Aktorė Virginija Kochanskytė.

2017-ieji Lietuvoje skelbiami rašytojos Ievos Simonaitytės metais

2017-05-23

2017-ieji Lietuvoje skelbiami rašytojos Ievos Simonaitytės metais. Gegužės mėn. 22 dieną LAB Klaipėdos padalinyje įvyko renginys „Ak, buvo visko...“, skirtas šiai žymiai asmenybei paminėti. Rašytoja I. Simonaitytė (1897–1978) savo kūryba, regis, mums sako: „Gyvenimas nuostabus, jei moki jį mylėti, džiaugtis visu, kas gyva, jei gali su meile įsijungti į savojo krašto gaivinančios jėgos lauką, provokuojantį kūrybai...“ Ištraukas iš rašytojos kūrinių skaitė ir interpretavo I. Simonaitytės literatūrinės premijos laureatė, KU docentė, UNISEF geros valios ambasadorė, aktorė Virginija Kochanskytė. Aktorė sako, kad rengdama įvairias programas, gavusi ne vieną gyvenimo pamoką: „Pavyzdžiui, I. Simonaitytės pamoka – nepalankios aplinkybės gali ne tik gniuždyti, bet ir stiprinti... Stengiuosi atskleisti aistringų, dangų ir pragarą pažinusių kūrėjų sielas. Ir scenoje viską apgaubti patrauklia teatrine forma. Man svarbu, kad visa tai, ką patiriu prisilietimuose prie išskirtinių asmenybių, prie jų kūrybos, išgirstų ir patirtų kiti. Tie, kuriems to reikia. Beje, tai ir yra viena iš aktoriaus pareigų. Ir malonumas, kai jauti, kad tavo darbai reikalingi, kad žmonės tampa laimingesni tai išgirdę, pamatę...“

Mokinių ekskursija LAB Panevėžio padalinyje

2017-05-23

Š. m. gegužės 23 d. Panevėžio padalinyje apsilankė Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos 4c klasės mokiniai, kurie dalyvauja projekte „Jausti, vadinasi, matyti“. Vyriausioji bibliotekininkė Nijolė Bielinskienė supažindino mokinius su Lietuvos aklųjų bibliotekos veikla, Brailio raštu, pasakojo rašto atsiradimo istoriją.

Plačiau
Ketvirtokai sukūrė labai gražius atvirukus.

Edukacinis užsiėmimas su ketvirtokais LAB Ukmergės padalinyje

2017-05-23

Š. m. gegužės 22 d. LAB Ukmergės padalinyje vyko edukacinis užsiėmimas vaikams. Edukacinių užsiėmimų  projektas „Naujas knygos gyvenimas“ – tai LAB Ukmergės padalinio veikla, skirta vaikams. Šio projekto tikslas – parodyti vaikams, kaip įvairių formatų nurašytos, nenaudojamos, pasenusio turinio ir sunaikinti skirtos knygos gali būti panaudotos gaminant atvirukus, žaisliukus, dekoracijas ir kitus linksmus objektus.  Užsiėmimų metu vaikams praktiškai parodoma, kokia įvairi gali būti knyga, ir koks įvairus jos gyvenimas: knygą galima skaityti akimis, regos neįgalieji jų klauso arba skaito pirštais, o kai knygos pasensta ir jau jas reikia išmesti, jas galima panaudoti ir pasigaminti kažką gražaus.

Plačiau

Muziejų naktis LAB: pasivaikščiojimas nieko neapžiūrint, džiaugimasis lašinių kvapu ir nauji diktoriai

2017-05-22

Gegužės 20 d., šeštadienio, vakarą į Lietuvos aklųjų biblioteką Vilniuje sugūžėjo didžiausias būrys aklųjų ir silpnaregių gyvenimu susidomėjusių žmonių. Kaip ir kasmet, taip ir šiemet mūsų biblioteka prisijungė prie Muziejų nakties renginių.

Viktorina „Pasitikrink muzikos žinias“ LAB Kauno padalinyje

2017-05-19

Gegužės 18 d. LAB Kauno padalinyje vyko viktorina „Pasitikrink muzikos žinias“. Šį kartą viktorina buvo skirta muzikai. Pirmoje renginio dalyje bibliotekos skaitytojams reikėjo atsakyti į įvairius klausimus apie Lietuvos ir užsienio menininkus, jų kūrybą.

Plačiau

Pokalbis su rašytoju Donaldu Kajoku apie kūrybą, vandenis, medžius ir vėjus

2017-05-19

Gegužės 18 d. Lietuvos aklųjų bibliotekoje Vilniuje svečiavosi iš Kauno atvykęs rašytojas, poetas Donaldas Kajokas. Svečias atsivežė prieš kelias dienas Lietuvos rašytojų sąjungos leidykloje išleistą savo kūrybos rinktinę, kurioje yra ir pirmieji viešai skelbti eilėraščiai, ir vėlesnė poezija. Kaip pats Donaldas Kajokas juokavo, atsivežė ne tipišką ploną, mažytę poezijos knygelę, o visą plytą, su kuria būtų galima ir ką nors užmušti.

Klubinės nuotaikos Lietuvos aklųjų bibliotekoje

2017-05-18

Šiandien Lietuvos aklųjų bibliotekoje Vilniuje vėl skambėjo vaikų klegesys. Darželio „Vaikų dvarelis“ penkiamečiai atskubėjo pažiūrėti projekto „Pasakojimų dėžutė“ istorijų pagal Kęstučio Kasparavičiaus pasakojimus „Ąsotis“ ir „Arbatos klubas“. Paskui kūrėme liečiamąsias iliustracijas „Svajonių puodelis“. Šį kartą mūsų istorijų paklausyti prisijungė ir Knygos teatro kūrybinės grupės narės.