„Pasakojimų dėžutė“ – „Vaikų Kalėdų saloje“

2017-12-11

Vakar „Pasakojimų dėžutė“ buvo nuvykusi į „Vaikų Kalėdų salą“, kur vyko pilnas šurmulio ir klegesio vaikų knygų festivalis. Parodę savo mini spektakliukus, renginio dalyvius pakvietėme kurti svajonių puodelių, išpuoštų kalėdiniais motyvais. Pradžioje papasakojome ir apie pagrindinę puodelių kūrimo idėją: puodelis skirtas nematančiam draugui. Tad į kūrybos procesą įsijautę vaikai kartu su mamomis, tėčiais ir močiutėmis stengėsi, kad aplikacijos būtų kuo suprantamesnės nematančiam pirštais skaitančiam piešinius bičiuliui.

Plačiau

Skaitytojų AČIŪ LAB diktoriams savanoriams

2017-12-08

Gruodžio 7 d. vyko LAB savanorių diktorių susitikimas, kurio metu savanoriams buvo įteiktos LAB Klaipėdos padalinio skaitytojos Veros Volkovos rankų darbo dovanos.

Plačiau
Agnė Arbačiauskienė ir Giedrius Arbačiauskas

Kviečiame į susitikimą su aktoriumi Giedriumi Arbačiausku ir violončelininke Agne Arbačiauskiene

2017-12-08

Gruodžio 14 d. (ketvirtadienį) 16 val. Lietuvos aklųjų bibliotekoje Vilniuje svečiuosis aktorius, bardas Giedrius Arbačiauskas kartu su žmona, violončelininke Agne Arbačiauskiene. Maloniai jus kviečiame į jaukią poezijos ir muzikos valandą.

Plačiau

Šiandien „Pasakojimų dėžutė“ grįžo ten, kur prasidėjo

2017-12-04

Šiandien Lietuvos aklųjų bibliotekos komanda apsilankė LASUC, kur moksleiviams parodėme savo „Pasakojimų dėžutės“ mini spektakliukus „Ąsotis“ ir „Arbatos klubas“. Kadangi taip jau pasisekė, kad iškrito sniegas, mūsų istorijos su liečiamaisiais veikėjais suskambėjo kaip Kalėdinė dovana moksleiviams. Priimti buvome labai šiltai. Vaikai susidomėję lietė mūsų personažus ir labai įsijautė į metalinio puodelio išdaigas. Po pasirodymo jau tradiciškai gėrėme arbatą ir šnekučiavomės. Šių pašnekesių prie arbatėlės metu mokiniai davė įvairių patarimų Nerijui (a. p. metaliniam puodeliui). Pavyzdžiui, kad laižyti nuo stalo trupinius pavojinga, nes galima užsikrėsti mikrobais. Arba kodėl tas metalinis puodelis negali pasiimti skudurėlio nuvalyti trupiniams? Ar būtinai reikia laižyti tuos trupinius nuo stalo?

Plačiau
Prof. dr. Vytautas Bikulčius

Susitikimas su literatūrologu prof. dr. Vytautu Bikulčiumi

2017-11-28

Lapkričio 27 dieną LAB Šiaulių padalinio skaitytojai susitiko su prancūzų literatūros tyrinėtoju, profesoriumi, humanitarinių mokslų daktaru Vytautu Bikulčiumi. Paskaitoje „Šiuolaikinis prancūzų romanas“ apžvelgta leidybos situacija Prancūzijoje. 65 milijonus gyventojų turinčioje šalyje per metus išleidžiama net 1000 romanų. Visoje Prancūzijoje atsirastų gal tik du knygynai, galintys sutalpinti tokią naujų knygų gausą. Kasmet už geriausią ir vaizdingiausią metų kūrinį skiriama Gonkūrų premija. Prancūzų rašytojų Edmondo ir Juleso Huot de Goncourt vardo prizas nuo 1903 m. kiekvienais metais teikiamas už geriausius prancūzų kalba parašytus kūrinius – tai yra prestižiškiausias Prancūzijos literatūros įvertinimas. Šios premijos tikslas – populiarinti prancūzišką literatūrą. Pati premija simbolinė, tik 10 eurų, bet ji dažnai paskatina knygų gausoje išsirinkti būtent premijuotąjį kūrinį, o knygos pardavimai išauga iki kelių šimtų tūkstančių egzempliorių.

Plačiau
Žodžio spalvos IV viršelis

Žodžio spalvos IV

2017-11-27

Lietuvos aklųjų biblioteka išleido neregių ir silpnaregių kūrybos almanachą  Žodžio spalvos IV. Knyga išleista įvairiais formatais: reginčiųjų, Brailio raštu, taip pat ir garsiniu variantu, įskaitytu diktoriaus Audriaus Čaikausko. Leidinį galima rasti LAB svetainėje ir virtualioje aklųjų bibliotekoje ELVIS.

Plačiau