiamas pagal Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos iš dalies finansuojamą projektą „Tarp tradicijos, kūrybos ir modernumo: skaitymo Brailio raštu konkursas ir edukaciniai seminarai“ atvyko geriausi skaitovai iš įvairių Lietuvos vietų, dalyvavę regioniniuose atrankos etapuose. Varžėsi 29 skaitovai – 12 moksleivių ir 17 suaugusiųjų. Vertinimo komisijos narius džiugino geras skaitovų pasirengimas. Ypač stebino jaunieji skaitovai: net patys jauniausi – trečios klasės moksleiviai – tekstą perskaitė puikiai.

Plačiau
Poetas Kazys Bradūnas.

Kaziui Bradūnui skirtas susitikimas Lietuvos aklųjų bibliotekoje Vilniuje

2017-05-04

Gegužės 25 d. 16 val. Lietuvos aklųjų bibliotekoje Vilniuje lankysis Poezijos pavasario svečiai. Vyks susitikimas, skirtas poeto Kazio Bradūno 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Dalyvaus poeto dukra Elena Bradūnaitė ir skaitovas Paulius Šironas.

Plačiau