Poetas Vladas Braziūnas

„Ont krašta Mūšos"

2017-11-24

Lapkričio 23 d. LAB Panevėžio padalinyje viešėjo svečias, kurio vaikystė prabėgo ten, kur švietė saula Svalio – poetas Vladas Braziūnas. Tik atvykęs svečias užklausė visų: „Susitarkim, kaip mes kalbėsim, ar kaip tėvai kalbėjo – tarmiškai, ar taisyklingai?“. Žinoma, visi norėjo girdėti panevėžiškių tarmę. Ir poeto pasakojimas apie vaikystę ont krašta Mūšos, ir skaitomi eilėraščiai čiurleno gražia tarmiška šneka. Ir tai skambėjo taip šiltai ir jaukiai, kaip, atrodo, svečiuose pas babytę kaime klausytumeisi susibėgusių kaimynų. Poetas pasakojo apie savo gimtinės – Pasvalio krašto – kultūrinius ypatumus, kuo tas kraštas skyrėsi nuo kitų Lietuvos miestų, miestelių. Pasvalys – tai aludarių, dainininkų kraštas. Čia buvo išskirtinė alaus kultūra – su lėtu gamybos procesu, su kaimynų bendravimu, su ypač skambiomis dainomis.

Plačiau

Kai už lango nulis – Lietuvos aklųjų bibliotekoje šilumą dalija Bjelle

2017-11-23

2017 metų lapkričio 23 dieną tarp 15 ir 16 valandos Vilniuje lauke visiškai nebuvo laipsnių – šio straipsniuko autoriaus telefone esantis internetinis termometras rodė lygiai nulį. Tačiau tie laipsniai niekur neišnyko – jie subėgo į Lietuvos aklųjų biblioteką, kurioje jų buvo bent jau kokie dvidešimt penki. Dvidešimt penki šilumos. O tos šilumos atsinešė kompozitorė, dainų autorė, radijo laidų vedėja Raminta Naujanytė-Bjelle. Iš paskos tiems laipsniams atkeliavo ir gausybė mūsų skaitytojų – trečio aukšto salė buvo pilnut pilnutėlė. Atkeliauti tikrai buvo verta: Bjelle be galo šiltai, gyvai su visais bendravo, atsakė į gausius susirinkusiųjų klausimus apie jos kūrybą, veiklą, lietuvišką ir nelietuvišką muziką. Klausimų mūsų skaitytojams uždavė ir ji pati. Bet daugiausia, kaip ir susitikime su kompozitore turėtų būti, skambėjo ne kalbų, o dainų: nuo liaudies dainos apie gegutėlę iki šelmiškos dainelės apie Stasį. Bjelle mus visus džiugino gyva muzika: paskambinusi gitara, nulėkdavo prie fortepijono, nuo fortepijono – vėl prie gitaros, paskui nuo gitaros – vėl prie fortepijono.

Plačiau

Lietuvos aklųjų biblioteka sėkmingai įgyvendino projektą „Grožinės ir periodinės literatūros prieinamumo didinimas akliesiems ir silpnaregiams (II dalis)“

2017-11-20

2017 m. Lietuvos aklųjų biblioteka vykdė projektą „Grožinės ir periodinės literatūros prieinamumo didinimas akliesiems ir silpnaregiams (II dalis)“. Projekto tikslas buvo padidinti aukštos kultūrinės ir meninės vertės grožinės literatūros prieinamumą asmenims, turintiems regos ar kitą negalią, dėl kurios negali skaityti leidinių įprastu formatu. Projektą iš dalies finansavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Plačiau

Lietuvos aklųjų bibliotekos skaitykloje – ledas, rogės ir arbata...

2017-11-13

Lapkričio 13 d. Lietuvos aklųjų bibliotekos skaitytojams buvo šalta, žvarbu ir jie rogėmis čiuožinėjo ledu. Tik neišsigąskite, Vilniuje, šalia Skroblų gatvės dešimto namo, staigiai neprisnigo ir plikledžio neatsirado. Tačiau vyko ne ką įdomesni dalykai. Kaip ir daugelyje Lietuvos bibliotekų, taip ir pas mus vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitės skaitymai.

Plačiau

„Labas rytas, Lietuva“ – apie LAB garsinius leidinius ir savanorystę

2017-11-09

2017 m. lapkričio 9 d. LRT televizijos laidoje „Labas rytas, Lietuva“ parodytas Lietuvos aklųjų bibliotekoje filmuotas reportažas apie garsinių leidinių akliesiems ir silpnaregiams leidybą, profesionalių ir savanorių diktorių darbą, garsinių žurnalų sudarymą. Kaip gimsta garsiniai leidiniai, laidos žiūrovai galėjo sužinoti iš LAB darbuotojų Alisos Žarkovos, Jorio Kazlausko, diktoriaus Alberto Aužbikavičiaus pasakojimų.
Visi kartu mes – diktoriai, savanoriai ir bibliotekininkai – stengiamės, kad regos ir kitą negalią turintys žmonės turėtų galimybę skaityti kuo daugiau ir kuo įvairesnių leidinių.
Plačiau

Robotikos programavimo pagrindų mokymai Vilniuje

2017-11-07

LAB tęsia robotikos programavimo pradmenų mokymų asmenims, turintiems regos negalią, ciklą. Lapkričio 6 d. mokymai vyko Vilniuje.

Plačiau