Su Jubiliejumi, Lietuva!

2018-02-19

Lietuvos aklųjų biblioteka sveikina su atkurtos Lietuvos šimtmečiu! Kovose dėl Lietuvos Nepriklausomybės regos netekęs karys savanoris Pranas Daunys pradėjo organizuotą mūsų šalies aklųjų veiklą – kad jo likimo broliai galėtų išmokti alternatyvaus rašto, amato, dalyvauti bendruomenės ir visuomenės gyvenime. Tarpukario Lietuvos Respublikoje daug dėmesio regos negalią turintiems žmonėms skyrė visuomenė ir savanoriai. Džiaugiamės, kad praėjus dešimtmečiams ir mūsų šaliai vėl atgavus Nepriklausomybę, Lietuvoje regos ir kitą negalią turintiems žmonėms, negalintiems skaityti įprastinių leidinių, kuriamos ir teikiamos profesionalios paslaugos, atitinkančios pasaulinį kokybės lygį, o greta to – prie informacijos prieinamumo didinimo noriai prisideda savanoriai, visuomenė, o inovatyvi ir prasminga Lietuvos aklųjų bibliotekos veikla sulaukia paramos. Su visų mūsų švente! Su jubiliejumi, Lietuva!