AVELĖS IR VILKAI Lietuvos aklųjų bibliotekoje

2017-06-02

Vakar Lietuvos aklųjų bibliotekos vartotojai rinkosi į kiek kitokį renginį. Kiekvienas prie bibliotekos, virtusios kino teatru, durų gavo bilietą, o prie trečio aukšto salės, virtusios kino sale, bilieto kamputis buvo įplėšiamas – visai kaip senuosiuose kino teatruose. Beje, bilietas buvo išspausdintas Brailio raštu, jame pateikta trumpa informacija apie filmą. Atėjusieji iš karto užuodė malonų kvapą ir nedrąsiai teiravosi: „Ar čia popkornais kvepia? Ar bus galima nusipirkti?“

Nereikėjo niekam tų spragėsių pirkti, dar ir kokakola buvo visi pavaišinti. Taigi, nuotaika tikrai puiki. O „Avelės ir vilkai“ – linksmi, nuotaikingi, meilūs, draugiški, o kartais ir niekšingi. Kuo šis UAB „Acme film“ mums padovanotas filmas ypatingas? Ogi tuo, kad pritaikytas regos negalią turintiems žmonėms: scenos, kurios suprantamos tik vaizdą matantiems žmonėms, buvo nupasakotos balsu. VU Kauno fakulteto studentė Ieva Andrijauskaitė parengė garsinius komentarus ir pati juos įskaitė.

Pažiūrėję filmą, žmonės neskubėjo skirstytis, kiekvienas pasakė savo nuomonę: vieni džiaugėsi, kiti buvo gana kritiški. Bet visi sutarė, kad padarytas didžiulis, tikrai reikalingas darbas. Išties buvo smagu išgirsti komentarą: „Jei atsiras tokių filmų daugiau, gal  ir į kino teatrus pradėsiu vaikščioti.“ O kai pasakėme, kad turime dar vieną filmą, iš karto pasigirdo klausimų: „Kada rodysite?“ „Ar galima bilietus „nusipirkti“ iš anksto?“

Ačiū rėmėjams, žiūrovams  ir iki kito susitikimo LAB kino teatre!

Janina Vileikienė

Nuotraukos Julijos Pavliukianec