Sėkmingai įgyvendintas projektas „GoSMaRT – Garsinių knygų Skolinimo Modelis Regionams pasitelkiant šiuolaikines Technologijas (tęstinės programos III-oji dalis)“

2017-12-12

2017 m. birželio 15 d. – 2017 m. gruodžio 15 d. laikotarpiu vykdyto projekto metu buvo įdiegtas šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis grįstas garsinių leidinių skolinimo modulis, kuriuo naudodamasi Lietuvos aklųjų biblioteka siekia didinti garsinių leidinių prieinamumą regionams.

Projekto įgyvendinimo metu Lietuvos aklųjų bibliotekos aptarnaujami paslaugų punktai, esantys LASS Marijampolės ir Kėdainių filialuose, Alytaus miesto viešosios bibliotekos informacijos ir laisvalaikio centre bei Rokiškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, buvo aprūpinti garsinių knygų perklausos įranga (MP3 ir CD grotuvais), taip pat buvo įdiegtas garsinių leidinių skolinimo modelis. Įgyvendinus projektą, garsinės knygos tapo prieinamos ne tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose gyvenantiems ir regos ar kitą negalią, dėl kurios negali skaityti teksto įprastu formatu, turintiems asmenims.

Sėkmingą projekto įgyvendinimą lėmė ir nuo 2015 m. įgyta GoSMaRT projekto įgyvendinimo patirtis didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Projektą „GoSMaRT – Garsinių knygų Skolinimo Modelis Regionams pasitelkiant šiuolaikines Technologijas (tęstinės programos III-oji dalis)“ iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.