Nauji garsiniai žurnalai

2017-02-08

„2017-aisiais Europos Sąjunga minės garbingą sukaktį – lygiai prieš šešis dešimtmečius, 1957 metais, buvo pasirašyta Romos sutartis, kuria buvo įkurta Europos Ekonominė Bendrija. Tuomet šešios valstybės – Belgija, Prancūzija, Italija, Liuksemburgas, Nyderlandai ir Vakarų Vokietija – sutarė siekti glaudesnio bendradarbiavimo bei ekonomikos integracijos. Pirmiausiai – panaikinant prekybinius muitus bei žengiant žingsnius vieningos rinkos sukūrimo link. Tokiu būdu buvo paklotas pamatas tam, ką šiandien žinome kaip ES – ji spėjo gerokai išsiplėsti ir vienija jau 28 valstybes“. Kur Europos Sąjunga pasuks 2017 metais, 2-ame garsinio žurnalo „Informacinė visuomenė“ numeryje svarsto Rytų Europos studijų centro direktorius, politologas Linas Kojala, vasario 15 d. skaitysiantis paskaitą Lietuvos aklųjų bibliotekoje. Taip pat šiame žurnale skaitykite apie vis dažnėjančius Socialdemokratų partijos korupcijos skandalus ir apie tai, kokios yra pastarųjų metų liberalizmo tendencijos ir kokia ateitis laukia šios politinės krypties.


„2014-ųjų vasarą, gyvendamas Italijoje, Urbine, vakarais vis nueidavau į pačiame senamiesčio centre įsikūrusią kavinę „La Trattoria del Leone“. Sėdėdavau ir žiūrėdavau, kaip į patalpą įslinkęs skersvėjis kilnoja staltieses, šniokščia ir skimbčioja taurėse, kaip nerimastingos prietemų peteliškės laižo maisto ir vyno likučius. Vėjo liežuviai; šešėlių adatos; tuštuma; Vytauto P. Bložės „Noktiurnai“, kuriuos esu linkęs įrašyti į visų laikų geriausių lietuvių poezijos kūrinių trejetuką ir kurių veikėju tais tamsiais Italijos vakarais (ir ne tik tada) jaučiausi esąs“, – taip poetas ir literatūros kritikas Gintaras Bleizgys prisimena paskutinę 2016-ųjų dieną Anapilin išėjusį poetą Vytautą P. Bložę. 2-ame 2017-ųjų garsinio žurnalo „Kultūra. Literatūra“ numeryje skelbiame V. Bložę pažinojusių rašytojų ir kitų su juo bendravusių žmonių prisiminimus. Be to, šiame numeryje skaitytojų pageidavimu publikuojame pirmąją neseniai pasirodžiusių Juozo Baltušio prisiminimų dalį. Antroji dalis jūsų lauks 3-iame žurnalo numeryje.


„Didžiosios Britanijos Daramo grafystės vyskupas James’as Pikingtonas (1520–1576) savo užrašuose užsimena apie tų laikų darbą. Ir gan išraiškingai aprašo darbo dieną: į darbą labai anksti neinama, nes žmogus turi išsimiegoti; darbo diena prasideda nuo pusryčių; vidurdienis – metas poilsiui ir trumpam snūstelėjimui; antroje dienos pusėje – pertrauka, skirta užkąsti, pasistiprinti“, – tokia būdavo eilinė darbo diena viduramžiais. Tikriausiai pagalvojote, kad kartais būna panašu ir mūsų laikais? Ar darbo diena viduramžiais yra panaši į darbo dieną XXI a. ir ar iš tikrųjų suklestėjus kapitalizmui padidėjo ir darbo valandų kiekis, skaitykite 2-ame garsinio žurnalo „Intelekto generatorius“ numeryje. Čia taip pat rasite ir įdomios informacijos apie piratų vėliavą, kvapus, neištikimybę, Černobylį, sužinosite apie 3 netikėtus XIX a. atradimus ir kur yra didžiausios pasaulyje kapinės ir didžiausia pasaulyje stupa.


