Edukaciniai užsiėmimai Palangoje ir Klaipėdoje

2017-10-09

Spalio 5–7 dienomis Lietuvos aklųjų bibliotekos „Pasakojimų dėžutės“ projekto komanda Palangoje ir Klaipėdoje surengė net penkis edukacinius renginius:

- Spalio 5 dieną Palangos sanatorinėje mokykloje pademonstravome mini spektakliukus pagal Kęstučio Kasparavičiaus apsakymus „Ąsotis“ ir „Arbatos klubas“ su liečiamaisiais veikėjais. Papasakojome apie taktilines knygeles, skirtas regos negalią turintiems vaikams. Vaikai kūrė liečiamąsias aplikacijas tema „Sukurk svajonių puodelį“. Šioje mokykloje lankėmės per Mokytojų dieną. Pasveikinti pedagogų jų profesinės šventės proga atėjo ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus, kuris trumpai žvilgtelėjo ir į tuo metu vaidinamą spektakliuką. LAB komanda gavo gražią pedagogų padėką ir malonų kvietimą toliau bendradarbiauti.
- Spalio 6 d. dalyvavome Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos organizuojamoje Klaipėdos knygų mugėje. Čia turėjome net du edukacinių užsiėmimų seansus, kurių metu vaikams rodėme mini spektakliukus ir kūrėme svajonių puodelius.
- Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namuose surengėme edukacinį užsiėmimą „Vasaros kvapų ryšulėlis“. Pasakojome vaikams apie vaistažoles, jų savybes, pagaminome džiovintų vaistažolių mišinių.
- Spalio 7 d. Klaipėdos knygų mugėje įvyko Knygos teatro spektaklis vaikams „Trumpos istorijos apie...“ (režisierė Redita Dominaitytė), sukurtas bendradarbiaujant LAB projekte „Pasakojimų dėžutė“. Kai kurie savanoriai žiūrovai spektaklį stebėjo užrištomis akimis.
Dėkojame Knygos teatrui už malonų bendradarbiavimą ir visiems, prisidėjusiems prie mūsų projekto sėkmės Palangoje ir Klaipėdoje.
LAB projektą „Pasakojimų dėžutė“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir LR kultūros ministerija.

Rasa Januševičienė

Nuotraukos Faustos Kepalienės, Monikos Griciūnienės