Dalyvavome IFLA konferencijoje

2017-09-01

Rugsėjo 19–25 dienomis Vroclave (Lenkijos Respublika) vyko tarptautinės bibliotekų asociacijų federacijos IFLA pasaulinis bibliotekų ir informacijos kongresas (WLIC). Šis pasaulinis bibliotekininkų forumas, organizuojamas kasmet vis kitoje šalyje, surengtas jau 83 kartą.

IFLA generalinėje konferencijoje, kurios šūkis šiemet buvo „Bibliotekos. Solidarumas. Visuomenė“ dalyvavo Lietuvos aklųjų bibliotekos direktorė Rasa Januševičienė ir l. e. direktorės pavaduotojos pareigas Fausta Brasaitė-Kepalienė. Dalyvavome Bibliotekų, aptarnaujančių specialiųjų poreikių žmones, sekcijos organizuotame seminare, išklausėme Marakešo sutarties nuostatų įtvirtinimo tematikai skirtus pranešimus. Malonu buvo vėl pamatyti ir išgirsti iš LAB 2016 m. surengtos konferencijos pažįstamą tarptautinės organizacijos EIFL atstovę Teresą Hackett. Dėmesį patraukė EBLIDA (European Bureau of Library, Information and Documentation Associations (liet. Europos bibliotekų, informacijos ir dokumentacijos asociacijų biuras) direktoriaus Vincento Bonnet pranešimas. LAB ir kitų Lietuvos bibliotekų atstoves sudomino pranešimai apie sėkmingą skaitymo skatinimo patirtį kitose šalyse, autizmo sutrikimą turinčių žmonių aptarnavimą bibliotekose, elgsenos su šiais žmonėmis ypatumus.
Visą konferencijos laiką veikė paroda, supažindinanti su technologijų naujovėmis, ir plakatų (posterių) paroda, pristatanti įdomiausius bibliotekų ir bibliotekų asociacijų veiklos rezultatus.
Per konferencijos uždarymo renginį buvo pristatyta naujoji IFLA vadovybė – išrinktoji prezidentė Glorija Perez-Salmeron ir naujasis IFLA komitetas.
Dalyvavimas IFLA konferencijoje – kartu ir puiki galimybė susipažinti ir su tos šalies, kurioje ji vyksta, bibliotekomis. Aplankėme šešias viešąsias bibliotekas – keturis Vroclavo viešosios bibliotekos filialus, Opolės miesto biblioteką ir Kielcų vaivadijos Vitoldo Gombrovičiaus viešąją biblioteką. Šioje bibliotekoje buvo pasirašytas tarptautinis bendradarbiavimo susitarimas – Ketinimų protokolas, kurį Apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos vardu pasirašė pirmininkė Rasa Januševičienė, o Lenkijos vaivadijų viešųjų bibliotekų susivienijimo vardu – Kielcų bibliotekos direktorius Andžejus Dombrovskis.
2018 m. IFLA konferencija vyks Kuala Lumpūre, Malaizijoje.

Rasa Januševičienė