„Skaitymo pievelės“ Šeduvos globos namuose metu.

„Skaitymo pievelės“ renginys Šeduvos globos namuose

2018-08-16

Žolinės išvakarėse Lietuvos aklųjų bibliotekos darbuotojos Dalia Balčytytė ir Janina Vileikienė svečiavosi Šeduvos globos namuose. Čia vyko „Skaitymo pievelės“ renginys, organizuotas kartu su Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąja biblioteka.

Plačiau
Vaizdai iš Lukiškių aikštės ir LAB „Skaitymo pievelės“ Vilniaus Vingio parke.

Kviečiame į LAB „Skaitymo pievelę“ Lukiškių aikštėje

2018-08-13

Rugpjūčio 28 d. 14 val. kviečiame susitikti Lukiškių aikštėje esančioje #VilniusSkaito erdvėje, kur vyks LAB „Skaitymo pievelės“ renginys. Tai garsiniai skaitymai, kurių metu vaišinsimės gardžia arbata ir klausysimės romantiškų Vilniaus istorijų iš Liudos Matonienės knygos „Vilnius: meilės stotelės“. Visų labai laukiame!

Renginio metu.

Pasidalyta gerumu

2018-08-10

Rugpjūčio 9 dieną LAB Šaulių padalinio vyr. bibliotekininkė Javita Lapinskaitė Šiaulių miesto savivaldybės globos namų ir Savarankiško gyvenimo namų gyventojams pristatė pakruojiškės poetės, LASS narės Karolinos Kazlauskienės kūrybą.

Plačiau
Bibliotekininkė Danguolė Paliulienė pasakoja apie poetę.

Popietė „Saulės pėdom"

2018-08-10

Rugpjūčio 9 dieną LAB Panevėžio padalinyje vyko dar viena vasaros popietė. Šįkart kalbėjome apie poetę Janiną Degutytę. Bibliotekininkė Danguolė Paliulienė papasakojo apie poetės vaikystę, jaunystę, jos kūrybą, skaitė ištraukas iš Viktorijos Daujotytės knygos „Janina Degutytė. Atsakymai“. Neliko abejingų pasakojimams apie poetės skaudžius išgyvenimus vaikystėje. Skaitydami poetės eilėraščius, džiaugėmės jų šviesa, žodžio melodingumu. Į eilėraščių skaitymą įsijungė ir skaitytojai: Juozas Bartkus, Regina Astrauskienė, Jūratė Čepulienė ir Birutė Daunoravičienė.

Plačiau
Filmo „Kad ir kas benutiktų“ kadras

Filmo „Kad ir kas benutiktų“ garsinis vaizdavimas LAB vartotojų vertinimu

2018-08-10

2018 m. birželio 13–18 d. LAB Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių padalinių lankytojams pademonstruotas režisieriaus Vudžio Aleno (Woody Allen) romantinės komedijos žanro filmas „Kad ir kas benutiktų“ su garsinio vaizdavimo komentarais. Garsiniai komentarai sukurti dvigubą įgarsinimą turinčiam filmui – originalų anglų kalba ir lietuvišką įgarsinimą. Garsinius komentarus filmui parengė ir juos įskaitė Vilniaus universiteto Kauno fakulteto studentė Greta Lukoševičiūtė.

Vitas Purlys

Kviečiame apžiūrėti virtualią parodą „Draugai vadino profesoriumi“

2018-08-09

2018 m. rugpjūčio 8 d. sukanka 60 metų, kai gimė tiflopedagogas, buvęs Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro Kompiuterinės technikos taikymo skyriaus vedėjas, neregių kompiuterinio raštingumo pradininkas Lietuvoje Vitas Purlys (1958–2011). Siekdami įamžinti šios asmenybės palikimą, svarų indėlį į neregių bendruomenės kompiuterizacijos procesą, šalies kultūrą ir švietimą, Lietuvos aklųjų bibliotekos Tiflotyros padalinio darbuotojai, naudodamiesi padalinio fonduose sukaupta medžiaga, paruošė V. Purlio jubiliejui skirtą virtualią parodą „Draugai vadino profesoriumi“.

Plačiau
Bibliotekininkė Danguolė Paliulienė ir dirbtuvėlių dalyviai.

Vasaros kūrybinės dirbtuvės

2018-08-08

Vasara – atostogų ir pramogų metas. O vasarą net ir patys tingiausi traukia į gamtą: vilioja saulė, ežerai ir jūra. Atrodo, kur čia jau kas beatras kelią į biblioteką. Bet atranda! Juk knygą malonu skaityti ir gamtoje. O mažieji skaitytojai niekaip negali pamiršti ir kompiuterių. Į LAB Panevėžio padalinį kompiuterinių žaidimų mėgėjų susirenka nemažai. Šią vasarą vaikus nuo kompiuterių pabandėme nuvilioti. Visus atėjusius pažaisti kviečiame dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse.