Peršokti į pagrindinį turinį

LAB garsinių knygų naujienos (balandis)

LAB GARSINIŲ KNYGŲ NAUJIENOS (2020 m. balandis)

Balandžio mėnesį garsiniu formatu pritaikėme šias knygas:

Elena Favilli, Francesca Cavallo

„Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms“ (2 dalis)

„Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms, 2 dalis“ yra sensacingojo „New York Times“ bestselerio, surinkusio daugiausia lėšų per visą sutelktinio finansavimo platformos istoriją, tęsinys. Autorės Francesca Cavallo ir Elena Favilli kviečia jus ir jūsų vaikus į transformuojančią kelionę, prieš miegą sekdamos 100 naujų istorijų apie išskirtines moteris nuo Nefertitės iki Bejoncės.

Įgarsinta iš: Vilnius : Dvi tylos, 2018.

Skaito: Monika Baranauskaitė.

Shin Kyung-sook

„Ri Džinė“

Korėjiečių rašytojos Shin Kyung-Sook romanas „Ri Džinė“ paremtais tikrais įvykiais. Jame pasakojama apie paskutines karališkosios Čosono dinastijos dienas.

Našlaitė Ri Džinė sužavėjo karalienę ir su jos palaiminimu tapo rūmų šokėja. Ją įsimyli į Korėją atvykęs prancūzų pasiuntinys Kolenas de Plansi. Jis papasakoja apie savo jausmus karaliui. Ri Džinė – karaliaus vergė, tačiau jis duoda jai leidimą tekėti. Praėjus keliems metams, pora palieka nuo pasaulio izoliuotą Korėją ir išvyksta į gyvenimu alsuojantį Paryžių.

Įgarsinta iš: Vilnius : BALTO leidybos namai, 2019.

Skaito Rūta Rainienė.

Peter Handke

„Trumpas laiškas, ilgas atsisveikinimas“

Į Jungtines Amerikos Valstijas atvyksta jaunas austras, tikėdamasis Naujajame Pasaulyje užmiršti savo skaudžią praeitį – subyrėjusią santuoką. Tačiau vos po kelių dienų praeitis jį pasiveja: jaunuolis sužino, kad į Ameriką atkeliavo ir jo žmona. Vyrui leidusis į kelionę, jo buvusi sutuoktinė ima sekti iš paskos. Jų kelias nusitiesia nuo Portlando iki Los Andželo, nuo Filadelfijos iki Arizonos dykumų. Kas skatina moterį taip elgtis – meilė ar neapykanta? Vyras nėra tikras, ar nori sužinoti atsakymą.

Įgarsinta iš: Vilnius : Alma littera, 2020.

Skaito Audrius Čaikauskas.

Kevin Kwan

„Beprotiškai turtingi“

„Beprotiškai turtingi" įsuka į romantiškų įvykių ir neįtikėtinos prabangos sūkurį, kuriame viską valdo klanai, o seni turtai kovoja su naujais. Tai ironiška, auksu tviskanti azijietiška romantinė komedija.

Įgarsinta iš: Vilnius : Tyto alba, 2020.

Skaito Violeta Mickevičiūtė.

George Orwell

„Dienos Paryžiuje ir Londone“

Kaip tvirtų požiūrių socialistas ir kovotojas prieš žmogaus pažeminimą bei socialinę neteisybę, autorius ryžtasi savo kailiu išbandyti žemiausios socialinės klasės gyvenimą. Jis dirba laikinus ir paprastus darbus Paryžiaus užkandinėse bei restoranuose, vėliau išbando iš vienų nakvynės namų į kitus keliaujančio bastūno likimą Londone.

Įgarsinta iš: Kaunas : Kitos knygos, 2007.

Skaito Rūta Rainienė.

Narius Kairys

„Toliau nei vandenynas“

Šis romanas galėtų prasidėti taip: 2010 m. kovo 9 d. išėjo iš namų Vilniuje ir iki šiol negrįžta. Knygos herojus leidžiasi į piligriminę kelionę pėsčiomis: palikęs už nugaros gimtąjį miestą ir mylimą žmogų, keliauja autostopu, o vėliau – su padirbtais traukinių bilietais į Europos pietus. Kankinamas abejonių ir baimių, nuolatos pasinerdamas į pasaulio svaigulį, sutikdamas kelyje įvairiausių žmonių ir klausydamas jų neįtikėtinų istorijų, retkarčiais patirdamas gyvenimo pilnatvę, jis pamažu ima suprasti, ką iš tiesų reiškia eiti viena koja žemėje, o kita – dangumi. Tuo tarpu Islandijoje išsiveržia ugnikalnis. Kas tai – pikta lemiantis ženklas ar, priešingai, viltis, kad net ir tuomet, kai atrodo, jog nėra kelio atgal, tavęs visąlaik kas nors laukia grįžtant?

