Naujienos

Nijolė Bielinskienė, Aušrinė Audickė, Arvydas Markevičius, LASS Kupiškio filialo pirmininkė Kristina Malinauskienė

Baltosios lazdelės dienos minėjimas Kupiškio viešojoje bibliotekoje

2017-10-20

Spalio 18 d. LAB Panevėžio padalinio vyriausioji bibliotekininkė Nijolė Bielinskienė, literatė Aušrinė Audickė ir skaitovas, dainų atlikėjas Arvydas Markevičius viešėjo Kupiškio viešojoje bibliotekoje. Vyko literatūrinis-muzikinis vakaras, skirtas Baltosios lazdelės dienai paminėti. N. Bielinskienė pasakojo baltosios lazdelės atsiradimo istoriją ir ką ji reiškia neregiams. A. Markevičius deklamavo Vaclovo Areimos, Alvydo Valentos eiles apie baltąją lazdelę. A. Audickė skaitė savo eiles. A. Markevičius atliko savo kūrybos dainas, dalijosi prisiminimais. Jaukiame „Skaitytojų kampelyje“ prie arbatos puodelio vyko atviras, nuoširdus pokalbis apie neįgalumą, atjautą, pagalbą vienas kitam, apie amžinąsias vertybes. Nors renginys tęsėsi ilgai, tačiau klausytojai nenorėjo išleisti svečių ir išreiškė viltį, kad susitiksime dar ne kartą.

Regos neįgalieji ruošiasi diskusijai

Diskusija su regos neįgaliaisiais „Kas man yra Baltosios lazdelės diena?“

2017-10-19

Š. m. spalio 17 d. LAB Ukmergės padalinyje organizuota diskusija su regos neįgaliaisiais „Kas man yra Baltosios lazdelės diena?“. Diskusija prasidėjo nuo to, kad kiekvienas individualiai buvo paprašytas išsakyti savo nuomonę apie Baltosios lazdelės dieną.

Ryškiaspalvių apyrankių rišimas

2017-10-19

Spalio 18 d. popietę LAB Šiaulių padalinio Bičiulių klubo moterys rišo ryškiaspalves apyrankes. Jos rišamos iš įvairių spalvų batraiščių jūriniu mazgu. Pintos spalvingos apyrankės populiarios. Jos puošia jaunimo riešus. Rišti apyrankes – malonus užsiėmimas ir greitas rezultatas.

Plačiau

Pilietiškumo pamokos minint Baltosios lazdelės dieną

2017-10-19

palio 18 d. LAB Šiaulių padalinyje lankėsi Ragainės progimnazijos 4A klasės mokiniai ir Gegužių progimnazijos 7C klasės mokiniai ir klasių auklėtojos. Jie susipažino su LAB padalinio fondais, kuriais naudojasi neregiai ir silpnaregiai skaitytojai. Minint Pasaulinę baltosios lazdelės dieną svarbu žmonių tolerantiškumas, kad būtų kalbama apie regos negalią turinčių žmonių problemas. Moksleiviams buvo įdomu stebėti, kaip skaitomas tekstas Brailio raštu ir kaip iš taškelių sudaromos raidės, žodžiai, sakiniai. Jie užsimerkę bandė liesti, čiupinėti ir atpažinti reljefinius paveikslėlius, žaisti neregiams skirtomis šaškėmis, vaikščioti su baltąja lazdele užrištomis akimis. Moksleivius domino pagalbinės priemonės, kuriomis naudojasi neregiai, kad palengvintų savo buitį.

Plačiau

Pasiruošimas žiemai. Kaip mums gali padėti vaistažolės?

2017-10-19

Š. m. spalio 17 d. LAB Kauno padalinyje svečiavosi vaistininkas, žolininkas, lektorius, „Žolinčių akademijos“ viceprezidentas Marius Lasinskas.

Plačiau
Sužinoję, kaip reikia vaikščioti su baltąja lazdele, vaikai pažiro po laiptinę.

Baltosios lazdelės dienai skirtos pamokėlės Ukmergės mokykloje-darželyje „Varpelis“

2017-10-18

Š. m. spalio 16 d. Ukmergės mokykloje-darželyje „Varpelis“ vyko Baltosios lazdelės dienai skirtos pamokėlės – 2 klasėje, kurios mokytoja Jolita Vaidonavičienė, ir 3 klasėje, kurios mokytoja Inga Kuliešienė. Dėl to, kad kasmet yra minima Baltosios lazdelės diena, vis didesnė visuomenės dalis sužino apie regos neįgaliuosius ir jų problemas. Apie tai kalbėti verta dar mokykloje, kadangi vaikai yra labai imlūs ir, gyvai besidomėdami kitaip gyvenančių problemomis, ateityje ne tik žinos, kad šalia gyvena kitaip pasaulį pažįstantys žmonės, bet ir gebės pastebėti šių žmonių problemas ir rasti būdų, kaip jiems padėti.

Ne raidelės, o taškeliai

2017-10-18

Spalio 17 dieną LAB Kauno padalinyje apsilankė Kauno lopšelio-darželio „Svirnelis“ ir Žaliakalnio lopšelio-darželio specialiųjų ugdymosi poreikių turintys vaikai ir jų auklėtojos. Neįprastos pamokėlės, kurioje net 30 mokinukų, metu vaikučiai susipažino su knygomis, kuriose nėra įprastų raidžių, o tik daug baltų taškelių, – knygomis Brailio raštu, sužinojo kaip nematantys vaikai ir suaugę žmonės skaito ir rašo, kokiomis rašymo priemonėmis naudojasi.