Nauji garsiniai žurnalai

2018-06-05

Mieli skaitytojai, džiaugdamiesi norime jums pranešti, kad jau pasirodė 2-asis 2017 m. garsinio žurnalo „Aklieji pasaulyje“ numeris. Mes ir vėl jus supažindinsime su aklųjų aktualijomis, inovacijomis, įdomybėmis, papasakosime jums įkvepiančių istorijų. Sužinosite, ar aklųjų raštingumui gresia pavojus ir su kokiomis pinklėmis jie susiduria ieškodami darbo. Susipažinsite su akla slidininke Noemi Ristau, aklu tapytoju Sargyju’mi Mann’u, o regos reabilitacijos darbuotoja jums papasakos apie savo kasdienybę. Inovacijų skiltyje supažindinsime jus su specialiais sutrikusios regos kūdikiams skirtais reljefiniais kilimėliais, su regos sutrikimų turintiems žmonėms skirtomis „Amazon Echo“ funkcijomis, su dienos centru, pritaikytu akliems senjorams ir su orientavimosi paslauga akliesiems „Aira“. O įdomybių skiltyje papasakosime, kaip aklieji piešia, ir pateiksime patarimų ir gudrybių, kaip palengvinti gyvenimą virtuvėje. Taigi labai kviečiame jus skaityti naujausią garsinio žurnalo „Aklieji pasaulyje“ numerį.


6-ame garsinio žurnalo „Kultūra. Literatūra“ numeryje kviečiame skaityti pokalbius su semiotiku Machailu Lotmanu, režisieriumi Arūnu Mateliu ir aktore Olita Dautartaite. Taip pat turėsite galimybę susipažinti su Jono Meko laiškais motinai. Be to, jūsų laukia ir Vladimiro Nabokovo, Ilzės Butkutės, Vainiaus Bako, Alio Balbieriaus, Enrikos Striogaitės kūryba.


Kaip Žemėje yra imituojamas Marsas? Kuo galime pakeisti mūsų Saulę? Kaip atrodo supinti olandų tiltai? Kokia yra miestietiško gyvenimo ateitis? Kaip atrodė ir kuo išskirtinė buvo 1851 m. Londone vykusi Didžioji paroda? Kaip mąsto pasaulio mokinys? Kaip atrodys ateities laidotuvės? Kokia yra klinikinių tyrimų seka? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus apie mus supantį pasaulį ieškokite 6-ame garsinio žurnalo „Intelekto generatorius“ numeryje.


Kokios dešimt visuomenės grupių Lietuvoje vis dar nesulaukia deramo politikų dėmesio? Kuo išskirtinė Seimo narė Agnė Širinskienė? Kaip veikia Rusijos „troliai“? Kokių naujų galimybių Lietuvos verslui suteikia internetinė prekyba? Kuriam antros pakopos pensijų fondui verta patikėti savo pensiją? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškosime 6-ame garsinio žurnalo „Informacinė visuomenė“ numeryje. Be to, čia dar jūsų laukia ir interviu su JAV strateginių studijų instituto profesoriumi Johnu. R. Deni.


6-ame garsinio žurnalo „Iš viso pasaulio“ numeryje jūsų laukia pokalbiai su aktoriumi Vidu Petkevičiumi, poete, dramaturge, vertėja Ramute Skučaite, atlikėja Erica Jennings, aktore Oneida Kunsunga, o apie save pasakos primadona Viktorija Miškūnaitė. Jeigu šią vasarą jūs ar jūsų artimieji ruošiasi vestuvėms, įvairių sričių ekspertai pateiks patarimų, kaip tinkamai joms pasirengti. Taip pat diskutuosime apie bitininkystę ir aiškinsimės, kaip suderinti etiketą ir pinigus. Be to, pakviesime trumpam nukeliauti į Vieną.


Kaip kovoti su šienlige arba sezoninės alerginės slogos atakomis? Kodėl cukrinis diabetas laikomas naujųjų laikų baubu? Kodėl gėda kalbėti apie gėdą? Atsakymų į šiuos ir kitus sveikatos klausimus ieškokite 6-ame garsinio žurnalo „Sveikatos ABC“ numeryje. Čia taip pat jūsų laukia pokalbiai su vegetare Ksavera Vaištariene ir homeopate Aiva Vaivariene.


2-ame garsinio žurnalo „Vyro pasaulis“ numeryje jūsų laukia pokalbiai su dainų kūrėju ir muzikos prodiuseriu Leonu Somovu, televizijos laidų apie žvejybą kūrėju Pauliumi Korsaku ir aktyviai sportuojančiu 92 metų Zigmu. Taip pat papasakosime apie į ekranus žengiančią mokslinę fantastiką, geležinių žmonių žaidimus, padangų namą, elektrinius automobilius, suomiškas skraidančias lėkštes ir kaip apsisaugoti nuo insulto.


Garsiniai žurnalai internete:

galima paskaityti prisijungus prie ELVIS,

galima užsisakyti iš LAB elektroninio katalogo ir atėjus į biblioteką juos pasiskolinti.