„Jaunų senių“, „Bi tik zyz“, „Pavasario pūgos“ ir „Kardžuvių“ kova

2018-03-02

Komanda „Kardžuvės“

Ką turi bendro Vasario 16-osios Aktas ir Astridos Lindgren kūryba? Kuri Europos upė yra pati vyriausia? Ką dabar susitikę vienas kitam pasakytų Vasario 16-osios Akto signatarai? Ką turi bendro dabartinė Lietuvos prezidentė ir tarpukario Lietuvos aklieji? Atsakymų į šiuos ir daugybę kitų klausimų ieškojo „Jauni seniai“, „Bi tik zyz“, „Pavasario pūga“ ir „Kardžuvės“.

Būtent taip smagiai pasivadinusios buvo keturios kovo 1 dieną Lietuvos aklųjų bibliotekoje Vilniuje vykusio protmūšio komandos. Šis protmūšis buvo skirtas net trims progoms. Pati svarbiausia, be abejo, Lietuvos valstybės šimtmetis. Be to, nuo vasario 16 iki kovo 11 dienos kasmet minime Lietuvių kalbos dienas, todėl ir klausimai buvo apie lietuvių kalbą, literatūrą, istoriją ir etnokultūrą. O trečioji proga – pirmoji diena pavasario, kuris, deja, buvo matyti tik kalendoriuje, taigi, kad pavasario pradžioje nuo šalčio nesustirtume, labai mankštinomės – mankštinome smegenis. Ne veltui viena komanda ir pasivadino „Pavasario pūga“ – būtent tai protmūšio metu matėme per skaityklos langus.

Tačiau be galo džiaugiamės, kad pūgos nepabijoję kautis atvyko didžiulis būrys mūsų skaitytojų. Planavome, kad protmūšyje dalyvaus trys komandos, tačiau teko suburti ir ketvirtąją. Ypač dėkojame Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro mokytojoms, kurios atlydėjo didžiulį būrį moksleivių, taigi kovėsi ir jauni, ir šiek tiek vyresni. Ir nesutikome mes, kad protmūšyje dalyvavo ir seniai, visi jautėmės jauni, komanda „Jauni seniai“ irgi buvo jaunatviška, linksma ir... pati gudriausia, nes būtent jie ir laimėjo – sveikiname!

Joris Kazlauskas