Kai už lango nulis – Lietuvos aklųjų bibliotekoje šilumą dalija Bjelle

2017-11-24

2017 metų lapkričio 23 dieną tarp 15 ir 16 valandos Vilniuje lauke visiškai nebuvo laipsnių – šio straipsniuko autoriaus telefone esantis internetinis termometras rodė lygiai nulį. Tačiau tie laipsniai niekur neišnyko – jie subėgo į Lietuvos aklųjų biblioteką, kurioje jų buvo bent jau kokie dvidešimt penki. Dvidešimt penki šilumos. O tos šilumos atsinešė kompozitorė, dainų autorė, radijo laidų vedėja Raminta Naujanytė-Bjelle. Iš paskos tiems laipsniams atkeliavo ir gausybė mūsų skaitytojų – trečio aukšto salė buvo pilnut pilnutėlė. Atkeliauti tikrai buvo verta: Bjelle be galo šiltai, gyvai su visais bendravo, atsakė į gausius susirinkusiųjų klausimus apie jos kūrybą, veiklą, lietuvišką ir nelietuvišką muziką. Klausimų mūsų skaitytojams uždavė ir ji pati. Bet daugiausia, kaip ir susitikime su kompozitore turėtų būti, skambėjo ne kalbų, o dainų: nuo liaudies dainos apie gegutėlę iki šelmiškos dainelės apie Stasį. Bjelle mus visus džiugino gyva muzika: paskambinusi gitara, nulėkdavo prie fortepijono, nuo fortepijono – vėl prie gitaros, paskui nuo gitaros – vėl prie fortepijono.

Smagus bendravimas ir gyva muzika orą sušildė ne tik pas mus, bet ir lauke: vakarėjant termometras rodė jau plius du. Tačiau dauguma šilumos laipsnių pasiliko Lietuvos aklųjų bibliotekoje, laukdami kitų renginių, kitų svečių, taip pat, labai tikimės, ir dar kartą atvyksiančios Bjell’ės.

O šis šiltas vasariškas renginys rudenį organizuotas pagal Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos iš dalies finansuojamą projektą „Tarp tradicijos, kūrybos ir modernumo: skaitymo Brailio raštu konkursas ir edukaciniai seminarai“.

Joris Kazlauskas

Nuotraukos Mildos Lipavičiūtės