Naujienos

Sėkmingai įgyvendintas projektas „Neregių literatų konkursas ir kūrybinė stovykla-seminaras „Žodžių menas ir muzika““

2018-12-03

2018 metais sėkmingai įgyvendintas Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos iš dalies finansuojamas projektas „Neregių literatų konkursas ir kūrybinė stovykla „Žodžių menas ir muzika“, kurio tikslas buvo skatinti aklųjų ir silpnaregių žmonių kūrybinį potencialą įtraukiant juos į kūrybinę veiklą ir pristatant jų kūrybinės veiklos rezultatus visuomenei.

Poezijos popietė Akmenėje

2018-12-03

Lapkričio 29 dieną LAB Šiaulių padalinio vyr. bibliotekininkė J. Lapinskaitė LASS Akmenės raj. filiale esančio paslaugų punkto lankytojams surengė literatūrinę muzikinę popietę. Renginyje kartu dalyvavusios poetė K. Kazlauskienė, skaitovė E. Račkauskienė ir dainuojamosios poezijos atlikėja L. Bulskienė nuoširdžiomis eilėmis ir dainomis sujaudino ne vieno atėjusio į renginį širdį.

Popietės metu.

Popietė Ramygalos senelių namuose

2018-11-30

Lapkričio 29 d. Panevėžio rajono Ramygalos senelių namuose vyko literatūrinė popietė „Pasibuvimas advento belaukiant“. LAB Panevėžio padalinio vyriausioji bibliotekininkė Nijolė Bielinskienė pasakojo apie advento reikšmę, skaitė eiles apie žiemą, Kalėdas, gerumą, laukimą, meilę. Susirinkusieji noriai pasakojo savo prisiminimus apie advento laikotarpio papročius, vaikystės Kalėdas.

Juozo Marcinkaus knygos.

Rašytojui Juozui Marcinkui – 90

2018-11-30

Lapkričio 29 dieną LAB Panevėžio padalinyje vyko popietė, skirta kultūros veikėjo, rašytojo, dainininko Juozo Marcinkaus 90-osioms gimimo metinėms paminėti. Bibliotekininkė Danguolė Paliulienė papasakojo apie rašytojo gyvenimą, kūrybą, skaitė kūrinių ištraukas. Klausomės J. Marcinkaus dainų įrašų.

Renginio metu.

Susitikimas su kunigu Algirdu Toliatu

2018-11-30

Vakar, lapkričio 29 d., LAB Vilniuje vyko susitikimas su Lietuvos policijos kapelionu, kunigu, rašytoju Algirdu Toliatu. Kviečiame pažiūrėti susitikimo nuotraukas.

„Gerumo namai“.

Popietė „Gerumo namuose“

2018-11-29

2018 m. lapkričio 28 dieną LAB Kauno padalinio vyriausioji bibliotekininkė Irena Blaževičienė lankėsi Kauno globos namuose „Gerumo namai “, kur surengė literatūrinę popietę. Jau treji metai, kai bendraujame su šių namų gyventojais, rengiame literatūrines popietes, siūlome pasiklausyti garsinių knygų. Pirmoje popietės dalyje, susirinkusiųjų pageidavimu, surengėme viktoriną, kurios tema – „Lietuvos augalija ir gyvūnija“, o antroje klausėmės pasakų iš literatės Irenos Žurumskienės knygos „Motulės pasakėlės“.

Plačiau
Viktorinos simbolis – klaustukai.

Viktorina LAB Kauno padalinyje

2018-11-28

Lapkričio 26 dieną LAB Kauno padalinyje vyko viktorina, kurios metu bibliotekoje susirinkusiems viktorinos mėgėjams reikėjo atsakyti į paruoštus klausimus iš istorijos, literatūros, geografijos, sporto, muzikos. Klausimai buvo labai įvairūs. Renginio dalyviams reikėjo pasakyti, koks yra krepšininko Arvydo Sabonio antrasis vardas, išvardyti skaitomų lietuvių poetų kūrinių autorius, pasakyti, kaip jūreiviai surasdavo jūrose kelią, kada buvo išrastas povandeninis laivas, kokia yra ilgiausia pasaulio upė, ir kitus klausimus.