Susitikimas su literatūrologu prof. dr. Vytautu Bikulčiumi

2017-11-28

Prof. dr. Vytautas Bikulčius

Lapkričio 27 dieną LAB Šiaulių padalinio skaitytojai susitiko su prancūzų literatūros tyrinėtoju, profesoriumi, humanitarinių mokslų daktaru Vytautu Bikulčiumi. Paskaitoje „Šiuolaikinis prancūzų romanas“ apžvelgta leidybos situacija Prancūzijoje. 65 milijonus gyventojų turinčioje šalyje per metus išleidžiama net 1000 romanų. Visoje Prancūzijoje atsirastų gal tik du knygynai, galintys sutalpinti tokią naujų knygų gausą. Kasmet už geriausią ir vaizdingiausią metų kūrinį skiriama Gonkūrų premija. Prancūzų rašytojų Edmondo ir Juleso Huot de Goncourt vardo prizas nuo 1903 m. kiekvienais metais teikiamas už geriausius prancūzų kalba parašytus kūrinius – tai yra prestižiškiausias Prancūzijos literatūros įvertinimas. Šios premijos tikslas – populiarinti prancūzišką literatūrą. Pati premija simbolinė, tik 10 eurų, bet ji dažnai paskatina knygų gausoje išsirinkti būtent premijuotąjį kūrinį, o knygos pardavimai išauga iki kelių šimtų tūkstančių egzempliorių.

Gerb. profesorius skaitytojus supažindino su 2016 metų garbingiausią Prancūzijos literatūros apdovanojimą pelniusios rašytojos Leilos Slimani romanu „Lopšinė“, vieno geriausių šiuolaikinio prancūzų rašytojo, Nobelio literatūros premijos laureato Jean Marie Gustave Le Clezio romanu „Bado šokis“ ir šiuolaikinės rašytojos Agnes Ledig, kurios knygos nuolat patenka į perkamiausiųjų sąrašą, sukurta istorija apie moters vertę, gebėjimą išlikti savimi – romanu „Eik su juo“.

Renginys organizuotas pagal Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos iš dalies finansuojamą projektą „Tarp tradicijos, kūrybos ir modernumo: skaitymo Brailio raštu konkursas ir edukaciniai seminarai“.

Danguolė Kaktavičienė