Renginio plakatas.

Kviečiame pasiklausyti „Obuolių pasakų“

2018-09-18

Rugsėjo 20 d. (ketvirtadienį) 16 val. kviečiame visus atvykti į Lietuvos aklųjų biblioteką Vilniuje. Atėjus rudeniui, skaitysime rašytojo Vytauto V. Landsbergio „Obuolių pasakas“. O kad skaitymai būtų dar smagesni, kviečiame jiems pasiruošti – atlikti namų darbus: pasikartoti rudeniškus eilėraščius, prisiminti dainas apie rudenį ir, visų svarbiausia, į renginį su savimi pasiimti gerą nuotaiką!

Renginio metu.

Afrikos būgnų ritmai Lietuvos aklųjų bibliotekoje

2018-09-12

Kad jūs žinotumėte, kas vakar vyko mūsų bibliotekoje! Ojojoj, kas vyko. Dar tiek daug triukšmo tikrai čia nebuvo. O svarbiausia, kad to triukšmo niekas netildė, ir dar svarbiau, kad greitai tas triukšmas pavirto ritmišku, darniu, pagaunančiu garsu. Ritmiškas ir džiaugsmingas sezono atidarymas! Ir nėra čia ko daug pasakoti, tokiame renginyje reikia dalyvauti. Ačiū Gediminui ir jo draugams, ačiū visiems mūsų renginių dalyviams. Visada esate laukiami!

Antroje renginio dalyje buvo apdovanotos aktyviausios Skaitymo iššūkio dalyvės – Teresė ir Alisa. Sveikiname jas!

Plačiau
Renginio metu.

LAB palapinė šventės „Tau, Vilniau!” mugėje

2018-09-03

„Sostinės dienų“ metu Katedros aikštėje tradiciškai vyksta socialinės įtraukties šventė „Tau, Vilniau!“, kurią nuo 2003 metų organizuoja specialiosios kūrybos draugija „Guboja“. Šiais metais šventės mugėje dalyvavo ir LAB. Savo palapinėje demonstravome specialiųjų formatų leidinius, skirtus regos ir kitą negalią turintiems žmonėms, įvairias taktilines priemones, pasakojome apie mūsų rengiamas ir vykdomas edukacijas, buvome parengę dalomosios medžiagos.

Plačiau
„Skaitymo pievelės“ Lukiškių aikštėje metu.

Vilnius skaito ir Brailio raštu

2018-08-29

Skaitykloje „Vilnius skaito“, Lukiškių aikštėje, 2018 m. rugpjūčio 28 d. įvyko viena iš paskutiniųjų šio sezono Lietuvos aklųjų bibliotekos „Skaitymo pievelių“.

Plačiau
Renginio metu.

LAB programa „Pajusk, išgirsk, paliesk“ pamario bibliotekose

2018-08-27

2018 m. rugpjūčio 23–24 dienomis, bendradarbiaujant LAB ir Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešajai bibliotekai (Klaipėdos RSVB), surengta Lietuvos aklųjų bibliotekos programa „Pajusk, išgirsk, paliesk“. Klaipėdos RSVB Priekulės filiale įvyko edukacinis renginys vaikams „Svajonių puodelis nematančiam draugui“. Itin gausiai susirinkusiai jaunajai publikai pademonstruotas „Pasakojimų dėžutės“ mini spektaklis, sukurtas pagal Kęstučio Kasparavičiaus apsakymą „Arbatos klubas“, padarė didelį įspūdį: vaikai juokėsi iš Metalinio puodelio išdaigų, komentavo veikėjus, noriai atsakinėjo į jų klausimus. Po spektakliuko edukacinėse dirbtuvėse kūrėme savo svajonių puodelius su liečiamosiomis iliustracijomis. Prieš tai, žinoma, pademonstravę taktilines knygeles, skirtas mažiems ir dar nemokantiems skaityti regos negalią turintiems vaikams, papasakoję apie reljefinių iliustracijų tikslą ir šioms iliustracijoms keliamus reikalavimus.

Plačiau
„Skaitymo pievelės“ Šeduvos globos namuose metu.

„Skaitymo pievelės“ renginys Šeduvos globos namuose

2018-08-16

Žolinės išvakarėse Lietuvos aklųjų bibliotekos darbuotojos Dalia Balčytytė ir Janina Vileikienė svečiavosi Šeduvos globos namuose. Čia vyko „Skaitymo pievelės“ renginys, organizuotas kartu su Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąja biblioteka.

Plačiau