Pokalbis su rašytoju Donaldu Kajoku apie kūrybą, vandenis, medžius ir vėjus

2017-05-19

Gegužės 18 d. Lietuvos aklųjų bibliotekoje Vilniuje svečiavosi iš Kauno atvykęs rašytojas, poetas Donaldas Kajokas. Svečias atsivežė prieš kelias dienas Lietuvos rašytojų sąjungos leidykloje išleistą savo kūrybos rinktinę, kurioje yra ir pirmieji viešai skelbti eilėraščiai, ir vėlesnė poezija. Kaip pats Donaldas Kajokas juokavo, atsivežė ne tipišką ploną, mažytę poezijos knygelę, o visą plytą, su kuria būtų galima ir ką nors užmušti.

Renginio valanda prabėgo labai greitai. Visiems be galo patiko klausytis eilių, skaitomų tiek ir paties autoriaus, tiek ir renginio moderatorės Janinos Vileikienės. Donaldas Kajokas pasakojo apie tai, kaip pradėjo kurti, apie patį kūrybos procesą. Ir, be abejo, apie vandenis, medžius ir vėjus, kurių poeto kūryboje yra gausu: kaip pats rašytojas sakė, pasaulyje keisis daug kas, tobulės technologijos, daug kas išnyks, bet vandenys, medžiai ir vėjai bus tol, kol egzistuos žmogus.

Renginyje taip pat dalyvavo ir neregys poetas, žurnalistas Alvydas Valenta. Jis su svečiu šiek tiek padiskutavo, kaip pats juokavo, akademiškesniais – filosofiniais klausimais: apie kalbą, religijas, rytietiškus motyvus rašytojo kūryboje.

Na, o mes labai dėkojame Donaldui Kajokui už jaukų vakarą ir paprastą, šiltą bendravimą su mūsų auditorija. Tikimės, kad Lietuvos aklųjų bibliotekos skaitytojai su šiuo rašytoju ir poetu susitiks dar ne kartą.

Joris Kazlauskas

Nuotraukos Julijos Pavliukianec