„Pasakojimų dėžutė“ – LAB tikslinių auditorijų plėtrai

2017-02-02

LAB tęstinio projekto „Pasakojimų dėžutė“, kurį iš dalies remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba, komanda 2017 m. vasario 1 dieną lankėsi Kaune su net dviem projekto renginiais. Pagal Kęstučio Kasparavičiaus apsakymus sukurti du mini spektakliai su liečiamais personažais buvo pademonstruoti Kauno Prano Daunio ugdymo centro ugdytiniams ir pedagogams, o po šio renginio apsilankėme LAB Kauno padalinyje, kur surengėme edukacinį-metodinį renginį padalinio darbuotojoms, kad jos galėtų pačios aktyviai naudoti „Pasakojimų dėžutės“ istorijas ir rekvizitus savo renginiuose.

 
Kauno P. Daunio ugdymo centre nuo 2015 m. rugsėjo mėn. ugdomi ne tik regos negalią, bet ir autizmo sutrikimą turintys vaikai ir jaunuoliai. Stebėti LAB spektaklių „Ąsotis“ ir „Arbatos klubas“ susirinko pilnutėlė salė – per 70 žiūrovų, 13 iš jų – ugdytinius atlydėję pedagogai. LAB pirmą kartą dirbo su autizmo sutrikimą turinčių asmenų auditorija, todėl prieš renginį konsultavomės su KPDUC direktore, jos pavaduotoja ir mokytojais. Ar galima spektaklio metu garsiai kalbėti? Ar galima tiesiogiai bendrauti su vaikais, duoti jiems paliesti liečiamuosius istorijų veikėjus? Rezultatas pranoko mūsų lūkesčius. Dauguma žiūrovų buvo labai entuziastingi, žavėjosi spalvingomis „Ąsočio“ gėlėmis ir linksmais arbatos gerti susirinkusiais puodeliais (liečiamuosius veikėjus kūrė Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro tiflopedagogės – dailės mokytoja Giedrė Rečiūnienė ir jos kolegė Rūta Petkevičienė). Po spektaklių, apdovanoti nuoširdžiais plojimais, pasiūlėme pageidaujantiems žiūrovams prieiti iš arčiau susipažinti su istorijų personažais. Vaikai labai noriai siūbtelėjo link LAB komandos. Spektaklius stebėjo ir vėliau prie komandos prisijungsianti specialistė Rūta, kuri padės LAB komandai papildyti mini spektaklius edukacinėmis veiklomis.
 
Iš KPDUC išvykome su šviesia nuotaika, su kaupu išsipildžiusiais lūkesčiais ir naujais planais. Dėkojame už visokeriopą pagalbą, dėmesį ir konsultacijas centro vadovėms ir pedagogams.
 
LAB Kauno padalinyje metodiniais-edukaciniais tikslais pademonstravome spektaklius darbuotojams. Spektaklių prisijungė žiūrėti nuolatiniai padalinio bičiuliai – netoliese esančios bendrojo lavinimo mokyklos penktokai, smalsumas į žiūrovų kėdes pasodino ir tuo metu užklydusius suaugusius skaitytojus. Smagu žiūrėti, kaip šis užsiėmimas įžiebia šypsenas pačių įvairiausių žiūrovų veiduose – ir įvairaus amžiaus vaikų, ir suaugusiųjų, ir turinčių vienokią ar kitokią negalią, ir ne. 
 
LAB „Pasakojimų dėžutės“ projektas, pasipildęs partneriais, bus vykdomas visus 2017 metus. 
 
Rasa Januševičienė
 
Nuotraukos Faustos Brasaitės