„Skaitymo pievelės“ renginys Šeduvos globos namuose

2018-08-16

„Skaitymo pievelės“ Šeduvos globos namuose metu.

Žolinės išvakarėse Lietuvos aklųjų bibliotekos darbuotojos Dalia Balčytytė ir Janina Vileikienė svečiavosi Šeduvos globos namuose. Čia vyko „Skaitymo pievelės“ renginys, organizuotas kartu su Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąja biblioteka.

Jaukioje pievelėje prie didelių tujų ir po aukštais klevais susirinko nemažas būrys garbaus amžiaus žmonių. Pučiant gaiviam vėjeliui visi kartu kalbėjomės apie knygas, skaitymo malonumus, prisiminėm Žolinės papročius. Susirinkusieji pasakojo, kaip švęsdavo jaunystėje ir kaip ruošiasi švęsti rytoj. Gerai nusiteikę, neieškantys žodžio kišenėje senukai pasakojo anekdotus, minė minkles ir labai atidžiai klausėsi mūsų skaitomų ištraukų iš Bruno Ferrero knygų.

Mudvi su kolege papasakojom ir apie Lietuvos aklųjų biblioteką, apie jos leidžiamas knygas ir kitas bibliotekos teikiamas paslaugas. Net nepajutom, kaip greitai pralėkė laikas, o žmonių šypsenos, jų padėkos žodžiai už susitikimą ir nuoširdus džiaugsmas gavus dovanų virpina širdį dar ir dabar.

„Skaitymo pievelės“ renginiai organizuojami pagal projektą „Vasara su knyga“, kurį jau trečius metus įgyvendina AVBA ir Lietuvos aklųjų biblioteka. Projektu siekiama skatinti visuomenę, jautrias socialines grupes domėtis literatūra, skaitymu.

Janina Vileikienė

Nuotraukos Nerijaus Griciūno