Vaikiško spektaklio „Trumpos istorijos apie...“ PREMJERA

Laikas: 12:00
Vieta: VMSCB Naujosios Vilnios filialas
Adresas: Gerovės g. 1, Vilnius

Š. m. rugpjūčio 2 d. 12 val. KNYGOS TEATRO vaikiško spektaklio „Trumpos istorijos apie...“ PREMJERA Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos Naujosios Vilnios filiale.

Spektaklis sukurtas bendradarbiaujant su Lietuvos aklųjų biblioteka, kuri 2016 ir 2017 m. įgyvendino projektą „Pasakojimų dėžutė – aklų ir silpnaregių vaikų socialinės aplinkos pažinimui lavinti“, vadovaujamą Rasos Januševičienės. Projektu siekta akliems ir sunkiau matantiems vaikams per lytėjimo pojūčius perteikti didaktinio pasakojimo turinį ir taip lavinti jų socialinius įgūdžius. „Pasakojimų dėžutė“ – būdas priartinti pasaulį sutrikimų turintiems vaikams“, – taip projekto esmę apibūdino idėjos autorė ir projekto vadovė Lietuvos aklųjų bibliotekos direktorė Rasa Januševičienė. „Pasakojimų dėžutės“ istorijos „Arbatos klubas“ ir „Ąsotis“, demonstruojamos Lietuvos aklųjų bibliotekos darbuotojų komandos, jau sudomino įvairias auditorijas – tiek turinčius sutrikimų vaikus, tiek ir sutrikimų neturinčius darželinukus ir mokyklinio amžiaus vaikus, taip pat ir suaugusiuosius – interaktyvų spektaklį stebėjusius pedagogus, specialiuosius pedagogus, vaikučių tėvelius.

„Knygos teatras“, papildęs „Pasakojimų dėžutę“ dar viena Kęstučio Kasparavičiaus istorija „Muzikantai“ profesionaliai išplečia „Pasakojimų dėžutės“ istorijomis sužadinamų pojūčių spektrą ir kviečia ne tik pažinti liečiant, bet ir pasitelkti klausą, uoslę, skonio receptorius. „Iliustruoti istorijai „Ąsotis“ papildomai pasitelkiame skonį, „Arbatos klubui“ – kvapus, o „Muzikantams“ – garsus, muzikinį atlikimą (...). Spektakliu „Trumpos istorijos apie...“ kreipiamės į nuoširdžią, jautrią ir itin atvirą naujiems potyriams vaikišką vazduotę“, – teigė „Knygos teatro“ vadovė aktorė Redita Dominaitytė.Trumpas Kęstučio Kasparavičiaus istorijas perteiks kūrybinė spektaklio trupė: teatro aktoriai Aura Garmutė, Artūras Dubaka ir Laura Misiukevičiūtė. Režisierė – Redita Dominaitytė. Projektą „Pasakojimų dėžutė – aklų ir silpnaregių vaikų socialinės aplinkos pažinimui lavinti“ iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Fausta Brasaitė