Įgarsinta iš: Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2019.

Skaito Rokas Simanavičius.

Gilles Deleuze, Felix Guattari

„Kas yra filosofija?“

Pasak autorių, filosofija – tai konceptų kūrimas, kuris gerokai skiriasi nuo mokslinės veiklos ir meninės kūrybos, nors visos trys veiklos nukreiptos į mus supantį chaosą. Šią knygą galima skaityti dvejopai. Viena vertus, tai veikalas, kuriame į poetiškumo nestokojantį tekstą supinamos pamatinės jau subrendusios autorių idėjos. Kita vertus, tai puikus įvadas ne tik į Deleuze'o ir Guattari mąstymą, bet ir į filosofavimą apskritai.

Įgarsinta iš: Vilnius : Jonas ir Jokūbas, 2019.

Skato Audrius Čaikauskas.

Eglė Juozapa

„Juozapa ir jos seserys“

Siužeto ašis – meilė, svarbiausia likimo pasija. Ji išsipildo ir neišsipildydama, pripildo gyvenimą kaip indą. Laikas – nuo praėjusio amžiaus vidurio iki dabarties, kintantis ir keičiantis, tekantis Žemaitijoje, Aukštaitijoje, Vilniuje.

Įgarsinta iš: Vilnius : Odilė, 2019.

Skaito Violeta Mickevičiūtė.

Maryse Condé

„Belaukiant, kol pakils vanduo“

 
Babakaras – gydytojas. Gyvena vienas, paskendęs prisiminimuose apie vaikystę Afrikoje dar prieš egzilį į Gvadelupą, apie juodaodę mėlynakę mamą, kuri ateina jo aplankyti sapnuose, seną meilę Azeliją, taip pat mirusią, ir kitas savo gyvenime sutiktas moteris. Atsitiktinumas ar Apvaizda atsiunčia jam vaiką – ir jis yra priverstas atsisakyti savo vienatvės, savo vaiduoklių.
 
Mažoji Anais neturi nieko, tik jį. Jos mama, pabėgėlė haitietė, mirė gimdydama, paliko jai tik vargą ir nuolatinį bėgimą. Babakaras nori padovanoti jai kitokią ateitį. Jie išskrenda į Haitį – kamuojamą smurto, korumpuotų vyriausybių, sukilėlių gaujų, bet labai gražią, užburiančią salą. Babakaras ieško Anais šeimos – tetos, dėdės, galbūt senelių, kurie galėtų papasakoti jos istoriją. Savo klajonėse jis gali pasikliauti tik savimi ir dviem draugais – Movaru ir Fuadu. Tie vyrai panašūs į jį – tremtiniai, vienišiai, ieškantys savęs, perėję ugnį ir vandenis.
 
Įgarsinta iš: Vilnius : Alma littera, 2019.
 
Skaito Audrius Čaikauskas.

Nina Daševskaja

„Pavasario sonata“

Tai aštuonių apsakymų ciklas, siejamas vienos temos – muzikos. Knyga visų pirma skiriama jaunuomenei. Autorės nuomone, jos auditorija – dvylikos–penkiolikos metų paaugliai. Visgi tekstas yra keliadugnis. Jautrūs, inteligentiški apsakymai sudomins menų mokytojus, taps svarbūs melomanams. Tikėtina, kad įtaigūs, dabarties kalba rašyti pasakojimai paskatins klasikinės muzikos klausytis net tuos, kurie „rimtų" kūrinių baidosi. Apsakymų veikėjai kiek primena baltas varnas. Jiems sudėtinga rasti draugų, jie linkę gyventi uždarame pasaulyje, skaudžiai ir sudėtingai ieškodami saviraiškos. Skaitytojams atskleidžiami asmenybės augimo, brendimo pavojai ir žavesys. Žingsnis po žingsnio (arba nata po natos) jaunieji muzikantai įsilieja į bendraamžių būrį, patirdami bendravimo, dalijimosi džiaugsmą. Apsakymams būdingas subtilus humoras, paradoksalios situacijos, švelnus pirmosios meilės dvelksmas – visa tai primena melodingą kūrinį, rašytą virtuozo ranka.

Įgarsinta iš: Vilnius : Gelmės, 2019.

Skaito Ilma Paluckė.

