Naujienų archyvas

Mano augintinio istorija

2018-10-22

Renginio akimirka.

Spalio 19 d. LAB Šiaulių padalinio lankytojai susirinko jau į trečiąją renginių ciklo „Mano augintinio istorija“ dalį – skaitytojų egzotinių gyvūnų parodą ir pristatymą. Šį kartą renginys vyko netradiciškai, nes svečiavosi Šiaulių televizijos laidos „Žmogus ir gyvūnas“ vedėjas Michailas Rostovskis, kuris kalbino savo augintinius atsinešusius skaitytojus. Klausimų buvo įvairių: kodėl būtent tokį gyvūną pasirinko auginti, kuo jis įdomus, kuo jį maitina, kokia jo istorija. Puikiai pažįstantis gyvūnus Michailas papildė pasakotojų istorijas. Buvo labai įdomu klausyti ne tik gyvūnų šeimininkams, bet ir kitiems susirinkusiems jais pasidžiaugti. Kai skaitytojams pasakėme, kad bibliotekoje bus filmuojama laida „Žmogus ir gyvūnas“, norinčių parodyti ir pristatyti savo augintinį atsirado tikrai daug. O gyvūnų buvo labai įvairių: vėžliukas Mykoliukas, banguotoji gražuolė jūrų kiaulytė, pūstauodegių šinšilų šeimyna, mažiausioji beuodegė pelytė, trejetas smalsių nykštukinių šeškų, sfinksų veislės katinas, grakštusis samojedų veislės šuo. Renginyje dalyvavo Lidijos Švenčionienės dresūros ir Hendlingo mokyklos įspūdingieji terapiniai šunys – rusų juodasis terjeras ir ilgaplaukis rusų kurtas (borzojus). Aštuonerių metų juodoji Džesika, vienas iš terapinių šunų, yra išlaikiusi psichologinį testą ir gali dalyvauti gydomosiose veiklose. Paklusnumu ir gebėjimu bendrauti su žmonėmis nenusileido ir elegantiškoji kurtė Asia. Susirinkę lankytojai noriai glostė ir kalbino gyvūnus, džiaugėsi jais. Neapsieita ir be linksmų kuriozų. Išsmukusi iš rankų, jūrų kiaulytė sugebėjo pasislėpti skaitytojos Vaidos rankinėje taip, kad sunku ją buvo ir surasti. O dabar visi su nekantrumu lauksime „sužvaigždėjimo“ Šiaulių televizijoje, laidoje „Žmogus ir gyvūnas“.

Spalio–lapkričio mėnesiais Šiaulių padalinyje vykdoma maisto rinkimo akcija gyvūnų globos namų „Šiaulių letenėlė“ globotiniams.

Labai ačiū Šiaulių televizijos laidų vedėjui Michailui Rostovskiui, sutikusiam pirmą kartą filmuoti laidą bibliotekos erdvėse. Dėkojame ir padalinio skaitytojams, dalyvaujantiems maistuko gyvūnams rinkimo akcijoje.

Danguolė Kaktavičienė