Naujienų archyvas

Klaipėda + Kintai = edukaciniai užsiėmimai „Aš regiu širdimi“

2018-10-05

Edukacinis užsiėmimas „Aš regiu širdimi“ Kintuose.

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale rugsėjo 19–29 dienomis buvo eksponuojama Lietuvos aklųjų bibliotekos reljefinių (liečiamųjų) darbų paroda. Šioje parodoje lankytojai galėjo pamatyti regos negalią turintiems vaikams skirtas knygeles. Visos knygos yra rankų darbo ir vienetinės, sukurtos vaikų ir studentų iš visos Lietuvos. Tai edukacinės knygos. Regintieji mokosi kūrybos, o regos negalią turintys vaikai susipažįsta su tekstūra, architektūra, gyvūnais, mokosi skaičiuoti, minti mįsles. Kuriant šias knygeles reikia laikytis saugumo. Prieš naudojant būtina švariai nusiplauti rankas. Parodos eksponavimo laikotarpiu Kintų bibliotekoje vyko edukaciniai užsiėmimai „Aš regiu širdimi“, kuriuose dalyvavo Kintų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupės „Boružiukai“ ugdytiniai ir 1–4 klasių mokiniai.

1829-aisiais Paryžiaus aklųjų institute atsirado raštas, pavadintas penkiolikmečio išradėjo vardu. Nepraėjus nė pusei amžiaus, 1878-aisiais, Brailio raštas buvo priimtas visame pasaulyje. Šis raštas atstoja šviesą daugybei neregių. Dabar jį naudoja beveik visos pasaulio šalys. Neregys gali skaityti savo šalies ir užsienio literatūrą, be kitų pagalbos rašyti laiškus. Užsiėmimų metu dalyviai sužinojo, kas yra aklųjų raštas, skaitė pasakas reginčiųjų ir Brailio raštu, bandė užrištomis akimis, liesdami pirštukais įminti mįsles.

Dėkojame Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinio vadovei Daivai Žiemelienei už suteiktą galimybę susipažinti su knygelėmis reginčiųjų ir Brailio raštu.

Vitalija Vyšniauskienė,

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos