Nauji garsiniai žurnalai

2017-10-13

1-ame 2017 metų garsinio žurnalo „Aklieji pasaulyje“ numeryje bus analizuojama tiflopedagogų trūkumo problema, taip pat aiškinsimės, ar šimtmečius skaičiuojantį Brailio raštą ištiks mamutų likimas? Be to, jus supažindinsime su akliesiems skirtomis inovacijomis: daiktų paieškos prietaisu, programėle, skaitančia į fotografiją įterptą tekstą, bioninėmis akimis ir specialiomis akliesiems ir silpnaregiams mokyti pritaikytomis lipniosiomis lazdelėmis. Taip pat papasakosime ir gausybę užsienio ir Lietuvos aklųjų sėkmės istorijų. Kviečiame skaityti!

11-ame garsinio žurnalo „Kultūra. Literatūra“ numeryje jūsų laukia pokalbiai su kompozitoriumi Giedriumi Kuprevičiumi, dainininku Domantu Razausku. Taip pat čia publikuojame pasvarstymus apie bibliotekos erdves vaikams, knygos meną ir naujausią literatūrologės Gintarės Bernotienės straipsnį apie Juditos Vaičiūnaitės poeziją. Ir, kaip visada, jūsų pageidavimu skelbiame Juozo Baltušio dienoraščius: šį kartą – 1988 m. spalio, lapkričio ir gruodžio atsiminimus.

Kuo yra ypatingas 1986 m. įvykęs Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento Donaldo Trumpo ir vieno uteniškio susitikimas? Kodėl Zigmas Sierakauskas yra iššūkis etninės Lietuvos idėjai? Kaip roko muzika galima kovoti prieš Kremliaus ideologiją? Kodėl kelionės į kosmosą moko kuklumo? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškokite 11-ame garsinio žurnalo „Intelekto generatorius“ numeryje. Čia jūsų taip pat laukia straipsniai apie šiuolaikinį jaunimą, vadovų sprendimus, šamanizmo bumą ir dar daug kitų įdomių temų.

11-ame garsinio žurnalo „Informacinė visuomenė“ numeryje jūsų laukia pokalbiai su vyresniuoju žurnalo „The Economist“ redaktoriumi Edvardu Lukasu ir Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo vadovu Vitalijumi Vaikšnoru. Taip pat sužinosite, kodėl kanclerės Angelos Merkel valdymą Vokietijoje galima vadinti „lengvu gyvenimu“, iš kur Šiaurės Korėja gavo bombą, kokį minų lauką turi pereiti šiuolaikinė žiniasklaida, su kokiais iššūkiais ji susiduria, ir kokią švietimo sistemą Lietuvai reikėtų nusirašyti.

11-ame garsinio žurnalo „Iš viso pasaulio“ numeryje jūsų laukia pokalbiai su finansų valdymo ekspertu, ekonomistu, profesoriumi Rimvydu Jasinavičiumi, aktore Greta Petrovskyte, vaikų rašytoja Lina Žutaute, iliuzionistu Mantu Wizard. Taip pat bandysime išsiaiškinti, kuris yra geresnis: Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius ar Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis. Be to, turėsite galimybę ir arčiau susipažinti su dainininku Stingu, siaubo romanų rašytoju Stivenu Kingu, septyniomis garsiausiomis pirmosiomis ledi ir su Lenkijos kultūra.

Kas yra refleksologija, kodėl žmonės jos kartais nenori, bijo, bet ją atlikus lieka labai patenkinti? Pokalbį apie tai su refleksologe Aukse Poplawska skaitykite 11-ame garsinio žurnalo „Sveikatos ABC“ numeryje. Taip pat sužinosite, kodėl sveiki dantys lemia puikią savijautą, kaip mus „valgo“ stresas ir kodėl energinę mediciną galima laikyti ateities medicina.

10-ame garsinio žurnalo „Kultūra. Literatūra“ numeryje jūsų laukia pokalbiai Čiurlionio namų direktoriumi Roku Zubovu, režisiere Olga Lapina ir pokalbis apie Tarptautinį Virgilijaus Noreikos dainininkų konkursą. Taip pat išsamiau susipažinsite su Švedijos dokumentika ir 1931 m. lietuvių liaudies meno parodomis Skandinavijos šalyse. Be to, sužinosite, kokias knygas pastaraisiais metais dažniausiai skaitė vaikai. Šiame žurnale taip pat turėsite galimybę perskaityti Prano Mašioto žmonos Marijos Mašiotienės atsiminimų antrą dalį (pirmoji dalis publikuojama 9-ame šių metų žurnalo „Kultūra. Literatūra“ numeryje), ir Lietuvos aklųjų bibliotekoje viešėjusios rašytojos Aldonos Ruseckaitės parengtus neskelbtus Maironio laiškus. Ir, kaip visada, jūsų pageidavimu skelbiame Juozo Baltušio dienoraščius: šį kartą tai – 1987 m. rupjūčio ir rugsėjo prisiminimai.

Kodėl robotas teisėjas yra geriau nei robotas policininkas? Ar greitai bus ekologinė apokalipsė? Kokių keistų įpročių turi architektai? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškokite 10-ame garsinio žurnalo „Intelekto generatorius“ numeryje. Čia taip pat sužinosite, kodėl Monakas bus didesnis, labiau susipažinsite su piktais, plėšriais ir baisiais gyvūnais ir turėsite galimybę paskaityti kariuomenės savanorio užrašus.

Ką veikia 260 „Žalgirio“ arenos šviestuvų? Kaip atrodys oro taksi? Kur yra įdomiausi pasaulyje automobilių muziejai? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus rasite 4-ame garsinio žurnalo „Vyro pasaulis“ numeryje. Čia taip pat jūsų laukia pokalbiai su dainininku Linu Adomaičiu, humoristu Justinu Jankevičiumi ir TV laidų vedėju, prodiuseriu Martynu Starkumi.

10-ame garsinio žurnalo „Informacinė visuomenė“ numeryje sužinosite, kokių geostrateginių iššūkių kyla Baltijos jūroje, kokios bus ateities gamyklos, kaip į karinę edukaciją įsitraukia moksleiviai ir ko mes galėtume pasimokyti iš politinių Venesuelos klaidų? Taip pat jūsų laukia pokalbis su amerikiečių kanalo „Fox News“ analitiku Johnu H. Fundu ir Rimvydo Valatkos komentaras apie premjero Sauliaus Skvernelio veiklą.

10-ame garsinio žurnalo „Iš viso pasaulio“ numeryje jūsų laukia pokalbiai su žurnaliste ir rašytoja Jolita Jastramskiene ir klarnetininku Karoliu Kulakausku. Taip pat išsamiau jums papasakosime apie nebyliojo kino aktorių Čarlį Čapliną ir kapų plėšikę Larą Kroft. Be to, turėsite galimybę nukeliauti į Edinburgą, Mianmarą, Lisaboną, Salvadorą ir... į tris Bulgarijas.

Kaip kurti harmoningą gyvenimą? Ką daryti peržengus perdegimo ribą? Kaip elgtis, jeigu atsidūrėte paskalų nešiotojo taikiklyje? Kas yra biogenininis maistas? Kokia yra priešvėžinė mityba? Kokius du gyvenimus turi gydytojas, televizijos laidų vedėjas Alvydas Unikauskas? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus sužinosite 10-ame garsinio žurnalo „Sveikatos ABC“ numeryje.

Garsiniai žurnalai internete:

galima paskaityti prisijungus prie ELVIS,

galima užsisakyti iš LAB elektroninio katalogo ir atėjus į biblioteką juos pasiskolinti.