Nauji garsiniai žurnalai

2017-06-07

6-ame garsinio žurnalo „Kultūra. Literatūra“ numeryje skaitykite pokalbius su rašytoju Gintaru Grajausku, etnomuzikologe Daiva Vyčiniene, Lietuvos televizijos filmų režisiere, scenariste Jadvyga Janulevičiūte ir knygos „Arfa amžių tėkmėje“ autore Valerija Baranauskiene. Taip pat jūsų laukia Juozo Baltušio dienoraščių tęsinys ir Arnoldo Auzinio literatūriniai anekdotai apie latvių rašytojus.


Kokių pastabų apie Vasario 16-osios akto šaltinius turi tekstologas, literatūrologas, istorikas Paulius Subačius? Ar tikrai vorai yra ėdresni už mus? Kas iš tikrųjų Sacharą pavertė dykuma? Kada skrisime į Marsą? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus rasite 6-ame garsinio žurnalo „Intelekto generatorius“ numeryje.


6-ame garsinio žurnalo „Informacinė visuomenė“ numeryje jūsų laukia interviu su Vasario 16-osios aktą Vokietijoje radusiu mokslininku Liudu Mažyliu, taip pat ir su Valstybės saugumo departamento direktoriumi Tadu Jauniškiu. Koks yra pagrindinis kovos su priklausomybe nuo alkoholio kovos būdas, aptarsime su Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro alkoholio kontrolės programos vadovu dr. Larsu Molleriu, taip pat išsiaiškinsime, kodėl Rusijos opozicija renkasi Vilnių.


6-ame garsinio žurnalo „Iš viso pasaulio“ numeryje jūsų laukia pokalbiai su rašytoju ir režisieriumi Mariumi Ivaškevičiumi, maestro Vytauto Kernagio sūnumi Vytautu Kernagiu, dainininke Jurga Šeduikyte, žurnalistais Andriumi Rožicku, Živile Kropaite, Renata Šakalyte-Jakovleva. Be to, turėsite progų pakeliauti po Gvatemalą, Fatimą ir... ne Veneciją. Kas ta „ne Venecija“, sužinosite skaitydami būtent šį žurnalą.


Ką daryti, jeigu jums trūksta magnio? Kaip gyventi su pūslelinės virusu? Kaip elgtis, jeigu jus kankina išsiplėtę kapiliarai? Kas yra nevykėlio sindromas? Kokius spąstus mums gali paspęsti saulė? Kokias dilemas gali sukelti viena tabletė? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškokite 6-ame garsinio žurnalo „Sveikatos ABC“ numeryje.


„Posakis, kad pirmą kartą susitikę žmonės atkreipia dėmesį į vienas kito batus, ne toks jau iš piršto laužtas. Pasirodo, ir psichologai pritaria, kad vyras užtikrintai jaučiasi avėdamas gerus, patinkančius batus, ir, atvirkščiai – labai nekaip, avėdamas pigius, nekokybiškus ir nestilingus.“ Apie tai, kokie turėtų būti vyriški batai ir kaip juos avėti, skaitykite 4-ame garsinio žurnalo „Vyro pasaulis“ numeryje. Taip pat čia skaitykite apie džinsinius marškinius, ištvermės reikalaujančias Tailando pramogas, 2016 m. karpių žūklės pasaulio čempionatą Prancūzijoje ir interviu su snieglenčių komandos „Hate Hard“ lyderiu ir drabužių kūrėju Pauliumi Morkūnu.


„Su visais kalbuosi paprastai ir nuoširdžiai. Kažkam reikia sąsiuvinio ar rašiklio kalbos kursams, bet jis nemoka perskaityti mano vardo, tai tiesiog paima mano ranką ir uždeda ją ant sąsiuvinių arba įkiša ją į dėžutę su rašymo priemonėmis. Nežinau, kokia jų odos spalva, nematau ar jų veidai susirūpinę, ar kupini vilties, ar jie apsirengę tinkamai pagal sezoną, bet džiaugiuosi galėdama juos suprasti ir jiems padėti“, – pasakoja Vokietijos Marburgo pabėgėlių centre dirbanti neregė Bianka Bertrans. Jos, taip pat ir tikriausiai vienintelio Vokietijoje neregio vyndario Rainerio Gyseno, dainininko Gražvydo Sidiniausko ir kitų pasaulio ir Lietuvos neregių istorijas skaitykite 2-ame 2016 metų garsinio žurnalo „Aklieji pasaulyje“ numeryje. Be to, čia rasite ir naujienų ir apie akliesiems pritaikytas technologijas, Lietuvoje vykstančius neregiams skirtus renginius ir apie problemas, su kuriomis susiduria aklieji ir silpnaregiai.


Garsiniai žurnalai internete:

galima paskaityti prisijungus prie ELVIS,

galima užsisakyti iš LAB elektroninio katalogo ir atėjus į biblioteką juos pasiskolinti.