„Šiandien kalbama, kad aprangos etiketas jau atgyvena, o jo laikosi tik konservatyvioji visuomenės dalis. Vis dažniau matome, kad neįpareigojantis stilius (angl. casual) jaukinamas parodose, premjerose, koncertuose. Ar demonstruojamas atsainumas yra priešprieša nuolat skubančiam pasauliui? Lengva pasiteisinti: Neturėjau laiko pasipuošti. Ar populiarieji sportiniai bateliai, kurie šiandien avimi visada ir visomis progomis, parodo, kad esame pasirengę dižiausiam gyvenimo startui?“ Kaip bėgant amžiams kito mados etiketas, kviečiame skaityti 2-ame garsinio žurnalo „Iš viso pasaulio“ numeryje. Taip pat skaitydami šį žurnalą turėsite galimybę nukeliauti į Gran Kanariją ir Tailandą, be to, jūsų laukia pokalbiai su rašytoja Rūta Šepetys, grafike Birute Zokaityte, dainininku Merūnu Vitulskiu, „Scanoramos“ įkūrėja kinotyrininke Gražina Arlickaite, dokumentinio kino kūrėja Giedre Žickyte, aktorėmis Toma Vaškevičiūte ir Elžbieta Latėnaite.


Jeigu jums atrodo, kad į jūsų akis yra pripilta smėlio ar žvyro, duria, raižo, graužia akis, akys parausta, bijo šviesos, akys greitai pavargsta, matote neryškų ar besidvejinantį vaizdą, negalite nešioti kontaktinių lęšių, ryte iškart atsimerkus jaučiate aštrų skausmą, skauda galvą ir pažiūrėjus į kompiuterio monitorių vaizdas susilieja ir tampa neryškus, vadinasi, išsausėjo jūsų akys. Ką daryti, jeigu taip atsitiko, skaitykite 2-ame garsinio žurnalo „Sveikatos ABC“ numeryje. Čia taip pat sužinosite, kokios odos bėdos gali mus kamuoti žiemą ir kaip tų bėdų išvengti, kada moteris laiminga šeimoje, dėl kokių sveikatos priežasčių pas jus vis neatskrenda gandrai, ką daryti, kad ilgiau išliktų kvepalų aromatas, kodėl veido raudonis gali būti rimtas pavojaus signalas ir kokios yra gero makiažo paslaptys. Be to, parfumeris Aistis Mickevičius tiek ir kalbėdamas rimtai, tiek ir truputį juokaudamas paneigs aštuonis parfumerijos mitus.


„Su visais kalbuosi paprastai ir nuoširdžiai. Kažkam reikia sąsiuvinio ar rašiklio kalbos kursams, bet jis nemoka perskaityti mano vardo, tai tiesiog paima mano ranką ir uždeda ją ant sąsiuvinių arba įkiša ją į dėžutę su rašymo priemonėmis. Nežinau, kokia jų odos spalva, nematau ar jų veidai susirūpinę, ar kupini vilties, ar jie apsirengę tinkamai pagal sezoną, bet džiaugiuosi galėdama juos suprasti ir jiems padėti“, – pasakoja Vokietijos Marburgo pabėgėlių centre dirbanti neregė Bianka Bertrans. Jos, taip pat ir tikriausiai vienintelio Vokietijoje neregio vyndario Rainerio Gyseno, dainininko Gražvydo Sidiniausko ir kitų pasaulio ir Lietuvos neregių istorijas skaitykite 2-ame 2016 metų garsinio žurnalo „Aklieji pasaulyje“ numeryje. Be to, čia rasite ir naujienų ir apie akliesiems pritaikytas technologijas, Lietuvoje vykstančius neregiams skirtus renginius ir apie problemas, su kuriomis susiduria aklieji ir silpnaregiai.


„Lietuvoje dabar vyksta tas pats, kas Lenkijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Anglijos šalyse, Britų salose ir dar daug kur. Lauko kavinių stalai nusidažę oranžine spalva. Ir visa tai dėl labai lengvo ir sparčiai išpopuliarėjusio kokteilio. Net Italijoje, kur šis kokteilis atrodo jau įprastas, oranžinės ir rausvos spalvos taurių šiemet mačiau kur kas daugiau nei pernai.“ Jei norite sužinoti, apie kokį kokteilį šis pasakojimas, būtinai skaitykite 1-ąjį 2017 m. garsinio žurnalo „Vyro pasaulis“ numerį. Jame taip sužinosite apie naujausias diržų nešiojimo ir barzdų skutimo tendencijas, apie greituosius skrydžius, apie tai, kas yra H diena. Be to, krepšininkas Rimantas Kaukėnas mums papasakos apie savo labdaros fondą, o žurnalistas Giedrius Drukteinis atsakys į visus rūpimus klausimus apie moteris ir ne tik.


Garsiniai žurnalai internete:

Galima paskaityti prisijungus prie ELVIS.

Galima užsisakyti iš LAB elektroninio katalogo ir atėjus į biblioteką juos pasiskolinti.