LAB komanda dalyvavo Skaitymo festivalyje

2017-09-11

Renginio dalyvius pasveikino LR kultūros ministrė

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka ne pirmus metus organizuoja Skaitymo festivalį. Šių metų rugsėjo 8–9 dienomis bibliotekos kiemelyje taip pat vyko festivalio veiklos – paskaitos, koncertai, susitikimai, kūrybinės dirbtuvės, edukaciniai užsiėmimai. Festivalis prasidėjo „Skaitymo iššūkio“ iniciatyvos baigiamuoju renginiu, kurį vedė aktorė, „Knygos teatro“ vadovė Redita Dominaitytė. „Skaitymo iššūkis“ – nuo birželio 15 d. per vasarą vykęs skaitymo konkursas, į kurį įsijungė visos šalies viešosios bibliotekos. 2017 m. „Skaitymo iššūkį“ organizavo apskričių viešosios bibliotekos ir Lietuvos aklųjų biblioteka.

Baigiamajame konkurso renginyje šia gražia bibliotekų iniciatyva ir pasiektais rezultatais pasidžiaugė Lietuvos Respublikos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. Prie iššūkio prisijungė 4568 dalyviai. Skaičiuojama, kad iš viso iššūkio dalyviai perskaitė beveik 30 tūkst. knygų, o labiausiai jiems patiko psichologiniai grožiniai kūriniai. „Skaitymo iššūkyje“ varžėsi ne tik skaitytojai, bet ir bibliotekos. Baigiamajame renginyje rugsėjo 8 d. buvo apdovanotos geriausių rezultatų pasiekusios kiekvieno regiono bibliotekos. Lietuvos aklųjų biblioteka skaitymo konkursą organizavo savo tinkle. Geriausiai pasirodžiusių LAB teritorinių padalinių atstovės Daiva Žiemelienė (LAB Klaipėdos padalinys) ir Danguolė Kaktavičienė (LAB Šiaulių padalinys) buvo apdovanotos atminimo dovanėlėmis.

LAB direktorė, Apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos pirmininkė Rasa Januševičienė pasveikino asociacijos bibliotekas, sėkmingai įvykdžiusias numatytą konkursą ir visą vasarą koordinavusias „Skaitymo iššūkio“ veiklas.

LAB komanda scenoje pademonstravo vieną iš „Pasakojimų dėžutės“ projekto metu sukurtų mini spektaklių – „Ąsotis“ (pagal Kęstučio Kasparavičiaus apsakymą).

Skaitymo festivalio metu LAB komanda organizavo dvi edukacines dirbtuves – „Sukurk svajonių puodelį“ ir „Atvirukas nematančiam draugui“, taip pat demonstravo mini spektaklius su liečiamaisiais veikėjais jauniesiems Vaikų bibliotekos žiūrovams.

Dalyvavimas Skaitymo festivalio renginiuose dar kartą atskleidė ir patvirtino, kad LAB veiklos yra patrauklios, įdomios, dominančios vaikus ir suaugusiuosius, priimtina forma atskleidžiančios negalią turinčių žmonių pasaulį plačiajai visuomenei.

Rasa Januševičienė