Dešinėje – pedagogė Branguolė Šimkūnienė, šalia jos – skaitytojai.

Literatūrinis vakaras „Poetinis žodis ir daina Lietuvai“

2017-02-23

Vasario 22 d. LAB Šiaulių padalinyje įvyko literatūrinis vakaras „Poetinis žodis ir daina Lietuvai“, skirtas Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. Šiaulių profesinio rengimo centro pedagogai Branguolė Šimkūnienė ir Alvidas Kantauskas bei Juliaus Janonio gimnazijos 2a klasės moksleivė, jaunoji poetė Ona Kasparavičiūtė padalinio skaitytojams dovanojo nuostabią poezijos ir dainų šventę. Už lango vėjas pustė netikėtai grįžusios žiemos sniegą, o jaukioje salės šilumoje buvo skaitoma lietuvių poetų Maironio, Pauliaus Širvio kūryba, dalijamasi įžvalgomis apie gimtosios kalbos kultūrą, jos saugojimą ir puoselėjimą. Skambėjo pedagogo Alvido atliekamos dainos. Klausantis malonios muzikos ir poetinio žodžio visiems norėjosi dainuoti kartu. Šiltas bendravimas ir gyva muzika maloniai suartino lietuviško žodžio mylėtojus.

Vėlimas.

Bičiulių klubo narės išbandė tūrinio vėlimo būdą

2017-02-23

Vasario 21 d. LAB Šiaulių padalinyje vyko klubo moterų susitikimas. Ankstesniuose užsiėmimuose išbandžiusios šlapią vėlimo būdą muilu, šį kartą klubietės ėmėsi tūrinio vėlimo, kuriuo veliamos riešinės, piniginės, šlepetės. Tūrinis vėlimas – sudėtingesnis vėlimo būdas, reikalaujantis meistriškumo ir jėgų. Tačiau padirbėjusios moterys džiaugėsi rezultatais ir spalvingomis riešinėmis.

Plačiau

Lietuvos aklųjų biblioteka skelbia konkursą l. e. p. Skaitmeninių paslaugų ir leidybos centro vadovo (-ės) pareigoms užimti

2017-02-22

Lietuvos aklųjų biblioteka (toliau – LAB) ieško laikinai einančio pareigas Skaitmeninių paslaugų ir leidybos centro (toliau – centras) vadovo (-ės) dirbti visos pareigybės darbo krūviu.

Plačiau
Taigi taigi, kokiai gi kalbų šeimai priklauso ta lietuvių kalba?

Lietuvos aklųjų bibliotekoje Vilniuje – lietuvių kalbos šventė

2017-02-22

Du iš jų kaip paukščiai, vienas kaip medis, o du primena darbus. Kas? Į šį ir kitus lengvesnius arba sunkesnius klausimus vasario 21 d. turėjo atsakyti Lietuvos aklųjų bibliotekoje Vilniuje apsilankę svečiai.

Plačiau
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito bibliotekos direktorė Rasa Griškevičienė įteikia padėkos raštą LAB literatei Zitai Sabulienei.

Padėkos raštas LAB Ukmergės padalinio literatei Zitai Sabulienei

2017-02-21

Vasario 15 d. LAB Ukmergės padalinio vyriausioji bibliotekininkė Asta Girnienė ir LAB literatė Zita Sabulienė dalyvavo Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito bibliotekoje vykusioje poezijos ir muzikos valandoje, skirtoje Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Renginio metu buvo paskelbti 2016 m. gruodžio – 2017 m. sausio mėn. vykusio eilėraščių konkurso „Himnas Vilkmergei“ rezultatai ir pristatyta roko opera „Legenda apie Vilkmergę“.

Plačiau

Kviečiame į rašytojos Gintarės Adomaitytės kūrybos valandą „Pilnatis“

2017-02-21

Kovo 2 d. (ketvirtadienį) 16 val. Lietuvos aklųjų bibliotekoje vyks rašytojos Gintarės Adomaitytės kūrybos valanda „Pilnatis“. Dalyvauja autorė ir skaitovas Marius Kraptavičius.

Plačiau
Vilmanto Ladygos reljefinės tapybos paroda „Augaliniai motyvai“.

Vilmanto Ladygos reljefinės tapybos paroda „Augaliniai motyvai“

2017-02-21

Kviečiame apžiūrėti tautodailininko Vilmanto Ladygos reljefinių paveikslų ciklą „Augaliniai motyvai“. Paroda eksponuojama nuo 2017 m. vasario 15 d. Lietuvos aklųjų bibliotekoje (Skroblų g. 10, Vilnius) antrame ir trečiame aukšte.