„Skaitymo pievelė“ Kauno „Arkos“ bendruomenės namuose

2018-07-05

Edukacinis užsiėmimas.

Liepos 4 d. LAB darbuotojos Dalia Balčytytė ir Janina Vileikienė svečiavosi Kauno „Arkos“ bendruomenės namuose. Šiuose namuose, kur gražiai ir prasmingai laiką leidžia suaugę proto negalią turintys bičiuliai, vyko „Skaitymo pievelės“ renginys. Mudvi su Dalia bičiuliams papasakojome apie Lietuvos aklųjų biblioteką, apie liečiamąsias knygas ir bibliotekos paslaugas. Oi, kiek daug klausimų iš karto kilo: kaip nematantys žmonės skaito, jeigu jie nemato; kaip jie ateina į biblioteką; ar mėgsta neregiai keliauti; kur buvo nukeliavę; kas juos veža; kaip neregiai pasidaro valgyti ir kaip jie randa indus; nuo ko žmonės apanka; ar nematantys žmonės turi draugų ir pan... Vėliau skaitėme Anos Saksės pasakas apie gėles. Bendruomenės nariai pasidžiaugė, kad savo darželyje augina tulpes, raudonas ir margas, kad jiems patinka neužmirštuolės ir kitos mėlynos gėlės. Na, o paskui visi kartu kūrėme gėlių pievas. Pasidalinome į dvi komandas ir ant didžiulio popieriaus lapo klijavome savo pačių padarytas gėleles. Gėlės buvo gražios, o į tas pievas netikėtai atėjo karvė, atbėgo šuniukas, atplasnojo drugeliai, kūdroje plaukiojo antytės, švietė saulė. Mums visiems buvo gera ir nepaprastai jauku. O kiek daug džiaugsmo ir šiltų padėkos žodžių sulaukėme, kai kiekvienam padovanojome po mažą indelį su gėlių sėklytėmis. Jie patys sėkleles pasės, laistys ir, tikimės, džiaugsis gražiais žiedais.

Nors edukacinių veiklų ir kūrybinių dirbtuvių esame surengę tikrai nemažai, bet dirbti su proto negalią turinčiais suaugusiais žmonėmis mums teko pirmą kartą. Matydami, kaip aktyviai ir noriai visi įsitraukia į bendrą veiklą, kaip džiaugiasi rezultatu, sutarėme susitikti dar kartą rudenį. Nuoširdžiai dėkojame šių namų šeimininkams ir visiems bičiuliams. Iki kito susitikimo!

„Skaitymo pievelės“ renginiai organizuojami pagal projektą „Vasara su knyga“, kurį jau trečius metus įgyvendina AVBA ir Lietuvos aklųjų biblioteka. Projektu siekiama skatinti visuomenę, jautrias socialines grupes domėtis literatūra, skaitymu.

Janina Vileikienė