Nauji garsiniai žurnalai

2017-07-13

1-ame 2017 metų garsinio žurnalo „Aklieji pasaulyje“ numeryje bus analizuojama tiflopedagogų trūkumo problema, taip pat aiškinsimės, ar šimtmečius skaičiuojantį Brailio raštą ištiks mamutų likimas? Be to, jus supažindinsime su akliesiems skirtomis inovacijomis: daiktų paieškos prietaisu, programėle, skaitančia į fotografiją įterptą tekstą, bioninėmis akimis ir specialiomis akliesiems ir silpnaregiams mokyti pritaikytomis lipniosiomis lazdelėmis. Taip pat papasakosime ir gausybę užsienio ir Lietuvos aklųjų sėkmės istorijų. Kviečiame skaityti!


7–8-ame garsinio žurnalo „Kultūra. Literatūra“ numeryje jūsų laukia literatūrologo Sauliaus Vasiliausko pokalbis su šių metų „Poezijos pavasario“ laureatu Tomu Venclova. Be to, šiame žurnale jūsų laukia ir kiti interviu: su aktoriumi Česlovu Stoniu ir pagrindiniais legendinio lietuvių filmo „Riešutų duona“ aktoriais Algirdu Latėnu ir Elvyra Piškinaite. Kalbininkas Kazimieras Romualdas Župerka papasakos apie lietuvių charakterio ir kalbėsenos savitumą. Ir, žinoma, turėsite galimybę išgirsti Juozo Baltušio dienoraščių tęsinį.


Kokie yra naujausi kosmoso atradimai? Ar Saulės sistema iš tikrųjų yra chaotiškas darinys? Ar įmanoma kolonizuoti kosmosą? Kokią žinią žmonijai siunčia visata? Kokias paslaptis mums atskleidžia Žemės gelmės? Kodėl žmogaus kaulai yra trapūs? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus rasite 8-ame garsinio žurnalo „Intelekto generatorius“ numeryje.


Kaip važinėsime 2050-aisiais? Ar šiemet jau galėsime naudotis skraidančiais automobiliais ir keleiviniais dronais? Kokią alternatyvą GPS siūlo kinai? Ko, pasak moterų, vyrai apie jas nežino? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškokite 3-iame garsinio žurnalo „Vyro pasaulis“ numeryje. Čia taip pat rasite ir pokalbius su krepšininku Dariumi Songaila, Muay Thai kovotoju Deividu Danyla ir humoristu Algiu Ramanausku.


Kokiu pažymiu būtų galima įvertinti profesionalų vyriausybės profesionalumą? Kas, iškilus pavojui, eitų ginti Lietuvos? Kaip atrodo pamoka Suomijos ateities mokykloje? Atsakymus į šiuos klausimus rasite 8-ame garsinio žurnalo „Informacinė visuomenė“ numeryje. Taip pat turėsite galimybę susipažinti su nauju lietuvišku palydovu ir Lietuvoje gimstančiais ir pasaulį stebinančiais produktais.


7–8-ame garsinio žurnalo „Iš viso pasaulio“ numeryje jūsų laukia pokalbiai su kultūros ministre Liana Ruokyte-Jonsson, laidų vedėja Gabriele Martirosianaite, žurnalistais Rimu Bružu, Dovydu Pancerovu ir Edita Mildažyte, aktore Inesa Paliulyte ir mados vadybininke Ieva Zubavičiūte. Skaitydami šį žurnalą taip pat turėsite galimybę nukeliauti į Kopenhagą, Argentiną, Atakamą, Niujorką, Amsterdamą ir Maltą.


Ar norėtumėte gauti kilogramą laimės? Manytume, kad taip. Kaip tai padaryti, skaitykite 7–8 garsinio žurnalo „Sveikatos ABC“ numeryje. Taip pat skaitydami šį žurnalą sužinosite viską apie vitaminą D ir viską apie kalorijas. Be to, turėsite galimybę susipažinti su buvusiu žurnalistu, o dabar treneriu Martu Kalendra, kuris mums visiems pataria: „Mažiau plepėkite, daugiau judėkite!“


Skaitydami 7-ą garsinio žurnalo „Intelekto generatorius“ numerį turėsite galimybę pasivaikščioti po istorinę ukrainiečių atmintį ir susipažinti su ne istoriko Virgilijaus Čepaičio pasvarstymais apie istoriją. Taip pat šiame numeryje – žurnalisto Aurelijaus Katkevičiaus komentaras, skirtas pastaruoju metu visuomenės šiek tiek į šalį nustumtiems humanitarams apginti.


7-ame garsinio žurnalo „Informacinė visuomenė“ numeryje jūsų laukia interviu su Vasario 16-osios aktą Vokietijoje radusiu mokslininku Liudu Mažyliu, taip pat ir su Valstybės saugumo departamento direktoriumi Tadu Jauniškiu. Koks yra pagrindinis kovos su priklausomybe nuo alkoholio kovos būdas, aptarsime su Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro alkoholio kontrolės programos vadovu dr. Larsu Molleriu, taip pat išsiaiškinsime, kodėl Rusijos opozicija renkasi Vilnių.


Garsiniai žurnalai internete:

galima paskaityti prisijungus prie ELVIS,

galima užsisakyti iš LAB elektroninio katalogo ir atėjus į biblioteką juos pasiskolinti.