Poetė Karolina Kazlauskienė.

Muzikos ir žodžio šviesoje

2018-10-19

Apie šiauliečių ir panevėžiečių viešnagę Kupiškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje parašė šios bibliotekos darbuotoja Rita Senvaitienė.

Plačiau

Lietuvos aklųjų biblioteka sėkmingai įgyvendino projektą „Grožinės ir periodinės literatūros prieinamumo didinimas akliesiems ir silpnaregiams (III dalis)“

2018-10-19

2018 m. Lietuvos aklųjų biblioteka vykdė projektą „Grožinės ir periodinės literatūros prieinamumo didinimas akliesiems ir silpnaregiams (III dalis)“. Projekto tikslas buvo padidinti aukštos kultūrinės ir meninės vertės grožinės literatūros prieinamumą asmenims, turintiems regos ar kitą negalią, dėl kurios negali skaityti leidinių įprastu formatu. Projektą iš dalies finansavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Ekskursijos metu.

LAB tarptautinių partnerysčių plėtra

2018-10-19

Lietuvos aklųjų bibliotekos darbuotojos pagal projektą „Lietuvos aklųjų bibliotekos tarptautinių partnerysčių plėtra“ dalyvavo dviejų dienų stažuotėje Estijoje. Stažuotė vyko Estijos aklųjų bibliotekoje.

Renginio metu.

Kauniečio literato Vito Petraičio poezijos knygos „Gyvenimo ekspromtas“ pristatymas

2018-10-19

Spalio 16 d. LAB Kauno padalinyje vyko kauniečio literato Vito Petraičio poezijos knygos „Gyvenimo ekspromtas“ pristatymas. Vitas Petraitis yra kūrybinės raiškos asociacijos „Kauno branduma“ tarybos pirmininkas, dalyvauja Kauno jungtinio sveikuolių klubo veikloje, yra Kauno hospiso namų savanoris, karikatūristas, aktyvus keliautojas. Taip pat LAB Kauno padalinio skaitytojas.

Edukacinis užsiėmimas.

Baltosios lazdelės dienos proga svečiavosi Ragainės progimnazijos moksleiviai

2018-10-19

Spalio 18 d. LAB Šiaulių padalinyje svečiavosi Ragainės progimnazijos 4 klasės moksleiviai, jų mokytoja Daiva Bieliauskienė ir bibliotekininkė Sandra Vileikienė. Minint Tarptautinę baltosios lazdelės dieną, vyresn. bibliotekininkė Danguolė Kaktavičienė moksleiviams papasakojo, kodėl visuomenė mini šią dieną, kad būtina atkreipti dėmesį į regos sutrikimus turinčius žmones. Ragainiškiai supažindinti su garsinėmis ir Brailio rašto knygomis. Padalinio skaitytojas Juozas Ežerskis mielai paskaitė iš Brailio raštu knygos „Įdomiausi lietuvių padavimai ir legendos“, parašė Brailio raštu vaikų vardus. Vėliau moksleiviai patys ėmė rašyti, jiems puikiai sekėsi. Parašę ir šiek tiek išmokę rašto subtilybių, moksleiviai norėjo išbandyti pavaikščioti su neregio baltąja lazdele.

Plačiau
LASS Akmenės raj. filialo ataskaitinis susirinkimas.

Baltosios lazdelės dienos paminėjimai

2018-10-19

LASS filialuose rudenį vykstantys ataskaitiniai metiniai susirinkimai – puiki proga susitikti su LAB paslaugų punktų skaitytojais, išklausyti jų nuomones apie knygų skaitymą, atsiliepimus apie garsinių knygų kokybę ir kartais skaitant pasitaikančius nesklandumus, pageidaujamą gauti literatūrą. Taip pat tai ir proga priminti Lietuvos aklųjų bibliotekos teikiamas paslaugas regos negalią turintiems žmonėms.

Renginio dalyviai.

Baltosios lazdelės diena Biržuose

2018-10-18

Spalio 16 d. Tarptautinė baltosios lazdelės diena paminėta LASS Biržų rajono paslaugų punkte. LAB Panevėžio padalinio vyriausioji bibliotekininkė Nijolė Bielinskienė priminė baltosios lazdelės reikšmę neregio gyvenime, skaitė Karolio Vojtylos (popiežiaus Jono Pauliaus II), poetų V. Areimos, Z. Kavaliausko eiles apie baltąją lazdelę. Popietės, pavadintos „Gyvi prisiminimuose“, metu paminėti neregiai kūrėjai, kurių jubiliejinės gimimo metinės minimos šį rudenį. Viena iš jų – panevėžietė Janina Pipirienė. Biržiečiams labai patiko švelnūs, lengvi vaikiški eilėraščiai, pralinksmino tarmiškai parašytos humoreskos.