LAB pranešimas perskaitytas tarptautinėje konferencijoje TELL ME 2017

2017-05-16

Lietuvos aklųjų biblioteka jau nuo 2014 metų intensyviai ir efektyviai bendradarbiauja su Vilniaus universiteto Kauno fakulteto Germanų filologijos katedra: aktyviai prisideda organizuojant Audiovizualinio vertimo studijų programos studentų praktikas, teikia įvairią metodinę pagalbą, kasmet su LAB inovatyvias veiklas pristatančiais pranešimais dalyvauja fakulteto organizuojamose konferencijose TELL ME.

2017 metų TELL ME konferencija buvo suskirstyta į temines dalis „Tarpkultūriniai aspektai ir vertimas“, „Šiuolaikinės medijos ir audiovizualinių produktų vertimas“, „Vertimo strategijos ir iššūkiai“, „Meninės raiškos refleksijos“, „Audiovizualinis vertimas – socialinio prieinamumo forma“. Pastarojoje dalyje ir buvo pristatytas LAB direktorės Rasos Januševičienės pranešimas „Pasakojimų dėžutė – būdas priartinti pasaulį sutrikimų turintiems vaikams“, atskleidžiantis sėkmingai bibliotekos vykdomą projektą – pagal literatūros kūrinius (Kęstučio Kasparavičiaus apsakymus „Ąsotis“ ir „Arbatos klubas“) sukurtus mini spektaklius su liečiamaisiais veikėjais. „Pasakojimų dėžutės“ metodas puikiai tinka tiek įvairią negalią turintiems, tiek negalios neturintiems vaikams ir jaunuoliams. Pranešime atskleista LAB patirtis ir iššūkiai kuriant ir testuojant „Pasakojimų dėžutę“ ir projekto papildymas edukacinėmis veiklomis. Skaitant pranešimą demonstruotos vaizdinės priemonės. Labiausiai auditoriją sudomino taktilinė (liečiamoji) knygelė „Uogos“, padedanti aiškiau įsivaizduoti, kokiomis priemonėmis siekiama padėti regos negalią turintiems vaikams suvokti aplinką.

Teminėje sekcijoje buvo pristatyti ir įdomūs pranešimai kurčiųjų meninės raiškos, jų informacinio aprūpinimo, teatrų spektaklių garsinio vaizdavimo temomis.

Dėkojame mieliems VU Kauno fakulteto dėstytojams ir studentams už puikų bendradarbiavimą.

Rasa Januševičienė

Nuotraukos ir video: TELL ME 2017, VU Kauno fakultetas