Intensyvi LAB komandos komandiruotė. LASS „Susitikimai“ Skuode ir Klaipėdos knygų mugė

2018-10-08

Renginių metu.

Spalio 3-4 dienomis Lietuvos aklųjų bibliotekos „Pasakojimų dėžutės“ komanda dalyvavo Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos dienose „Susitikimai“ Skuode ir Skuodo rajone. Skuodo, Ylakių, Mosėdžio vaikų darželiuose ir mokyklose demonstravome pagal Kęstučio Kasparavičiaus apsakymus sukurtus mini spektakliukus su liečiamaisiais veikėjais. Kartu su mažaisiais žiūrovais vartėme taktilines knygeles ir bandėme užsimerkę atpažinti iškiliąsias iliustracijas. Susipažinę su jų ypatumais, patys bandėme kurti liečiamąsias aplikacijas įvairiomis temomis – „Ruduo“, „Gėlės ir šypsenos mokytojui“ ir kitomis.

Vienas iš LASS „Susitikimų“ programos renginių – „(Ne)regėti susitikimai“ su Kristijonu Bartoševičiumi. Formatas – vienos valandos trukmės „Facebook“ vaizdo transliacija. Viename iš šių susitikimų kartu su Brailio rašto ekspertu Vytautu Gendvilu ir Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro abiturientu Pauliumi Lėveriu teko dalyvauti ir LAB direktorei Rasai Januševičienei. Su Ylakių gimnazijos devintokais kalbėjomės apie regos negalią turinčių žmonių skaitymo priemones, ypatumus, galimybes, įpročius.

Spalio 5 d. dalyvavome Klaipėdos knygų mugės, kurią organizuoja Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka, programoje, kur turėjome vėlgi du „Pasakojimų dėžutės“ renginius su edukaciniais užsiėmimais.

Iš viso per tris dienas surengėme 14 užsiėmimų, kuriuose aktyviai dalyvavo 362 dalyviai.

Tęstinį LAB projektą „Pasakojimų dėžutė“, kuris šiemet papildytas dviem naujomis istorijomis, iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Rasa Januševičienė

Nuotraukos Monikos Griciūnienės ir Daivos Žiemelienės