Naujienų archyvas

Ekskursija į Juozo Grušo muziejų

2018-10-05

Juozo Grušo memorialinis muziejus.

Spalio 3 d. LAB Kauno padalinio skaitytojai lankėsi Juozo Grušo memorialiniame muziejuje. Šiame name rašytojas gyveno nuo 1938 metų. Bibliotekos skaitytojus pasitiko Juozo Grušo muziejaus vedėja Nijolė Majerienė. Ji papasakojo apie rašytojo asmenybę, šeimą, kūrybą, atskleidė įdomių Juozo Grušo gyvenimo faktų.

Juozo Grušo memorialiniame muziejuje saugomi dvasiniai rašytojo turtai, kaupiami vis nauji eksponatai. Juozas Grušas turėjo didelę biblioteką, labai mėgo bendrauti, mylėjo savo augintinius. Daugelis rašytojo kūrinių pastatyti Kauno dramos teatre. Muziejaus lankytojai turėjo galimybę pasiklausyti aktorės Rūtos Staliliūnaitės, atlikusios pagrindinį Barboros vaidmenį spektaklyje „Barbora Radvilaitė“, skaitomos poezijos garso įrašo.

Memorialinis Juozo Grušo palikimas, rankraštynas, meno kūrinių kolekcija, knygos yra iki šiol patrauklus tyrinėjimų objektas, suteikiantis galimybę vis kitu aspektu pažvelgti į rašytojo asmenybę ir darbus.

Audronė Anušauskienė