Nauji garsiniai žurnalai

2017-03-07

„Estijos vardas skamba pasaulio žiniasklaidoje, apie jos sukurtą švietimo stebuklą kalba BBC ir CNN. Estijos penkiolikmečiai pagal gamtamokslį raštingumą yra pirmi Europoje ir treti pasaulyje, pagal matematinį raštingumą – devinti pasaulyje, pagal skaitymo gebėjimus – šešti. Estija dairėsi į Suomijos švietimo sistemą, bet savo mokytoją jau pramoko.“ Apie tai, kaip estai sukūrė fenomeną, kaip dirba jų mokyklų direktoriai ir kiek uždirba mokytojai, skaitykite 3-ame garsinio žurnalo „Informacinė visuomenė“ numeryje. Taip pat šiame žurnale jūsų laukia interviu su prezidente Dalia Grybauskaite, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu Arnoldu Pranckevičiumi ir su Jungtinės Karalystės idėjų kalvės „Chatham House“ analitiku Džeimsu Šeru.


„Artėjantį 60-metį Rusijos rašytojų sąjunga pasitinka apimta krizės: ji nustumta į šalies dvasinio gyvenimo periferiją, premijas skirsto saviems, organizaciją užplūdo žurnalistai apybraižininkai, kurių tekstai kitą dieną tampa makulatūra, neatsiranda naujų iškilių lyderių, dėl susidariusios padėties vyresnioji karta bando suversti kaltę „maištaujančiam jaunimui“ ir t. t.“, – rašo Alvydas Valionis. Kodėl Rusijoje blanksta rašytojo statusas, skaitykite 3-iame garsinio žurnalo „Kultūra. Literatūra“ numeryje. Taip pat šiame žurnale, Jūsų, mieli skaitytojai, pageidavimu skelbiame Juozo Baltušio tekstų „Vietoj dienoraščio“ tęsinį.


„Analizė rodo, kad tatuiruočių skaičiumi pirmauja turtinius nusikaltimus ir disponavimo ginklais pažeidimus padarę asmenys, o seksualiniai nusikaltėliai, ypač nuteisti už pedofiliją, jų paprastai turi mažiausiai. Beje, tikimybė, kad kalinys su bent viena tatuiruote kali už žmogžudystę, buvo 9 proc. mažesnė, palyginti su jų neturinčiais. Tatuiruočių ant galvos ar veido atveju ši tendencija dar ryškesnė – tikimybė, kad toks kalinys yra žmogžudys, mažesnė apie 30 proc.“ Daugiau apie tai, ką byloja nuteistųjų tatuiruotės, skaitykite 3-iame garsinio žurnalo „Intelekto generatorius“ numeryje. Taip pat šiame žurnale sužinosite, ar Ramusis vandenynas iš tikrųjų yra ramus ir ar pasaulis yra toks, kokį mes jį įsivaizduojame.


Vyrai ir moterys flirtą supranta skirtingai. „Moteris nusišypso ir kresteli plaukus, nes tiesiog jaučiasi graži ir nori, kad kas nors tai patvirtintų, o šalia sėdintis vyras supranta esąs viliojamas; gerai išauklėtas kolega turėdamas pusvalandį laiko pakviečia kuklią svajoklę puodelio kavos, o ji mintyse jau matuojasi vestuvinę suknelę.“ Kokios yra nerašytos flirto taisyklės, sužinosite 3-iame garsinio žurnalo „Iš viso pasaulio“ numeryje. Čia taip pat skaitykite apie pasimatymus baruose, antrosios pusės paieškas telefonu, be to, jūsų laukia pokalbiai su žurnalistu Andriumi Užkalniu ir jo mylimąja Fausta Marija Leščiauskaite, didžėja Samanta Savickyte, aktoriais Regimantu Adomaičiu ir Sauliumi Sipariu.


„Sėdėjimo kultūrą labai nesudėtinga pakeisti. Tiesiog turime gerbti fiziologinius dėsnius, susiformavusius, kad išgyventume šiame pasaulyje. Jeigu sėdite visą darbo dieną, 4 ir 5 kartus per valandą pakeiskite kūno padėtį – atsistokite, nueikite pasiimti stiklinės vandens. Laikykitės darbo vietos higienos – sėdėkite taip, kad neigiamas sėdėjimo poveikis kūnui būtų kuo mažesnis“, – pataria Lietuvos olimpiečių gydytojas Dailius Barkauskas. Apie judėjimą ir kuo skiriasi profesionalų sportininkų ir kitų žmonių sveikatos problemos, skaitykite 3-iame garsinio žurnalo „Sveikatos ABC“ numeryje. Taip pat šiame žurnale rasite 3 pratimus, kuriuos darydami 3–4 kartus per savaitę jausitės dešimčia metų jaunesni, perskaitysite svarbią informaciją apie kraujospūdį ir dar apie daug kitų mūsų sveikatai aktualių dalykų.


„Su visais kalbuosi paprastai ir nuoširdžiai. Kažkam reikia sąsiuvinio ar rašiklio kalbos kursams, bet jis nemoka perskaityti mano vardo, tai tiesiog paima mano ranką ir uždeda ją ant sąsiuvinių arba įkiša ją į dėžutę su rašymo priemonėmis. Nežinau, kokia jų odos spalva, nematau ar jų veidai susirūpinę, ar kupini vilties, ar jie apsirengę tinkamai pagal sezoną, bet džiaugiuosi galėdama juos suprasti ir jiems padėti“, – pasakoja Vokietijos Marburgo pabėgėlių centre dirbanti neregė Bianka Bertrans. Jos, taip pat ir tikriausiai vienintelio Vokietijoje neregio vyndario Rainerio Gyseno, dainininko Gražvydo Sidiniausko ir kitų pasaulio ir Lietuvos neregių istorijas skaitykite 2-ame 2016 metų garsinio žurnalo „Aklieji pasaulyje“ numeryje. Be to, čia rasite ir naujienų ir apie akliesiems pritaikytas technologijas, Lietuvoje vykstančius neregiams skirtus renginius ir apie problemas, su kuriomis susiduria aklieji ir silpnaregiai.


„Lietuvoje dabar vyksta tas pats, kas Lenkijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Anglijos šalyse, Britų salose ir dar daug kur. Lauko kavinių stalai nusidažę oranžine spalva. Ir visa tai dėl labai lengvo ir sparčiai išpopuliarėjusio kokteilio. Net Italijoje, kur šis kokteilis atrodo jau įprastas, oranžinės ir rausvos spalvos taurių šiemet mačiau kur kas daugiau nei pernai.“ Jei norite sužinoti, apie kokį kokteilį šis pasakojimas, būtinai skaitykite 1-ąjį 2017 m. garsinio žurnalo „Vyro pasaulis“ numerį. Jame taip sužinosite apie naujausias diržų nešiojimo ir barzdų skutimo tendencijas, apie greituosius skrydžius, apie tai, kas yra H diena. Be to, krepšininkas Rimantas Kaukėnas mums papasakos apie savo labdaros fondą, o žurnalistas Giedrius Drukteinis atsakys į visus rūpimus klausimus apie moteris ir ne tik.


Garsiniai žurnalai internete:

Galima paskaityti prisijungus prie ELVIS.

Galima užsisakyti iš LAB elektroninio katalogo ir atėjus į biblioteką juos pasiskolinti.