Kviečiame aplankyti parodą „Šimtametės knygos iš Tiflotyros fondo“

2017-04-21

Lietuvos aklųjų bibliotekoje Vilniuje, Tiflotyros padalinio patalpose, 102 kabinete, balandžio 24 – gegužės 12 d. vyks senųjų knygų paroda. Jums pristatysime retas, unikalias knygas apie oftalmologiją, optometriją, Brailio raštą, aklųjų švietimą, socialinę padėtį, psichologiją. Knygos išleistos 1898–1939 m. ne tik Lietuvoje, bet ir Amerikoje.

Plačiau
Štai kokių pasakiškų gėlyčių pasidarė vaikai.

Edukacinis užsiėmimas svečiuose VšĮ „Lyderių karta“ vaikų laisvalaikio ir popamokinio užimtumo centre

2017-04-21

Balandžio 20 d. LAB Ukmergės padalinio organizuojamas edukacinis užsiėmimas vyko svečiuose – VšĮ „Lyderių karta“ vaikų laisvalaikio ir popamokinio užimtumo centre.

Plačiau

Susitikimas su Ruklos globos namų gyventojais

2017-04-21

Balandžio 20 dieną Jonavos rajono Ruklos globos namuose vyko literatūrinė-muzikinė popietė „Kai saulelė pavasarin rieda“. Jonavos aklųjų ir silpnaregių kapela „Jonavėlė“ (vadovė J. Butkuvienė) ir LAB Kauno padalinio vyriausioji bibliotekininkė Irena Blaževičienė skyrė dainas ir poezijos posmus šių namų gyventojams. Skambėjo dainos ir romansai, juos keitė Elenos Balčiūtės, Marijos Misevičienės, Broniaus Kondroto, Onos Variakojienės, Laimutės Navickaitės eilės apie pavasarį iš almanacho „Žodžio spalvos“ ir dar negirdėti literato A. Katiliaus, gyvenančio šiuose globos namuose, posmai, kuriuos skaitysime jau ketvirtajame šio almanacho tome.

Plačiau
Brailio rašto skaitovas Juozas Ežerskis.

Skaitymo Brailio raštu konkursas LAB Šiaulių padalinyje

2017-04-21

Balandžio 20 d. LAB Šiaulių padalinyje įvyko skaitymo Brailio raštu konkursas. Kaip ir daugelį metų, komisijos, vertinančios skaitovus, pirmininke buvo tiflopedagogė Nijolė Remeikienė. Ji negailėjo gerų žodžių, paskatinimo visiems skaitantiems Brailio raštu bei pasidžiaugė, jog žmonės nepamiršta šio formato knygų ir noriai jas skaito. Dėkojame visiems už dalyvavimą konkurse.

Lektorius Romualdas Volodka.

Muzikinė paskaita „Julio Iglesio gyvenimo vingiai ir kūryba“

2017-04-21

Balandžio 20 d. LAB Šiaulių padalinyje vyko muzikinė paskaita „Julio Iglesio gyvenimo vingiai ir kūryba“. Malonioje aplinkoje prie žvakutės ir kavos puodelio buvo klausomasi visoje Lietuvoje gerai žinomo didžėjaus, lektoriaus Romualdo Volodkos pasakojimų apie ispanų muzikos lygį, klasikinius dainininkus ir stulbinančios karjeros pasiekusį Julio Iglesio gyvenimą. Jaunam futbolo komandos vartininkui draugų patarimas pradėti dainuoti atnešė didžiulę sėkmę. 1943 m. gydytojų šeimoje Madride gimęs atlikėjas apdovanotas penkiuose pasaulio žemynuose.

Muzikinės paskaitos pabaigoje skaitytojai dėkojo lektoriui Romualdui už išsamų pasakojimą ir muzikinius intarpus. Džiaugėsi daug sužinoję ir išgirdę, puikiomis nuotaikomis skirstėsi į namus.

Plačiau

Popietė „Mįslių kraitelę pravėrus“

2017-04-21

Balandžio 20 d. į Panevėžio padalinį rinkosi lankytojai, mėgstantys ne tik sužinoti kažką naujo, bet ir pamiklinti protą. Vyko teminė popietė, kurios metu buvo menamos mįslės, minklės, prisimintos patarlės ir priežodžiai. Ne visas padalinio vyriausiosios bibliotekininkės Nijolės Bielinskienės užmintas mįsles pavyko lengvai įminti. Kartais teko truputį pasukti galvas. Vis tik panevėžiečiai tikrai galvoti ir daugelį mįslių gliaudė kaip riešutus. Ypač sekėsi Vaidui, Juozui, Danutei, Bronei, Jonui. Įsismaginę ir patys popietės dalyviai ne vieną mįslę užminė draugams. O jau patarlių ir priežodžių liejosi gausybė.

Ekskursija į Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centrą

2017-04-20

Balandžio 19 d. grupelė LAB vartotojų lankėsi Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre. Turėjom puikią galimybę susipažinti su muziejaus ir pastato istorija, išgirdom įdomių faktų apie žydų įsikūrimą Lietuvoje, apie kasdienį jų gyvenimą ir veiklas. Edukatorė Jurgita Jackevičiūtė labai nuoširdžiai ir įdomiai pasakojo apie žydų bendruomenės gyvenimą, apie žydų kultūros savitumus.