KVIEČIAME Į MUZIEJŲ NAKTIES RENGINIUS LIETUVOS AKLŲJŲ BIBLIOTEKOJE

2018-05-07

Muziejų naktį (gegužės 19 d., šeštadienį) kviečiame kartu leistis į garsų, lytėjimo ir kvapų kelionę Lietuvos aklųjų bibliotekoje! LAB interaktyvios programos dalyviai turės galimybę PATYS išmėginti, kaip galima skaityti, leisti laisvalaikį, mokytis ir kurti pasitelkiant ne visiems įprastą regos juslę, o klausą, uoslę ir lytėjimą.

ATEIK, PALIESK, PAJUSK, IŠGIRSK, PAŽINK!

INTERAKTYVI EKSKURSIJA PO LIETUVOS AKLŲJŲ BIBLIOTEKĄ SU UŽDUOTIMIS
Ekskursija po biblioteką užrištomis akimis ir įvairių mus supančių kvapų atpažinimo užduotis; susipažinimas su Lietuvos aklųjų bibliotekos Tiflotyros skaityklos ekspozicija ir liečiamųjų (taktilinių) knygų kolekcija vaikams; supažindinimas su bibliotekos leidiniais.

LAB EDUKACINĖS PROGRAMOS (PASIRINKTINAI)

• Kaip aklieji skaito, rašo, mokosi arba NUO BRAILIO RAŠTO IKI VIRTUALIOS BIBLIOTEKOS (Bibliotekos III a.)
    Šioje programos dalyje susipažinsite su Brailio raštu ir Brailio rašymo priemonėmis. Turėsite galimybę išbandyti Brailio raštą rašydami grifeliu ir lentele! Taip pat sužinosite apie šiuolaikiškus akliesiems pritaikytus leidinius ir kaip jie skaitomi: garsinius leidinius ir Virtualią aklųjų biblioteką ELVIS, DAISY formato leidinius.
  • Atverk pasakojimų dėžutę (Bibliotekos skaitykloje)

Vaikučius ir jų tėvelius pakviesime į trumpus spektaklius – istorijas, sukurtas pagal Kęstučio Kasparavičiaus apsakymus „Ąsotis“, „Arbatos klubas“, „Ginčas“ ir „Vaisiai“. Pasakojimo personažai – arbatos puodeliai, gėlės – ne tik vaikams seka įdomias istorijas, tačiau juos galima ir paliesti.

Mėgstančius piešti vaikučius pakviesime sukurti savo svajonių puodelį.

IŠBANDYK DIKTORIAUS PROFESIJĄ LIETUVOS AKLŲJŲ BIBLIOTEKOS GARSO ĮRAŠŲ STUDIJOJE
Turėsite unikalią galimybę apsilankyti Lietuvos aklųjų bibliotekos garso įrašų studijoje ir susipažinti su garsinių knygų leidybos „virtuve“ . Norintys galės „pasimatuoti“ diktoriaus profesiją ir įgarsinti organizatorių arba pačių pasirinktos knygos teksto ištrauką.

Į renginius reikalinga registracija. Registruojantis elektroniniu paštu prašome nurodyti atsakingo už registraciją asmens vardą ir pavardę, žmonių skaičių, į kurią renginio dalį registruojamasi.

Lietuvos aklųjų biblioteka
Skroblų g. 10, Vilnius