Susitikimas su rašytoja Kristina Sabaliauskaite

2018-06-04

Rašytoja Kristina Sabaliauskaitė.

Birželio 1 d. Lietuvos aklųjų bibliotekos Kauno padalinyje įvyko susitikimas su dailės istorike, menotyros mokslų daktare, rašytoja Kristina Sabaliauskaite. Leidykla „Baltos lankos“ ir Lietuvos aklųjų bibliotekos Kauno padalinys bibliotekoje surengė pirmąjį šiais metais Kristinos Sabaliauskaitės susitikimą su skaitytojais Lietuvoje.

Į jaukią bibliotekos skaityklą rinkosi padalinio skaitytojai. Taip pat atskubėjo ir kitų kauniečių, sužinojusių apie Lietuvos aklųjų bibliotekoje planuotą susitikimą su rašytoja. Sakydama, kad privatumas ir asmeninė erdvė jai, kaip rašytojai, yra labai svarbu, viešnia nesileido į asmeninio gyvenimo detales, tad kalbėjomės daugiausia apie kūrybą ir daugiausia dėmesio, be abejo, susilaukė bestseleris, keturių dalių romanas „Silva Rerum“. Rašytoja pasakojo apie paaukotą nemažą metų tarpsnį rašant šį romanų ciklą, kuriuo norėta parodyti tautos – ne tik valstiečių, bet ir mokslininkų, mecenatų, išradėjų gyvenimą. „Norėjau parodyti žmonėms: pasižiūrėkit, kokia įdomi buvo mūsų istorija, kiek mes visko daug turėjome, kokias bažnyčias pastatėme ir kokius filosofijos bei politikos veikalus rašėme“, – kalbėjo viešnia. „Šis romanas skaitytojui suteikia viską, ko tikiesi iš rimtos istorinės sagos: dėmesį detalėms, gilų papročių ir epochos perpratimą, o svarbiausia – gyvus daugiamačius herojus“, – taip romaną apibūdino lenkų žurnalistas K. Cieslik.

Renginio metu, paraginti klausti, bendrauti su rašytoja, susirinkusieji buvo aktyvūs ir pateikė nemažai klausimų. Paklausta, kokias knygas rekomenduotų būtinai perskaityti, autorė išvardijo tris: Česlovo Milošo „Isos slėnį“, Balio Sruogos „Dievų mišką“ ir Ričardo Gavelio „Vilniaus pokerį“. Jose tvyro amžini dalykai, skaitytojas tarytum išstumiamas iš komforto zonos, skaitydamas būtinai turi patirti malonumą ir sukrėtimą. Renginio metu buvo galima gauti autorės autografą, o rašytojos knygas įsigyti leidyklos kaina.

Dėkojame leidyklai „Baltos lankos“ ir projektų vadovei Laurai Grigaravičienei už bendradarbiavimą ir renginio metu padovanotą autorės apsakymų knygą „Danielius Dalba ir kitos istorijos“.

Irena Blaževičienė