Žurnalo „Metai“ 2018 m. 4 numerio viršelis.

Kviečiame į žurnalo „Metai“ 4 numerio pristatymą

2018-04-20

Balandžio 26 d. (ketvirtadienį) 16 val. LAB Vilniuje vyks naujausio „Metų“ žurnalo numerio pristatymas. Renginį ves žurnalo „Metai“ vyr. redaktorius Antanas Šimkus. Susitikime dalyvaus numerio įžanginio straipsnio autorė Neringa Mikalauskienė-Dangvydė, žurnale kalbinamas rašytojas Marius Povilas Elijas Martynenko ir skyriaus redaktorius Gediminas Kajėnas.

Profesorius Alfredas Bumblauskas.

Ką mums pasakė profesorius Alfredas Bumblauskas?

2018-04-20

Šio renginio anonse minėjome, kad, kaip viename Juozo Erlicko vaizdelyje Žygimantas Augustas guodėsi, mąstydamas, ką apie jį Alfredas Bumblauskas pasakys, taip ir mes laukėme, ką šis istorijos profesorius pasakys mums. O balandžio 19 d. jis Lietuvos aklųjų bibliotekoje Vilniuje pasakė labai daug.

Edukacinis užsiėmimas.

Pažinkime Brailio raštą

2018-04-20

Balandžio 19 d. LAB Šiaulių padalinyje lankėsi Romuvos progimnazijos 2d klasės mokiniai ir jų mokytoja. Apžiūrėję bibliotekos fondus, vaikučiai supažindinti su Brailio raštu, liečiamosiomis ir garsinėmis knygelėmis. Padalinio skaitytojas Juozas Ežerskis popieriaus lapeliuose Brailio raštu užrašė kiekvieno mokinio vardą. Įdomu buvo liesti taškuotas raideles, vaikai džiūgavo, kad galės parodyti tėveliams. Juozas paskaitė ištrauką iš Leonardo Gutausko knygos Brailio raštu „Žvirblių sodyba“, mokiniai paklausė garsinės Indrės Gaskaitės „Kas namelio širdyje“ knygelės. Po edukacinio užsiėmimo vaikučiai užrištomis akimis bandė vaikščioti su baltąja lazdele ir pajausti kliūtis kelyje.

Plačiau
Iš kairės: Michalina Adomavičienė, Algimantas Tamašauskas, Alina Milašienė.

Keramikos pavasaris

2018-04-19

Balandžio 18 d. LAB Šiaulių padalinyje vyko tautodailininko Algimanto Tamašausko ir keramikės Alinos Milašienės darbų parodos pristatymas. Kuršėniškis A. Tamašauskas 2011 metais tituluotas septintuoju Lietuvos puodžių karaliumi. Šia karūna įvertintas jo meistriškumas, kūrybingumas. Algimantas yra Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro keramikos studijos vadovas. Žiedimo amato moko individualiai, veda edukacinius keramikos užsiėmimus vaikams ir mokiniams. Jau daugelį metų A. Tamašauskas intensyviai dirba su moliu. Daugiausia žiedžia, lipdo buityje naudojamus gaminius, bet mėgsta įgyvendinti ir netikėtas idėjas. Jam talkina keramikė A. Milašienė, buvusi Algimanto mokinė, kuri žiedžia, kruopščiai lipdo iš molio įvairias figūrėles, papuošimus nužiestiems indams.

Knygos.

Skaitymo Brailio raštu konkursas LAB Kauno padalinyje

2018-04-19

Balandžio 18 dieną LAB Kauno padalinyje įvyko skaitymo Brailio raštu konkursas, skirtas Lietuvos aklųjų švietimo 90-mečiui. Prabėgus lygiai dešimčiai metų po Nepriklausomybės akto pasirašymo, 1928 metų vasarį Kaune duris atvėrė pirmoji Lietuvoje regos negalią turinčių žmonių ugdymo įstaiga – Kauno aklųjų institutas. Nuo šios dienos prasidėjo sistemingas Lietuvos aklųjų ir silpnaregių švietimas ir jų kelias į visuomenę.

18-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

2018-04-19

Balandžio 23–29 dienomis vyks 18-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Kartu mes kuriame ateitį“.

Šokame.

Svečiuose – Panevėžio regos centro „Linelis“ auklėtiniai

2018-04-18

Balandžio 18 dieną LAB Panevėžio padalinyje svečiavosi Panevėžio regos centro „Linelis“ auklėtiniai. Vyriausioji bibliotekininkė Nijolė Bielinskienė papasakojo vaikams apie Lietuvos aklųjų biblioteką, supažindino su Brailio rašto knygomis, parodė, kaip rašoma Brailio raštu. Vaikai smalsiai apžiūrėjo knygose esančius liečiamuosius piešinius, bandė piršteliais pažinti raides.
Svečiams parodėme spektakliuką „Ąsotėlis ir gėlės“.