Grįžtamasis ryšys: filmo su garsiniu vaizdavimu žiūrovų, turinčių regos negalią, nuomonė

2017-06-08

Birželio 1 d. LAB salėje vyko išskirtinis renginys – animacinio filmo „Avelės ir vilkai“ su garsiniu vaizdavimu kino seansas. Šį filmą Lietuvos aklųjų bibliotekai padovanojo „Acme film“, o garsinio vaizdavimo tekstą sukūrė, pati jį įgarsino ir sumontavo Vilniaus universiteto Kauno fakulteto studentė Ieva Andrijauskaitė. Garsinis vaizdavimas – tai papildomas filmo komentavimas, atskleidžiantis nematantiems žiūrovams vyksmą ekrane, kai jo nepaaiškina užkadrinis pasakojimas, dialogai ar gerai suprantami garsai. Parengti tokio dinamiško filmo garsinį vaizdavimą – didžiulis darbas. Techninis naujų garso intarpų įterpimas į audiovizualinį kūrinį – kartais ir didelis galvosūkis.

Kadangi filmų su garsiniu vaizdavimu Lietuvoje dar tikrai labai negausu (LAB lankytojai turėjo šią galimybę tik antrą kartą po režisieriaus Sauliaus Drungos specialiai neregiams pritaikytos jo filmo „Anarchija Žirmūnuose“ versijos), mums labai rūpėjo gauti grįžtamąjį ryšį. Po filmo peržiūros 8 neregiai žiūrovai sutiko atsakyti į iš anksto LAB paruoštos mini anketos klausimus. Kviečiame susipažinti su gautais rezultatais: tyrimo rezultatai

Rasa Januševičienė