Naujienų archyvas

Vilniuje parodytas filmas su garsiniu vaizdavimu „Šuns tikslas“

2018-11-06

Filmo peržiūros metu.

Lapkričio 5 dieną į kino teatrą „Forum cinemas“ Vilniaus „Akropolyje“ susirinko 94 įvairaus amžiaus asmenys pasižiūrėti regos negalią turintiems asmenims pritaikyto kino filmo „Šuns tikslas“. Šis filmas parengtas Lietuvos aklųjų bibliotekos kartu su partneriais „Acme film“, kurie mums davė filmą, ir Vilniaus universiteto Kauno fakultetu, kurie parengė garsinį vaizdavimą. Filmo peržiūros organizuojamos pagal Lietuvos kultūros ministerijos ir Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamą projektą „Išgirsk kiną: filmas su garsiniu vaizdavimu, skirtas regos negalią turintiems asmenims ir visuomenei“. Viso filmo metu žiūrovų emocijos keitėsi, lyg važiuojant linksmaisiais kalneliais: tai visoje salėje buvo galima girdėti nenumaldomą juoką, tai bandymus sutramdyti ašaras. Po filmo peržiūros kalbinti asmenys buvo maloniai nustebinti, kad kino filmo pritaikymas regos sutrikimų turintiems asmenims buvo labai geras ir kad patys galėjo „pamatyti“ šį filmą.