Ką žmonės dirba bibliotekoje?

2018-02-08

Šiandien Lietuvos aklųjų bibliotekoje Vilniuje viešėjo Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro auklėtiniai. Viešnagės tikslas labai rimtas – moksleiviai renkasi profesijas, domisi, kuo galėtų užsiimti baigę mokyklą. Vartotojų aptarnavimo centro vadovė Janina Vileikienė moksleiviams papasakojo apie pagrindines bibliotekos veiklas, apie čia dirbančius regos negalią turinčius darbuotojus.

Skaitmeninių paslaugų ir leidybos centro operatorius-spaustuvininkas Alvydas Tamošaitis kalbėjo apie savo darbo specifiką. Vaikinams iškart kilo klausimų, kaip veikia Brailio rašto spausdintuvas, kaip reikia parengti tekstus leidybai Brailio raštu.

To paties centro operatorės-korektorės Vilijos Dumbliauskienės buvo paprašyta paaiškinti, ką veikia korektorė, koks jos darbas. Kai Vilija pasakė, kad jos darbas jai labai patinka ir yra nepaprastai įdomus, t. y. ji skaito Brailio raštu leidžiamų knygų pirmuosius egzempliorius ir ieško klaidų, per auditoriją nuvilnijo džiugus šurmulys, – tai labai lengvas darbas, daug kas tokio norėtų. Bet Vilija tuoj visus nugesino: skaityti gali kiekvienas, bet rasti, pastebėti klaidas – toli gražu nėra taip paprasta ir tikrai ne kiekvienas gali tą daryti. Skaitant korektūrą labai svarbu neprarasti budrumo, ne domėtis turiniu, o sekti, ar nepraleistos, nesukeistos raidės, nepraleisti žodžiai, nesupainiotos eilutės, ar padėti visi skyrybos ženklai ir pan.

L. e. p. direktorės pavaduotojas plėtrai Darius Tamošiūnas daugiau papasakojo apie Skaitmeninių paslaugų ir leidybos centro darbus, apie čia dirbančio neregio Justo Pažarausko einamas pareigas, atsakė į gausius moksleivių klausimus.

Laikas pralėkė nepastebimai. Mums tikrai buvo smagu pasakoti apie savo biblioteką jos veikla besidomintiems žmonėms. Taip pat smagu, kad išgirdome ne tik klausimų, bet ir padėkos žodžių ir pasiūlymų. Taigi susitikimas buvo naudingas mums visiems.

Linkime moksleiviams kuo didžiausios sėkmės renkantis savo kelią ir visada jų laukiame Lietuvos aklųjų bibliotekoje!

Janina Vileikienė

Nuotraukos Faustos Kepalienės ir Jorio Kazlausko