Išplėstinių garsinių skaitymų metu.

„Skaitymo pievelė“ Antavilių pensionate

2018-06-14

Birželio 14-osios popietę Antavilių pensionate vyko išplėstiniai garsiniai skaitymai. Lietuvos aklųjų bibliotekos Vartotojų aptarnavimo centro vadovė Janina Vileikienė bendravo su pensionato gyventojais, skaitė ištraukas iš Dalios Grinkevičiūtės prisiminimų „Lietuviai prie Laptevų jūros“ ir Jono Šarkos knygos „Užaugau Sibire“. Ponia Jadvyga, buvusi matematikos mokytoja, prisiminė savo jaunystę ir tremtyje praleistus metus. Nors vargo daug patyrė, bet kalbėdama prisimena tik gražias akimirkas, gerus sutiktus žmones, nuostabią gamtą, Baikalo ežero grožį. Kita ponia pasakojo apie savo tėvelių ir brolių tremtį ir susitikimą su vieninteliu likusiu gyvu broliu po 10 metų. Gražūs, taurūs veidai, jokio pykčio balse, gal kiek daugiau liūdesio akyse, bet kiek gerumo širdyje...

Plačiau
Filmo peržiūros Panevėžyje metu.

Filmas Lietuvos aklųjų bibliotekoje su garsiniais komentarais

2018-06-13

Vilniuje, Klaipėdos ir Panevėžio padaliniuose vakar, o Šiaulių padalinyje jau praėjusią savaitę buvo peržiūrėtas Vudžio Aleno filmas „Kad ir kas benutiktų“ su garsiniais komentarais. Tai jau antras toks regos negalią turintiems žmonėms pritaikytas filmas su garsiniais komentarais. Džiugu, kad po filmo peržiūros ilgokai netilo diskusijos. Vieniems filmas ir garsiniai komentarai labai patiko, padėjo geriau įsivaizduoti ir pamatyti kai kurias scenas, pagrindinius veikėjus, o kitiems komentarų buvo per daug ir šiek tiek trukdė susikaupti. Bet visi vienbalsiai sutarė, kad tokių filmų norėtų matyti daugiau ir dažniau. Tikimės, kad taip ir bus.

Plačiau
„Skaitymo pievelės“ metu.

„Skaitymo pievelė“ Panevėžio Laisvės aikštėje

2018-06-11

Karštąjį penktadienį (birželio 8 d.) LAB darbuotojos Dalia Balčytytė ir Janina Vileikienė dalyvavo Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės organizuotame AVBA projekto „Vasara su knyga“ renginyje „Skaitymo pievelė“. Renginys vyko Panevėžio Laisvės aikštėje.

Plačiau
LAB direktorės pavaduotoja Fausta Kepalienė.

LAB atstovės dalyvavo konferencijoje PAVB

2018-06-08

Birželio 6–7 dienomis Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko tarptautinis edukacijos simpoziumas „Inovatyvios edukacinės praktikos bibliotekininko darbe. Edukacinės veiklos iššūkiai ir galimybės“. Tarptautiniame simpoziume LAB IIC vadovė Dalia Balčytytė pristatė edukacinę programą „Menas anapus regėjimo“, o LAB direktorės pavaduotoja bibliotekinei veiklai Fausta Kepalienė perskaitė kartu su LAB direktore dr. Rasa Januševičiene parengtą pranešimą „Pasakojimų dėžutė – inovatyvi Lietuvos aklųjų bibliotekos paslauga negalią turintiems vaikams“.

Renginio metu.

„Vasaros su knyga“ renginys „Skaitymo pievelė“

2018-06-07

Lietuvos aklųjų bibliotekos komanda birželio 7 d. lankėsi Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje. Čia vyko garsiniai skaitymai ir edukacinis užsiėmimas vaikams „Draugystės apyrankė“. Iš pradžių buvo skaitomos ištraukos iš Ignės Zarambaitės knygos „Skudurinukė“, o vėliau visi kartu mokėmės pinti draugystės apyrankę. Berniukams toks užsiėmimas pasirodė nevertas dėmesio ir kėlė šypseną, bet vėliau jie taip įsitraukė, kad pinti baigė gerokai greičiau negu mergaitės, o be to, jas išpuošė įvairiausiais karoliukais. Vieni apyrankes nusipynė sau, kiti nešė kažkam dovanų, bet svarbiausia – gautu rezultatu nuoširdžiai džiaugėsi visi.

Plačiau
Rašytoja Kristina Sabaliauskaitė.

Susitikimas su rašytoja Kristina Sabaliauskaite

2018-06-04

Birželio 1 d. Lietuvos aklųjų bibliotekos Kauno padalinyje įvyko susitikimas su dailės istorike, menotyros mokslų daktare, rašytoja Kristina Sabaliauskaite. Leidykla „Baltos lankos“ ir Lietuvos aklųjų bibliotekos Kauno padalinys bibliotekoje surengė pirmąjį šiais metais Kristinos Sabaliauskaitės susitikimą su skaitytojais Lietuvoje.

Plačiau