Nauji garsiniai žurnalai

2018-02-02

Mieli skaitytojai, džiaugdamiesi norime jums pranešti, kad jau pasirodė 2-asis 2017 m. garsinio žurnalo „Aklieji pasaulyje“ numeris. Mes ir vėl jus supažindinsime su aklųjų aktualijomis, inovacijomis, įdomybėmis, papasakosime jums įkvepiančių istorijų. Sužinosite, ar aklųjų raštingumui gresia pavojus ir su kokiomis pinklėmis jie susiduria ieškodami darbo. Susipažinsite su akla slidininke Noemi Ristau, aklu tapytoju Sargyju’mi Mann’u, o regos reabilitacijos darbuotoja jums papasakos apie savo kasdienybę. Inovacijų skiltyje supažindinsime jus su specialiais sutrikusios regos kūdikiams skirtais reljefiniais kilimėliais, su regos sutrikimų turintiems žmonėms skirtomis „Amazon Echo“ funkcijomis, su dienos centru, pritaikytu akliems senjorams ir su orientavimosi paslauga akliesiems „Aira“. O įdomybių skiltyje papasakosime, kaip aklieji piešia, ir pateiksime patarimų ir gudrybių, kaip palengvinti gyvenimą virtuvėje. Taigi labai kviečiame jus skaityti naujausią garsinio žurnalo „Aklieji pasaulyje“ numerį.


2-ame garsinio žurnalo „Kultūra. Literatūra“ numeryje jūsų laukia pokalbiai su rašytoja Agne Žagrakalyte, rašytojo Kazio Bradūno dukra Elena Bradūnaite-Aglinskiene ir kolekcininku Egidio Marzona. Be to, nemažai dėmesio skirsime Klaipėdai: prisiminsime, koks mūsų uostamiestis buvo prieš 40 metų ir su kalbėsime apie jį, kaip buvusią, o gal dar ir esamą dabar ir būsimą kultūros sostinę. Taip pat turėsite galimybe paskaityti Kornelijaus Platelio ir Tautvydos Marcinkevičiūtės eilių bei Jurgos Tumasonytės ir Julian Barnes romanų ištraukų.


Kokia buvo tarpukario Kauno bohema ir kaip ji maištaudavo? Kodėl ideali kontrolė reiškia tobulą griūtį? Ar laisvė suderinama su lietuvybe? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus rasite 2-ame garsinio žurnalo „Intelekto generatorius“ numeryje. Taip pat čia istorikas Vygandas Vareikis svarstys apie istorijos mokslo naudą, politologas Linas Kojala, stebėdamas JAV prezidento Donaldo Trumpo šėlsmą „Twitter’yje“, prisimins ir smagiausias istorinių JAV lyderių citatas, o Lenkijos mokslininkė Nicole Dolowy-Rybinska analizuos Europos mažumų kalbų situaciją.


2-ame garsinio žurnalo „Informacinė visuomenė“ numeryje aiškinsimės, kokie bus Lietuvos valstybės 100-mečio metai. Taip pat diskutuosime apie Šiaurės Korėjos keliamas grėsmes, šių metų Žiemos olimpines žaidynes ir Rusijos prezidento rinkimus. Analizuosime, kodėl 2017 m. buvo kompiuterinių įsilaužimų metai. Be to, kalbėsimės su švedų rašytoju ir vertėju Ulfu Peteriu Hallbergu ir su suomių verslininku, rašytoju ir švietimo aktyvistu Saku Touminenu.


2-ame garsinio žurnalo „Iš viso pasaulio“ numeryje jūsų laukia pokalbiai su Lietuvos policijos vyriausiuoju kapelionu Algirdu Toliatu, rašytoja Gabija Grušaite, režisieriumi Arūnu Mateliu, dailininkais Stasiu Eidrigevičiumi ir Jurgiu Tarabilda. Taip pat apsilankysite Marcinkonyse, Kuboje ir Ciuriche. Sužinosite, koks buvo praėjusių 2017-ųjų – Piliakalnių metų – derlius, kuo ypatinga Miunhauzeno kava, ir duosime aštuonis patarimus, kaip susikrauti lagaminą. Turėsite galimybę susipažinti su milijoniniais ir milijardiniais 2017 m. rekordais ir diskutuosime apie vakarėliuose kylančias pagundas.


Kokie yra svarbiausi dalykai, kuriuos turėtume žinoti apie hormonus? Kas yra pagrindiniai kosulio kaltininkai žiemą? Ką daryti, kad kartu su oru neatšaltų rankos ir kojos? Ką reikia žinoti apie senelių slaugą? Kokie yra energijos mygtukai pagal kuksando? Kaip sportuoti, jei turite stuburo išvaržą? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškosime 2-ame garsinio žurnalo „Sveikatos ABC“ numeryje. Taip pat čia jūsų laukia pokalbis su onkoginekologe Birute Intaite.


Kokių neeilinių pokyčių gali sulaukti traukinių pasaulis? Kas pradangino japonišką kokybę? Kokia alternatyva yra siūloma tradicinėms raketoms? Kuo ypatingas peilių verslas? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškokite 1-ame 2018 m. garsinio žurnalo „Vyro pasaulis“ numeryje. Čia jūsų taip pat laukia pokalbiai su aktoriumi Audriumi Bružu ir kulinaru Alfu Ivanausku. O Giedrius Drukteinis jums papasakos apie „Gucci“ kelius ir klystkelius ir apie prabanga pavirtusius „Swarovski“ stikliukus.


Garsiniai žurnalai internete:

galima paskaityti prisijungus prie ELVIS,

galima užsisakyti iš LAB elektroninio katalogo ir atėjus į biblioteką juos pasiskolinti.