Renginio metu.

„Skaitymo pievelė“ Vingio parke

2018-07-11

Šią vasarą LAB su savo skaitytojais kalbasi apie knygas „Skaitymo pievelėse“. Jau ir ankstesniais metais garsiniai skaitymai vykdavo atvirose erdvėse, tačiau šiemet skaitymų koncepciją išplėtojome ir dabar juose daugiau įdomios kontekstinės informacijos ir interaktyvumo.

Plačiau
Edukacinis užsiėmimas.

„Skaitymo pievelė“ Kauno „Arkos“ bendruomenės namuose

2018-07-05

Liepos 4 d. LAB darbuotojos Dalia Balčytytė ir Janina Vileikienė svečiavosi Kauno „Arkos“ bendruomenės namuose. Šiuose namuose, kur gražiai ir prasmingai laiką leidžia suaugę proto negalią turintys bičiuliai, vyko „Skaitymo pievelės“ renginys. Mudvi su Dalia bičiuliams papasakojome apie Lietuvos aklųjų biblioteką, apie liečiamąsias knygas ir bibliotekos paslaugas. Oi, kiek daug klausimų iš karto kilo: kaip nematantys žmonės skaito, jeigu jie nemato; kaip jie ateina į biblioteką; ar mėgsta neregiai keliauti; kur buvo nukeliavę; kas juos veža; kaip neregiai pasidaro valgyti ir kaip jie randa indus; nuo ko žmonės apanka; ar nematantys žmonės turi draugų ir pan... Vėliau skaitėme Anos Saksės pasakas apie gėles. Bendruomenės nariai pasidžiaugė, kad savo darželyje augina tulpes, raudonas ir margas, kad jiems patinka neužmirštuolės ir kitos mėlynos gėlės. Na, o paskui visi kartu kūrėme gėlių pievas. Pasidalinome į dvi komandas ir ant didžiulio popieriaus lapo klijavome savo pačių padarytas gėleles. Gėlės buvo gražios, o į tas pievas netikėtai atėjo karvė, atbėgo šuniukas, atplasnojo drugeliai, kūdroje plaukiojo antytės, švietė saulė. Mums visiems buvo gera ir nepaprastai jauku. O kiek daug džiaugsmo ir šiltų padėkos žodžių sulaukėme, kai kiekvienam padovanojome po mažą indelį su gėlių sėklytėmis. Jie patys sėkleles pasės, laistys ir, tikimės, džiaugsis gražiais žiedais.

Plačiau
Mokymų naudotis ELVIS sistema metu.

LAB rengiasi atnaujinti virtualias paslaugas

2018-07-05

Jau šiais metais startuos LAB projektas „MoBiLait: mokymosi galimybių atvėrimas žmonėms, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto, per Lietuvos bibliotekų tinklą“, kurio metu bus atnaujinama virtuali aklųjų biblioteka ELVIS ir išleista 600 mokslui ir savišvietai skirtų leidinių specialiaisiais formatais (DAISY, garsiniu ir skaitmeniniu formatu, pritaikytu skaityti balso sintezavimo programine įranga).

Plačiau apie MoBiLait projektą skaitykite https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/965667/virtualioje-erdveje-naujos-galimybes-studentams-neregiams#.Wz3UuwMuiaU.facebook 

Vieno iš projekto renginių metu.

Įgyvendintas projektas „Negalią turinčių skaitytojų socialinės ir informacinės įtraukties didinimas“

2018-07-03

2018 m. vasario 1 d. – 2018 m. rugpjūčio 1 d. vykdyto projekto „Negalią turinčių skaitytojų socialinės ir informacinės įtraukties didinimas“ tikslas buvo gerinti garsinių leidinių turinio kokybę, efektyviau pritaikant jį regos ar kitą negalią, dėl kurios negali skaityti teksto įprastu formatu, turintiems asmenims bei didinant tokių asmenų skaitytojų bendruomenės aktyvumą. 

Plačiau
Filmo peržiūros Panevėžyje metu.

Filmas Lietuvos aklųjų bibliotekoje su garsiniais komentarais

2018-06-13

Vilniuje, Klaipėdos ir Panevėžio padaliniuose vakar, o Šiaulių padalinyje jau praėjusią savaitę buvo peržiūrėtas Vudžio Aleno filmas „Kad ir kas benutiktų“ su garsiniais komentarais. Tai jau antras toks regos negalią turintiems žmonėms pritaikytas filmas su garsiniais komentarais. Džiugu, kad po filmo peržiūros ilgokai netilo diskusijos. Vieniems filmas ir garsiniai komentarai labai patiko, padėjo geriau įsivaizduoti ir pamatyti kai kurias scenas, pagrindinius veikėjus, o kitiems komentarų buvo per daug ir šiek tiek trukdė susikaupti. Bet visi vienbalsiai sutarė, kad tokių filmų norėtų matyti daugiau ir dažniau. Tikimės, kad taip ir bus.

Plačiau
„Skaitymo pievelės“ metu.

„Skaitymo pievelė“ Panevėžio Laisvės aikštėje

2018-06-11

Karštąjį penktadienį (birželio 8 d.) LAB darbuotojos Dalia Balčytytė ir Janina Vileikienė dalyvavo Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės organizuotame AVBA projekto „Vasara su knyga“ renginyje „Skaitymo pievelė“. Renginys vyko Panevėžio Laisvės aikštėje.

Plačiau