Renginiai Tarptautinei baltosios lazdelės dienai

2018-10-11

Tarptautinės baltosios lazdelės dienos plakatas.

Šiai dienai skirti renginiai Lietuvos aklųjų bibliotekoje vyksta jau visa savaitė.

Trečiadienį, spalio 10 d., LAB dalyvavo LASS dienose „Susitikimai“ Anykščiuose. Čia A. Baranausko pagrindinės mokyklos moksleiviams ir A. Vienuolio progimnazijos mokiniams buvo pristatyti „Pasakojimų dėžutės“ spektakliukai ir vesti edukaciniai užsiėmimai.

Tą pačią dieną Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje pristatyta liečiamųjų knygų paroda „Knyga nematančiam draugui“.

VILNIUJE

Nuo spalio 9 d. Lietuvos aklųjų bibliotekoje Vilniuje veikia paroda apie žymius Lietuvos neregius „Jie garsina bendruomenę“.

Spalio 11 d. 16 val. LAB Vilniuje vyksta renginys, skirtas neregio kompozitoriaus Juozapo Kairio 80-mečiui paminėti.

Spalio 16 d. 16 val. Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų viešnagė „Teisėjai bibliotekoje“. Dalyvauja teismo pirmininkas Algimantas Valantinas, Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Aloyzas Kruopys ir Civilinių bylų skyriaus pirmininkė Egidija Tamošiūnienė.

KAUNE

Nuo spalio 15 d. Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Odos specializacijos studentų darbų paroda, skirta Tarptautinei baltosios lazdelės dienai.

Spalio 16 d. 10 val. Kauno „Vyturio“ gimnazijos moksleivių edukacinė ekskursija. Tema „Neregys ir Brailio raštas“.

Spalio 16 d. 13 val. LAB Kauno padalinio skaitytojo kauniečio literato Vito Petraičio knygos „Gyvenimo ekspromtas“ pristatymas.

Spalio 18 d. 14 val. meninė programa „Trumpėjančios dienos delne“. Dalyvauja kūrėjų grupė iš Šakių „Mėlynosios paukštės“.

Spalio 25 d. 10 val. literatūrinė popietė Jonavos globos namuose.

KLAIPĖDOJE

Spalio 11 d. 10.30 val. Klaipėdos m. Eduardo Balsio gimnazijos moksleivių ekskursija.

Spalio 15 d. 10.00 val. Klaipėdos m. „Vitės“ progimnazijos priešmokyklinės logopedinės grupės vaikų ekskursija.

Spalio 15 d. 13:30 val. Klaipėdos „Baltijos“ gimnazijos 9 kl. gimnazistų ekskursija.

Spalio 16 d. Klaipėdos m. „Vitės“ progimnazijos moksleivių piešinių parodos atidarymas.

Spalio 17 d. 11 val. Baltosios lazdelės dienai paminėti skirtas renginys LAB Telšių paslaugų punkte.

Spalio 18 d. 11 val. Baltosios lazdelės dienai paminėti skirtas renginys LAB Gargždų paslaugų punkte.

Spalio 19 d. 13 val. su neregio pasauliu susipažinti skirta pamoka 6 kl. moksleiviams Kretingos m. Marijono Daujoto progimnazijoje.

Spalio 22 d. vaikų lopšelio-darželio „Atžalynas“ priešmokyklinės grupės popietė LAB Klaipėdos padalinyje.

Spalio 23 d. Baltosios lazdelės dienai paminėti skirta pamoka moksleiviams Telšių m. gimnazijoje.

Spalio 24 d. 11 val. šventinis susitikimas su skaitytojais Kretingos paslaugų punkte.

Spalio 25 d. 11 val. šventinis susitikimas su skaitytojais Šilutės paslaugų punkte.

ŠIAULIUOSE

Spalio 15 d. 18 val. interaktyvi Brailio rašto ir garsinio skaitymo valanda „Vinco Mykolaičio-Putino kūryba“ pastoraciniame centre prie Šiaulių katedros. Renginio organizatorius – Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių kultūros namai.

PANEVĖŽYJE

Spalio 16 d. 10 val. literatūrinė popietė „Gyvi prisiminimuose“ LASS Biržų rajono paslaugų punkte.

Spalio 16 d. 13 val. teminis muzikinis vakaras „Aš girdėsiu, paliesiu, pajausiu“ (Zenonas Kavaliauskas). Dalyvauja atlikėja Vaida Butautaitė, poetė Vėjų Motina, skaitovė Edita Racevičienė.

Spalio 17 d. 16 val. literatūrinis-muzikinis vakaras „Muzikos ir žodžio spalvos“ Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus viešojoje bibliotekoje. Dalyvauja Karolina Kazlauskienė, Elzė Račkauskienė, Jurmantas Maselis, Javita Lapinskaitė, Nijolė Bielinskienė.

Spalio 11–31 d. knygų paroda „Baltosios lazdelės keliu“ LAB Panevėžio padalinyje.

Nuo spalio 15 d. knygų paroda „Biblioteka aklųjų bendruomenėje“ LASS Panevėžio ir Utenos regionų laisvalaikio ir užimtumo centre.

UKMERGĖJE

Spalio 15 d. 14 val. LAB Ukmergės padalinio naujo aptarnavimo modelio „NaMo“ pristatymas.