Naujienų archyvas

Vytauto Žemkalnio gimnazijos muziejuje

2018-10-04

Pasakoja Sigita Motiejūnienė.

Spalio 4 dieną LAB Panevėžio skaitytojai ir darbuotojai apsilankė Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos muziejuje. Muziejus įkurtas 1974 m., minint poetės Salomėjos Nėries 70-ąsias gimimo metines. Šitoje gimnazijoje poetė dirbo 1934–1936 m. Muziejuje veikia poetės Salomėjos Nėries ekspozicija, gimnazijos istorijos ekspozicija ir etnografinė buitinė ekspozicija. Atvykusius mus į gimnaziją pasitiko lietuvių kalbos mokytoja, muziejaus vadovė Sigita Motiejūnienė.

Buvome pakviesti į Salomėjos Nėries auditoriją. Susėdę į mokyklinius suolus klausėmės pasakojimo apie poetės gyvenimo metus Panevėžyje. „Netikėtai aš atvažiavau į Panevėžį, norėčiau apsiprasti, norėčiau, kad Panevėžys man būtų namai“, – buvo sakiusi poetė. Mokytoja S. Motiejūnienė papasakojo, kaip bėgo poetės dienos Panevėžyje, kaip jai sekėsi pritapti, dirbti pedagoginį darbą, kokius eilėraščius sukūrė Panevėžyje. Poetę pamilo jos mokinės. Čia ji sutiko ir būsimą vyrą Bernardą Bučą. S. Nėries gyvenimo etapas Panevėžyje buvo šviesus. Mokytojos pasakojimas ėjo tolyn poetės žingsniais ir jai išvykus iš Panevėžio. Nejučia nukrypo pokalbis ir apie skaudų S. Nėries likimą, ar teisūs tie, kurie poetę kaltina išdavyste. 

Palikę auditoriją apžiūrėjome muziejaus ekspoziciją. Čia eksponuojamos S. Nėries knygos, fotografijos, užfiksavusios poetės gyvenimo akimirkas Panevėžyje, įspūdingas S. Nėries bareljefas.

Esame dėkingi mokytojai S. Motiejūnienei už įdomią viešnagę ir gimnazijos bendruomenei už puoselėjamą muziejų.

Danguolė Paliulienė