Clémentine Beauvais

„Kiaulystės dėsnis kiaulėms negalioja“

Tai pasakojimas apie tris paaugles – Mirėją, Astridą ir Hakimą, – kurios paskelbiamos negražiausiomis mokyklos kiaulaitėmis. Bendra nelaimė merginas suvienija ir jos išsiruošia į kelionę dviračiais Paryžiun. Keliaudamos paauglės supranta, kad išvaizda dar ne viskas, kad yra daug svarbesnių ir įdomesnių dalykų. Jos mokosi priimti viena kitą ir pačios save su humoru, išmoksta tolerancijos, įgyja pasitikėjimo savimi, mokosi bendrauti su aplinkiniais, nebijoti būti lyderėmis, mąstyti pozityviai ir atsikratyti įvairių baimių bei kompleksų.

Įgarsinta iš: Kaunas : Debesų ganyklos, 2019.

Skato Ilma Paluckė.

Kimberley Chambers

„Gimę nusikalsti“

Kartais nusikalsti apsimoka, tačiau kokia kaina?
Kai kurie žmonės yra gimę nusikalsti.
Skurdžiai augęs socialinių būstų rajone, Džeisonas Ramplingas pasiryžęs pakeisti savo gyvenimą. Vaikinas griebiasi bet kokių galimybių savo tikslui įgyvendinti, begėdiškai pasinaudoja savo gražia išvaizda ir gebėjimais užsidirbti vieną kitą svarą. Gyvenimas paprastas, kai turi pinigų. ...

Įgarsinta iš: Kaunas : Jotema, 2019.

Skaito Audrius Čaikauskas.

Jaan Kross

„Lyno akrobatas. Tarp trijų marų: Baltazaro Rusovo istorija“

XVI a. Talinas. Smalsus berniūkštis Baltazaras, arba Palas, kaip jį vadina aplinkiniai, nepaklusęs mokytojui įsilipa į bažnyčios varpinę ir apstulbęs stebi paslaptinguosius lyno šokėjus, ore išdarinėjančius neįtikėtinus dalykus. Taip prasideda didžio Livonijos metraštininko Baltazaro Rusovo gyvenimo istorija.

Įgarsinta iš: Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, 2020.

Skaito Audrius Čaikauskas.

Paul Mason

„Postkapitalizmas: gidas į mūsų ateitį“

Ar kapitalizmas pajėgus gyvuoti amžinai, vis prisitaikydamas prie naujų technologijų, naujų elgesio normų, naujų politinių struktūrų? Ar egzistuoja kapitalizmo plėtros ribos? Paul Mason teigia, kad sparti informacinių technologijų raida kuria naujas darbo, vertės ir nuosavybės formas, kurios nebegali išsitekti kapitalistinėje ekonomikoje. Sveiki atvykę į postkapitalizmą.

Įgarsinta iš: Vilnius : DEMOS kritinės minties institutas, 2019.

Skato Audrius Čaikauskas.

Vytautas Kandrotas

„Pažink Prancūziją: keliauk, ragauk, patirk“

Šios knygos puslapiuose Prancūzijos paveikslas atsiskleidžia per pažinimą, įsimintinas keliones, neprilygstamą gastronomiją ir asmenines patirtis. Atrasite dar neregėtą Prancūziją: nuo tik prancūzams būdingų tradicijų, užsieniečiams nesuprantamų keistenybių iki istorinių sąsajų su Lietuva.

Knygoje rasite: įdomią ir įtraukiančią šalies statistiką; vertingų patarimų keliautojams; rinktinius maršrutus po Prancūziją jūsų svajonių atostogoms; rekomendacijas, kokių patiekalų būtina paragauti kiekviename regione.

Įgarsinta iš: Kaunas : Terra publica, 2019.

Skato Jūratė Karazijaitė.

Rollo May

„Drąsa kurti“

 
R. May teigia, jog kūrybai reikalinga drąsa, kuri apibūdinama keliais lygmenimis: fiziniu, moraliniu, socialiniu, kūrybiniu. Autorius atkreipia dėmesį į tai, jog drąsa kurti reikalauja suabejoti turimais įsitikinimais, išdrįsti žengti į nežinomą teritoriją ir suteikti gyvybę naujai užgimstančiai tikrovei. Tai, anot R. May, yra tikroji kūrybos prigimtis – įnešti į būtį kažką nauja, kas iki tol dar neegzistavo.
 
Autorius žvelgia į kūrybą kaip į daugialypį procesą ir analizuoja jį, pasitelkdamas įvairių rašytojų, tapytojų, išradėjų asmeninius liudijimus. Siekdamas atskleisti kūrybinio proceso subtilybes, R. May remiasi platesnėmis psichologijos žiniomis, psichoterapijos patirtimi, filosofija, senovės graikų mitologijos bei krikščionybės išmintimi.
 
