Tautodailininkė Laimutė Benešiūnaitė-Fedosejeva.

Kūrybinės dirbtuvės Panevėžyje

2017-08-18

Rugpjūčio 17 dieną LAB Panevėžio padalinyje įsikūrė kūrybinės dirbtuvės. Bibliotekoje viešėjo tautodailininkė Laimutė Benešiūnaitė-Fedosejeva. Menininkė jau daug metų kuria karpinius. Jos įstabūs paveikslai puošia privačias kolekcijas, parodos ruošiamos įvairiose šalyse. Laimutė mielai sutiko pamokyti karpymo meno paslapčių ir mūsų skaitytojus. Susirinko įvairaus amžiaus ir skirtingų gebėjimų auditorija. Daug kas iš pradžių sakė tik stebėsiąs, kaip karpo kiti, bet vėliau įsidrąsino ir visi. Paraginti ir padrąsinti menininkės, ėmė žirkles ir kirpo gėlytes, paukščiukus, visokias vingrias linijas. Šis užsiėmimas puikiai tinka ir neregiui. Karpiniai kuriami įvairiomis technikomis. Galima ne tik karpyti, bet ir plėšyti, deginti. Plėšymo techniką išbandė mūsų skaitytoja Staselė ir jai puikiai pavyko. Kokia kūrybinė atmosfera visus buvo apėmusi ir kokie kūrybos rezultatai – žiūrėkite nuotraukose.

Plačiau
Pažintinis edukacinis renginys „Pažintis su neregimu pasauliu“ Girulių bendruomenės namuose.

Pažintinis edukacinis renginys vaikams „Pažintis su akimis neregimu pasauliu“

2017-08-17

2017 m. liepos 27 d. LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė kartu su leidyklos „Verslas ar menas“ vadove Egle Jokužyte vedė pažintinį edukacinį renginį vaikams „Pažintis su akimis neregimu pasauliu“ Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Girulių bendruomenės namuose. Vaikų vasaros užimtumo programa „Žalioji biblioteka 2017“ skirta ugdyti vaikų socialinėms vertybėms bei gebėjimui suprasti tai, ką jaučia kitas žmogus.

Darbo laikas

2017-08-14

Mieli skaitytojai,

šiandien, rugpjūčio 14 d., prieššventinę dieną, dirbsime iki 16 val.

Rytoj, rugpjūčio 15 d., nedirbsime.

Gražios Jums Žolinių šventės!

Pirmieji LAB savanoriai Kaune

2017-08-11

Rugpjūčio 10 d. naujose Lietuvos aklųjų bibliotekos garso įrašų studijose Kaune įvyko pirmieji savanorių mokymai.

Buvo mokomi du nauji savanoriai, kurie jau iš karto išsirinko ir pirmąją knygą, kurią įgarsins. Su jais pasirašytos sutartys. Nepaprastai džiaugiamės naujųjų savanorių motyvacija ir tikimės, kad įgarsintų knygų bus dar daugiau.

Plačiau

LAB skelbia konkursą operatoriaus-tiražuotojo pareigoms užimti

2017-08-07

Lietuvos aklųjų biblioteka (toliau – LAB) ieško operatoriaus-tiražuotojo dirbti visą darbo dieną.

Operatorius-tiražuotojas yra Leidybos padalinio darbuotojas, atsakingas už garsinių ir DAISY formato leidinių garso bylų kokybę, tiražo gamybą, apipavidalinimą, kėlimą į sistemą, tekstų Brailio raštu tiražavimą.

„Pasakojimų dėžutė“ – „Knygos teatro“ aktorių rankose

2017-08-02

Jau antrus metus Lietuvos aklųjų biblioteka vykdo projektą „Pasakojimų dėžutė“, kurio metu demonstruojami du pagal Kęstučio Kasparavičiaus apsakymus sukurti mini spektakliai, pritaikyti įvairių negalių ir sutrikimų turintiems vaikams. Projektas turi didelį pasisekimą, todėl šiais metais nusprendėme pabandyti pasitelkti ir profesionalius aktorius.
„Knygos teatro“ vadovė Redita Dominaitytė sutiko priimti šį iššūkį ir pabandyti sukurti pirmąjį „Knygos teatro“ spektaklį vaikams. Dvi LAB pasirinktas istorijas – „Ąsotis“ ir „Arbatos klubas“ aktoriai papildė dar viena – apie muzikos instrumentus.

Ar tu žinai, kai...

2017-08-01

Š. m. liepos 31 d. LAB Kauno padalinio knygų bičiuliai rinkosi į garsinius skaitymus.

Liepos mėnesio skaitymų knyga – Vito Areškos „Kumelė vardu Emilija“, kaip ir visada, sukėlė daug įvairiausių diskusijų. Susitikimo metu dalijomės prisiminimais apie mokslo metus, tėvus, šeimos vertybes. Dalijomės įspūdžiais ir iš namų švenčių.

Žinoma, liko nepamirštos ir perskaitytos knygos. Vieną iš vykusių susitikimų visus pradžiugino skaitytojos Romos Turauskaitės-Tumėnienės augintiniai – linksmieji amerikiečių kokerspanieliai.