Naujienų archyvas

Jeigu aš matyčiau

2018-10-08

Renginio metu.

Tikiu, aš matysiu

Ir žemė man taps šviesi.

Redas Olšauskas

2018 m. spalio 5 dieną LAB Šiaulių padalinio vyr. bibliotekininkė J. Lapinskaitė dalyvavo LASS Joniškio raj. filialo ataskaitiniame susirinkime, vykusiame kiek netradicinėje aplinkoje – vieninteliame Lietuvoje Krepšinio muziejuje, įkurtame krepšinio istorijos entuziasto, joniškiečio Leono Karaliūno. Čia sukaupta galybė eksponatų: įvairių spalvų medalių, apdovanojimų ir prizų, žymių krepšininkų marškinėlių ir batelių su autografais. Muziejuje taip pat eksponuojama Latvijos prezidento K. Ulmanio dovana 1937 m. Europos krepšinio čempionato nugalėtojai Lietuvos rinktinei – sidabrinė lėkštė (kopija) bei gausybė krepšinio legendų fotografijų ir piešinių, pasakojančių Lietuvos krepšinio istoriją ir apie krepšinio atsiradimą pasaulyje.

Ši vieta susirinkimui pasirinkta neatsitiktinai. Joniškiečiai ne tik turėjo progą apsilankyti muziejuje, bet ir galimybę peržiūrėti muziejaus įkūrėjo Leono Karaliūno ir Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos IKT specialisto Ričardo Norkaus sukurtą filmą „Iš tamsos į šviesą“ apie neregį moksleivį Redą Olšauską. Filme išsamiai papasakota Redo istorija nuo gimimo iki šiol, apie jį supančius žmones, dideles artimųjų pastangas berniuką išgydyti ir iki šiol neprarastą viltį, apie mokyklą ir mokytojus, klasės draugus.

Redukas, kaip dažnas Joniškyje vadina šį vaikiną, kuria eiles ir turi didelę svajonę kada nors matyti. 2018 m. labdaros ir paramos fondo regintiems ir neregiams „Matau kitaip“ iniciatyva išleista pirmoji Redo Olšausko eilėraščių knygelė „Jeigu aš matyčiau“. Ją 80 egzempliorių tiražu išleido leidykla „Verslas ar menas“. Knygelė išleista reginčiųjų ir Brailio raštu, iliustracijas jai kūrė Redo klasės draugai. Knygai išvysti dienos šviesą padėjo rajono gyventojai, Jono Avyžiaus viešoji biblioteka, „Saulės“ pagrindinės mokyklos bendruomenė, organizavusi Gerumo akciją.

Susirinkime pirmininkė Ina Sakalauskienė pasidalijo filialo sėkmėmis ir nuveiktų darbų analize, pasveikino jubiliejinių metų sulaukusius narius, padėkojo Lietuvos aklųjų bibliotekai už bendradarbiavimą.

Vėliau aplankytas LAB paslaugų punktas Joniškio Švč. Mergelės Marijos parapijiniuose senelių globos namuose.

Nuoširdus ačiū LASS Joniškio raj. filialo pirmininkei Inai Sakalauskienei už suteiktą galimybę sudalyvauti šioje prasmingoje ir gražioje popietėje.

Jovita Lapinskaitė