Lietuvos aklųjų bibliotekos skaitykloje – ledas, rogės ir arbata...

2017-11-13

Lapkričio 13 d. Lietuvos aklųjų bibliotekos skaitytojams buvo šalta, žvarbu ir jie rogėmis čiuožinėjo ledu. Tik neišsigąskite, Vilniuje, šalia Skroblų gatvės dešimto namo, staigiai neprisnigo ir plikledžio neatsirado. Tačiau vyko ne ką įdomesni dalykai. Kaip ir daugelyje Lietuvos bibliotekų, taip ir pas mus vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitės skaitymai.

Suomijos švedų rašytojos Ullos-Elenos Lundberg romano „Ledas“ ištraukas Brailio raštu skaitė mūsų skaitytojai Mantas Brazauskis ir Vilija Dumbliauskienė, o reginčiųjų raštu – Informacijos išteklių centro vadovė Janina Vileikienė ir garsinių žurnalų sudarytojas, redaktorius Joris Kazlauskas. Skaitykloje užsikaitus kavos, arbatos, skanaujant sausainių, pagal skandinavišką receptą iškeptų traškiųjų vafliukų ir degant žvakėms iš tikrųjų buvo galima pasijusti, tarsi gūdžią žiemą būtume pagrindinio romano veikėjo pastoriaus Peterio namuose, esančiuose ant pat apledėjusios jūros kranto.

Vakaro metu ne tik skaitėme, bet, kad labai nesušaltume, klausėmės ir skandinaviško folkloro, švedų pop klasikos „Abba“ ir suomių simfoninio metalo „Nightwish“.

Joris Kazlauskas

Nuotraukos Julijos Pavliukianec