Naujienų archyvas

Muzikos ir žodžio šviesoje

2018-10-19

Poetė Karolina Kazlauskienė.

Apie šiauliečių ir panevėžiečių viešnagę Kupiškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje parašė šios bibliotekos darbuotoja Rita Senvaitienė.

Kiekvienais metais spalio 15 dieną minime Pasaulinę baltosios lazdelės dieną. Ji skirta mums priminti, jog ne visi iš mūsų gali džiaugtis viena iš didžiausių dovanų – rega. Lietuvoje ši diena pradėta minėti nuo 1992 metų, o nuo 1993 metų mūsų bibliotekoje pradėtos skolinti garsinės knygos regos negalią turintiems žmonėms.

Besibaigiančios bobų vasaros saulėtą popietę į viešosios bibliotekos abonemento skaitytojų kampelį rinkosi Aklųjų ir silpnaregių sąjungos nariai ir kiti norintys pasiklausyti poezijos ir muzikos. Sulaukėme ir mielų svečių iš Šiaulių ir Panevėžio. LAB Šiaulių padalinio vyriausioji bibliotekininkė Jovita Lapinskaitė atkeliavo su poete iš Pakruojo, nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Karolina Kazlauskiene ir skaitove Elze Račkauskiene. LAB Panevėžio padalinio vyriausioji bibliotekininkė Nijolė Bielinskienė atvyko kartu su LASS Panevėžio filialo pirmininku Jurmantu Maseliu, kuris mielai sutiko paįvairinti popietę muzika. Šiaulių padalinio vyriausioji bibliotekininkė Jovita Lapinskaitė pristatė Karolinos Kazlauskienės kūrybą, papasakojo, kokios knygos jau išleistos, kalbėjo apie poetės kūrybos ypatumus, jos asmenybę. Karolina Kazlauskienė kilusi iš Šiaurės Lietuvos. Ji nebaigusi universitetų, neįsprausta į rėmus, ji rašo apie tai, ką mato ir jaučia – savo kaimą, savo kraštą. Karolinos Kazlauskienės eilėraščiai dažnai tampa dainomis. Su panevėžiečiu muzikantu ir dainininku Arvydu Griškevičiumi Karolina įgarsino eilėraščių ir dainų pagal jos tekstus kompaktinę plokštelę. Paprašyta paskaityti savo kūrybos, Karolina pradėjo nuo vaikiško eilėraštuko, parašyto tarmiškai, pakruojietiška šnekta. Ji ir kalbėdama, ir rašydama eiles dažnai vartoja tarmiškus, jai mielus žodžius. Ir skaitė Karolina dar į knygeles nesudėtus eilėraščius, kuriuos Šiaulių padalinio vyriausioji bibliotekininkė Jovita ateityje padės išleisti. Poetės sesuo Elzė Račkauskienė turi puikų skaitovės talentą. Ji pakaitomis su Karolina skaitė poeziją, atsakinėjo į klausytojų klausimus. O kad visiems būtų smagiau, Panevėžio padalinio vyriausioji bibliotekininkė Nijolė Bielinskienė paprašė Jurmanto Maselio pagriežti armonika. Popietė neprailgo besiklausant muzikos ir poezijos, ragaujant Karolinos atsivežto skanaus sūrio ir gurkšnojant arbatą.

Rita Senvaitienė

Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Lankytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė