„Junkis, kurk ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs“

2018-02-07

Vasario 6 dieną minėjome Tarptautinę saugesnio interneto dieną. Saugesnio interneto dienos tikslas – kurti ne tik saugesnį, bet ir geresnį bei draugiškesnį internetą. Tokį internetą, kuriame kiekvienas elgtųsi atsakingai ir pagarbiai, vertintų internete esančią informaciją kritiškai, o dalytųsi ja kūrybiškai ir atsakingai.

Kiekvienais metais, atsižvelgiant į tų metų aktualijas, pasirenkama Saugesnio interneto dienos tema. Šiais metais, siekiant atkreipti dėmesį į teigiamą interneto poveikį, šios dienos tema „Junkis, kurk ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs“.

Lietuvos aklųjų biblioteka šią dieną sutiko su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro (LASUC) vaikais. Saugesnio interneto pamoka buvo netradicinė. Su moksleiviais diskutavome, kaip mus visus veikia įvairi patirtis naudojantis internetu, kokias emocijas sukelia komentarai po pasidalintais įrašais ar Facebook draugų atviravimai apie asmeninį gyvenimą. Ar jausmaženkliai padeda išreikšti savo jausmus, ar atvirkščiai – glumina? Buvo labai įdomu išgirsti moksleivių mintis. Pasirodo, bent jau mūsų lankyto ugdymo centro moksleiviai labiau linkę bendrauti realiame gyvenime nei internete, nors internetas jiems yra nepakeičiamas informacijos šaltinis ir pagalbininkas. Žinant, kad šio ugdymo centro mokiniai turi mažesnių ar didesnių regos sutrikimų, džiugina faktas, kad šiandieninės technologijos yra didelės pagalbininkės tiek vykstant socializacijos, tiek ir mokymosi procesams.

Susitikimo pabaigoje pasiūlėme mokiniams priimti vienos savaitės skaitmeninės detoksikacijos iššūkį. Šios savaitės metu numatyti vienokie ar kitokie laiko, praleidžiamo internete, ribojimo iššūkiai. Pradžioje pasigirdo šūksniai: „Oi, ne! Tai neįmanoma! Nesugebėsiu!”. Bet mokytojai paklausus, kas sutinka jungtis prie šios savaitės iššūkio, entuziastingai pakilo daug rankų. Ačiū mokytojai Žydrei Ragelytei už iššūkio priėmimą. Po savaitės susisieksime pasidomėti, kaip sekėsi.

O kitoje klasėje LASUC mokytojams buvo pristatyta virtuali Lietuvos aklųjų biblioteka ELVIS.

Dalia Balčytytė

Nuotraukos Monikos Griciūnienės