Naujienų archyvas

Simonui Daukantui – 225

2018-10-02

Simono Daukanto portretas.

2018-ieji metai yra paskelbti Simono Daukanto metais. Rugsėjo 28 d. LAB Kauno padalinyje vyko literatūrinė popietė, skirta Simonui Daukantui paminėti. Renginyje apie šią iškilią asmenybę bibliotekos lankytojams kalbėjo Maironio lietuvių literatūros muziejaus Seniausios literatūros skyriaus vedėja Audronė Gedutienė.

Simonas Daukantas – Lietuvos istorikas, rašytojas, kalbininkas, tautinio atgimimo žadintojas. Jis – pirmosios lietuviškai parašytos Lietuvos istorijos autorius. Simonas Daukantas pasižymėjo ne tik dideliais darbais, bet ir savo asmenybės unikalumu. Rašytojas rinko ir publikavo tautosaką, leido ūkinių patarimų knygeles, buvo daugybės žodynų, vadovėlių sudarytojas, rengėjas ir leidėjas, organizuoto tautosakos rinkimo pradininkas.

Lektorė Audronė Gedutienė pasakojo apie Simono Daukanto asmenybę, šeimą, jo gyvenimą ir darbą Lietuvoje, Latvijoje ir Rusijoje, apžvelgė jo kūrybą. Rašytojas mokėjo daugybę kalbų, turėjo turtingą mokslinę biblioteką.

Viešnia pakvietė skaitytojus apsilankyti Maironio muziejuje ir iš arčiau susipažinti su Simono Daukanto bei kitų rašytojų rankraščiais.

Skaitovė Zita Klibavičienė paskaitė ištrauką iš J. Marcinkevičiaus poemos apie Simoną Daukantą „Pažinimo medis“.

Audronė Anušauskienė