„Pasakojimų dėžutė“ – „Vaikų Kalėdų saloje“

2017-12-11

Vakar „Pasakojimų dėžutė“ buvo nuvykusi į „Vaikų Kalėdų salą“, kur vyko pilnas šurmulio ir klegesio vaikų knygų festivalis. Parodę savo mini spektakliukus, renginio dalyvius pakvietėme kurti svajonių puodelių, išpuoštų kalėdiniais motyvais. Pradžioje papasakojome ir apie pagrindinę puodelių kūrimo idėją: puodelis skirtas nematančiam draugui. Tad į kūrybos procesą įsijautę vaikai kartu su mamomis, tėčiais ir močiutėmis stengėsi, kad aplikacijos būtų kuo suprantamesnės nematančiam pirštais skaitančiam piešinius bičiuliui.

Skaitytojų AČIŪ LAB diktoriams savanoriams

2017-12-08

Gruodžio 7 d. vyko LAB savanorių diktorių susitikimas, kurio metu savanoriams buvo įteiktos LAB Klaipėdos padalinio skaitytojos Veros Volkovos rankų darbo dovanos.

Agnė Arbačiauskienė ir Giedrius Arbačiauskas

Kviečiame į susitikimą su aktoriumi Giedriumi Arbačiausku ir violončelininke Agne Arbačiauskiene

2017-12-08

Gruodžio 14 d. (ketvirtadienį) 16 val. Lietuvos aklųjų bibliotekoje Vilniuje svečiuosis aktorius, bardas Giedrius Arbačiauskas kartu su žmona, violončelininke Agne Arbačiauskiene. Maloniai jus kviečiame į jaukią poezijos ir muzikos valandą.

Pranas Pliuška

Apsilankymas Pasvalyje

2017-12-07

Gruodžio 6 d. LAB Panevėžio padalinio vyriausioji bibliotekininkė Nijolė Bielinskienė aplankė Pasvalio kraštą.  Paslaugų ir užimtumo centre pagyvenusiems ir neįgaliesiems (senelių namuose) pristatyta Lietuvos aklųjų bibliotekos veikla, garsinės knygos, paskui buvo skaitoma poezija. Klausytojai įsitraukė į diskusiją apie vyresniosios kartos lietuvių poetus. Kelios moterys padeklamavo eilių.

Kalėdų laukime

2017-12-07

Ar žinote, kur būna dingusi saulė iki Kalėdų? Ji, pagal senąją baltų mitologiją, dabar yra labai užsiėmusi – intensyviai kovoja su tamsos jėgomis. Štai kodėl ją taip retai matome. Galime sakyti, kad saulei šiuo metu tikrai sunkios dienos, nes ji tą kovą vis pralaimi, nuolat apsiniaukę, o mes sustirę iš šalčio, anksti temsta ir mes kažkaip turime tą šilumą ir šviesą bent jau širdyse išlaikyti...

Tad šiuo tamsiuoju metų laiku, kai ateina adventas, laukdami didžiųjų metų švenčių, buriamės draugėn ir stengiamės dalytis ta savo vidine šviesa su šalia esančiais.

Gruodžio 5 dieną LAB Kauno padalinyje įvyko literatūrinė-muzikinė popietė „Kalėdų laukime“, į kurią paklausyti poezijos posmų, kanklių muzikos ir advento giesmių susirinko bibliotekos skaitytojai.

Plačiau
LAB Klaipėdos padalinipo vyriausioji bibliotekninkė D. Žiemelienė konferencijoje „Kultūros prieinamumas žmonėms su negalia“ Klaipėdoje

Konferencija Klaipėdoje „Kultūros prieinamumas žmonėms su negalia“

2017-12-06

2017 m. gruodžio mėn. 5 dieną LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė dalyvavo konferencijoje „Kultūros prieinamumas žmonėms su negalia“, kurioje skaitė pranešimą „Lietuvos aklųjų biblioteka: dvikryptė komunikacija“. Konferencijoje dalyvavo Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Narūnas Lendraitis bei įvairios Klaipėdos miesto neįgaliųjų draugijos ir įstaigos. Konferencijoje buvo kalbama, su kokiomis problemomis lankydamiesi kultūrinėse įstaigose susiduria neįgalieji Klaipėdos mieste, kokiais darbais kultūrinėje veikloje gali pasigirti neįgaliųjų organizacijos, pasidalyta ir ateities vizijomis.

„Skaitinių valandėlė“ Klaipėdos m. „Danės“ socialinių paslaugų centre

„Skaitinių valandėlė“ Klaipėdos socialinių paslaugų centre „Danė“

2017-12-06

2017 m. lapkričio 30 dieną LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė lankėsi Klaipėdos miesto socialinių paslaugų centre „Danė“, kur senjorams pristatė dar keletą garsinių leidinių iš serijos „Skaitinių valandėlė“ („Kalba meilė“ – novelės, eilėraščiai, meilės laiškai, ją parengė Milda Lipavičiūtė; ir „Skaitinių valandėlė“ – pasakos, eilėraščiai apie gėles, paukščių garsai, linksmos istorijos, ją kurią parengė Janina Vileikienė). Senjorams labai patiko novelės, eilėraščiai, paukštelių garsai. O ponia Marytė sakė, kad „su malonumu pasinėrė į garsų, besipiešiančių prieš akis istorijų pasaulėlį“. Socialinė darbuotoja Aušra Prišmontienė visų senjorų vardu padėkojo už rūpinimąsi senjorų kultūriniu užimtumu.