Naujienos

Išleista 10 leidinių garsiniu formatu iš Europos Komisijos Lietuvių kalbos vertimo raštu departamento darbuotojų skirtos paramos

2017-06-27

Dėkojame Europos Komisijos Lietuvių kalbos vertimo raštu departamento darbuotojams, kurie skyrė Lietuvos aklųjų bibliotekai paramą 10-iai knygų garsiniu formatu išleisti. Knygos jau puikuojasi LAB lentynose, jas rasite ir prisijungę prie virtualios bibliotekos ELVIS (http://elvis.labiblioteka.lt/)

Liečiamųjų kūrinių paroda Rusnės saloje

2017-06-27

2017 m. birželio mėn. 22 dieną Rusnės saloje, Algimanto Svitkino kaimo turizmo sodyboje, Šilutės rajone, vyko VšĮ Klaipėdos ir Telšių regionų aklųjų centro meninių kolektyvų pasirodymai aklųjų ir silpnaregių sąskrydyje-festivalyje „Aš muzikai lenkiuos“. Čia susirinkę dalyviai galėjo parodyti savo rajonų kolektyvų sugebėjimus bei pamatyti, ką ir kiti sugeba. Dalyvavo ne tik muzikantai, dainininkai, šokėjai, bet buvo galima paklausyti ir poezijos kūrėjų bei pamatyti rankdarbių ir kitų meninių kūrinių parodų. LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė D. Žiemelienė vyko su kūrybinės studijos „Jausti, vadinasi, matyti 2017“ meninių darbų parodos eksponatais, kuriuos kūrė Klaipėdos miesto Adomo Brako dailės mokyklos moksleiviai ir jų mokytojai. Visus kūrybinius darbus buvo galima liesti. Pasak, susirinkusiųjų žiūrovų, meniniai darbai paliko didelį įspūdį. Renginyje dalyvavo ir Šilutės miesto meras bei kiti administracijos atstovai. Visą renginį filmavo Šilutės miesto televizija. Renginį vedė Undinėlė – LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė D. Žiemelienė – ir Neptūnas – LASS Šilutės paslaugų punkto vedėjas V. Jonikaitis.

Plačiau

Bibliotekos darbo laikas prieššventinę dieną

2017-06-23

Mieli skaitytojai,

informuojame, kad 2017 m. birželio 23 d. (penktadienį), prieššventinę dieną, Lietuvos aklųjų biblioteka dirbs 1 valanda trumpiau – iki 15 val.

Gražios Joninių šventės!

Laiškas vasarai

2017-06-23

Š. m. birželio 21 d. LAB Kauno padalinio knygų bičiuliai rinkosi į kassavaitinį susitikimą.

Šį susitikimą pradėjome išklausydami redaktorės parašytą „Laišką vasarai“ iš savaitraščio „Šeimininkė“. Jo autorė atkreipia dėmesį, kad šiais, informacinių technologijų laikais žmonės mažai gyvai bendrauja, retai susitinka... Juk surinkti telefono numerį taip paprasta...

Būtent todėl mums labai smagu, kad susirenkame gyvai pabendrauti.

Garsiniai skaitymai Zelvos poilsiavietėje

2017-06-22

Linksmasis Tilis Ulenšpygelis krėtė išdaigas Zelvoje. Tik spėjom patogiai įsitaisyti ant suoliukų netoli ežero, vieną kitą gabalėlį šviežutėlio pyrago sušveisti (visus susirinkusius vaišino vasarotojai, mūsų bibliotekos bičiuliai Jolanta ir Leonas), kaip apsitraukė dangus, pakilo vėjas ir su pagrūmojimais beigi blykčiojimais prapliupo lietus. Tiesiog praplyšo dangus. Nuskuodėm į salę, vėl patogiai įsitaisėm ir pradėjom kalbėtis. Garsiniai skaitymai Zelvoje prasidėjo.

Plačiau

Vaikų vasaros dienos stovyklos „Tarp mūzų 2017“ poilsiautojai Lietuvos aklųjų bibliotekoje

2017-06-21

Nuo guvaus vaikų būrio šurmulio skambėjo šiandien Lietuvos aklųjų biblioteka. Viskas vaikams buvo įdomu: ir kokias knygas skaito neregiai, ir kaip jie rašo, kaip leidžia laisvalaikį, kaip išmoksta vaikščioti baltąja lazdele, kaip dirba kompiuteriais, kokios yra liečiamosios knygelės ir dar daugybė klausimų – tik spėk atsakinėti. Smagu buvo su jais bendrauti. O jau kokie išradingi! Kai pradėjom daryti atvirukus, tik nutilo visi minutėlei, o paskui ir vėl šurmulys kaip bičių avily. Tiek daug minčių, tiek daug norų ir vėl tiek daug klausimų: o kaip padaryti meškiuko nagučius, kad nematantis vaikas suprastų; kaip padaryti linksmą, ne lietaus, debesėlį; kaip pavaizduoti vandenį ir t. t. ir pan.

Plačiau

Kai mintys ir idėjos tampa kūnu

2017-06-19

Ketvirtadienį, birželio 15 d. pavakarę, grupė LAB darbuotojų ir geriausių skaitytojų lankėsi pas tautodailininką, keramiką Gintarą Kniežą. Apie šį sumanų ir iniciatyvų žmogų žinojome puikiai, kurį laiką planavome nuvykti, pamatyti, patirti ir pasisemti gyvenimo optimizmo. Edukacinė išvyka tikrai nenuvylė. Visus apsilankiusius žavėjo šio žmogus gyvenimo filosofija, užsibrėžto tikslo siekimas, idėjos.