Marakešo sutarties EIFL vadovo bibliotekoms viršelis

LAB kartu su EIFL išleido Marakešo sutarties vadovą bibliotekoms lietuvių kalba

2016-10-21

LAB kartu su EIFL išleido Marakešo sutarties vadovą bibliotekoms lietuvių kalba. Su leidiniu galite susipažinti: http://bit.ly/2dsB3No

Plačiau

Pirmoji konferencija ES skirta Marakešo sutarčiai

2016-10-20

2016 m. rugsėjo 30 d. įsigaliojo Marakešo sutartis, skirta akliesiems, silpnaregiams ir įprasto spausdinto teksto negalintiems skaityti žmonėms. Ši sutartis iš esmės keičia sąlygas bibliotekoms, kurios aptarnauja šiuos vartotojus.

Plačiau

Spalio 15-ąją minima Tarptautinė baltosios lazdelės diena

2016-10-15

Šiandien, spalio 15-ąją, minima Tarptautinė baltosios lazdelės diena. Minėdama šią dieną LAB pakvietė sudalyvauti Atvirų durų dienoje ir „išgirsti“ knygą, lytėjimu pažinti įvairius mus supančius objektus (miesto planą, statinių maketus ir t. t.), užsimerkti ir susiorientuoti erdvėje, pajusti kvapų reikšmę pasaulio pažinimui. Atvirų durų dienos dalyviai susitiko ir bendravo su parolimpiniu čempionu Mantu Brazauskiu, kuriam turėjo ne vieną klausimą. LAB garso įrašų studijoje išbandė savo balso galimybes diktoriaus vaidmenyje. Dėkojame visiems atvykusiems už žingeidumą ir šypsenas!

Plačiau

Europos aklųjų sąjunga apie LAB tarptautinę konferenciją

2016-10-12

Lietuvos aklųjų biblioteka š. m. spalio 24–25 d. organizuoja tarptautinę konferenciją „Bibliotekos – įtraukiai visuomenei“. Apie šią LAB organizuojamą konferenciją skelbia Europos aklųjų sąjunga (angl. European Blind Union, EBU) savo internetiniame tinklalapyje: http://bit.ly/2dKKl8J

Konferencijos programa: http://bit.ly/2dWnxkp

Paminėkime Tarptautinę baltosios lazdelės dieną kartu Lietuvos aklųjų bibliotekoje!

2016-10-11

Lietuvos aklųjų biblioteka kviečia paminėti Tarptautinę baltosios lazdelės dieną kartu ir atvykti į bibliotekoje organizuojamus renginius:

Spalio 13 d. 16 val. susitikimas su parolimpiniais golbolo čempionais. Renginio metu turėsite galimybę įsiamžinti su čempionais, užduoti jiems klausimų, pasidžiaugti kartu. Renginyje dalyvaus ir Jums dainuos STANO ir Gražvydas su grupe.

Spalio 15 d.  11–15 val. Atvirų durų diena Lietuvos aklųjų bibliotekoje

Kviečiame kartu leistis į kvapų, garsų ir lytėjimo kelionę! Turėsite galimybę išmėginti, kaip galima leisti laisvalaikį, mokytis ir kurti pasitelkiant ne visiems įprastą regos juslę, o klausą, uoslę ir lytėjimą.

Plačiau

LR teisingumo ministro padėka Lietuvos aklųjų bibliotekai

2016-10-10

Lietuvos aklųjų biblioteka džiaugiasi gavusi Lietuvos Respublikos teisingumo ministro padėką už iniciatyvą dalyvauti jubiliejiniame Konstitucijos egzamine, sudarant galimybes pirmą kartą šį egzaminą laikyti regos negalią turintiems žmonės.