Įgarsinta iš: Vilnius : Gelmės, 2019.
 
Skato Jūratė Karazijaitė.

Laima Lavaste

„Rytojaus niekada nebus“

Niūrią lapkričio popietę tykų Kyžių kaimą sukrečia nekasdienis įvykis – randami du nužudyti paaugliai. Nusikaltimą imasi tirti garsus detektyvas ir žavi žurnalistė. Įtarimas krinta ant artimiausių šeimos narių...
Ar bus rastas vaikų žudikas? Ir kokias paslaptis slepia nužudytų vaikų motina Erika Jocienė? Nors romanas veda skaitytojus klaidžiais nusikaltimo atskleidimo labirintais, visų herojų gyvenimus ženklina jausmų pragarai ir santykių kūrimo kančios. Rašytoja savo epinėje Meilės ir Nusikaltimo istorijoje cituoja ir garsų norvegų detektyvų meistrą Jo Nesbo: „Gali būti, kad visų nužudymų pagrindinis motyvas yra 4N - Nepaprasta meilė, Neapsakomas geismas, Nauda ir Neapykanta. Nuolat kartojama, kad pavojingiausia yra Neapykanta. Ne. Pavojingiausia yra Nepaprasta meilė.“
Šis romanas skaitytojams primins garsiąją 2007 metų vaikų nužudymo bylą, kai du savo sūnelius pasmaugė jų motina Alma Jonaitienė-Bružaitė. Visi šios knygos herojai, jų vardai, gyvenimo įvykiai ir likimai yra išgalvoti, nieko bendro neturintys su tikrosios istorijos veikėjais. Kas vis dėlto nužudė vaikus?
 
Įgarsinta iš: Vilnius : Alma littera, 2019.
 
Skaito Rūta Rainienė.

Lisa Gardner

„Niekada neprasitark“

Vyras nušaunamas trimis šūviais savo namų darbo kambaryje. Į jo kompiuterį paleista dvylika šūvių; atvažiavę policininkai aptinka nėščią žmoną su ginklu rankoje.
Į nusikaltimo vietą atvykusi Didi Voren atpažįsta moterį — Evą Karter — iš bylos, tirtos prieš daugelį metų. Evos tėvas žuvo nuo neatsargiai paleistos kulkos, bet policija nustatė, jog tai buvo nelaimingas atsitikimas. Vis dėlto dvi atsitiktinės žmogžudystės neatrodo sutapimas.
 
Įgarsinta iš: Kaunas : Jotema, 1019.
 
Skaito Violeta Mickevičiūtė.

Aistė Masonytė

„Portugalija. Atrasti, mylėti, ilgėtis“

Autorė kviečia Jus atrasti Portugaliją: pradedant intriguojančia šalies istorija, portugalų charakterio ir kultūros ypatumais, UNESCO saugomais paveldo objektais, pažintimi su bebaimiais keliautojais, skrodusiais vandenyno bangas, ieškant naujų kontinentų, baigiant įdomiausių vietų lankymu.
 
Įgarsinta iš: Vilnius : Aukso pieva, 2020.
 
Skaito Rūta Rainienė.

Carolina Setterwall

„Tikėkimės geriausio“

„Paskutinę naktį užmiegu kambaryje šalia tavojo tikėdamasi, kad priešaky mūsų dar laukia tūkstančiai dienų. Bet nelaukia. Ši naktis yra mūsų paskutinė bendra naktis."
2009-ieji, Stokholmas
Trisdešimtmetė Karolina nepriklausoma ir pasimetusi širdies reikaluose. Vakarėliuose ji mėgsta šokti viena. Tačiau tą vakarą netikėtai šalia atsiduria Akselis – mažakalbis, kiek gunktelėjęs, didelėmis akimis ir kreiva šypsena. Daugiau jie nebeišsiskiria.
2014-ieji, Stokholmas
Gegužę, Karolinai krūtimi maitinant kūdikį, nuo Akselio ateina elektroninis laiškas. Jame šis tarytum iš giedro dangaus surašęs slaptažodžius ir kitus svarbius dalykus – jeigu mirtų. Laišką jis užbaigia paprastai: „Tikėkimės geriausio!" Karolina sunerimsta, paskui susierzina: tik jis geba elgtis taip beatodairiškai ir be sentimentų, beveik maniakiškai realistiškai. Spalį Akselis miršta.
 
Įgarsinta iš: Vilnius : "Baltų lank"“ leidyba, 2019.
 
Skaito Šarūnė Andriuškevičiūtė.

 

N.90

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"