Naujienų archyvas

Susitikimas su rašytoja Aldona Ruseckaite

2018-11-12

Rašytoja Aldona Ruseckaitė.

Kai pasiimi į rankas dar neskaitytą knygą, atsiverti pirmą jos puslapį – leidies į nuotykį, į atradimus. Jautrus skaitytojas skaitydamas patiria visą jausmų skalę. O ką patiria rašytojas, kaip jis išgyvena savo knygas? Į šį klausimą ir dar daug kitų lapkričio 8 dieną LAB Panevėžio padalinyje atsakė prozininkė, poetė Aldona Ruseckaitė.

Į susitikimą su bibliotekos skaitytojais atvykusi rašytoja A. Ruseckaitė pasakojo, kaip gimsta knyga. Rašant biografines knygas labai svarbu surinkti visą dokumentinę medžiagą. „Kai rašiau knygą apie V. Mačernį, apsilankiau visose jo gyventose vietose“, – sakė rašytoja. Kiekvieną knygoje pateikiamą faktą reikia pagrįsti dokumentais, amžininkų, artimųjų prisiminimais, prakalbinti ir pačius nekalbiausius.

A. Ruseckaitė pasakojo, kaip buvo rašoma knyga apie Žemaitę. Apie Žemaitės giminaičius kalbėjo tarsi apie artimus savo žmones. „Jūs dabar kaip ir jų giminės narys tapot“, – stebėjosi Juozas. Pasakodama apie Žemaitės ir Konstanto Petrausko ryšį, rašytoja sakė, kad meilė nei laikui, nei amžiui nepavaldi. Rašant knygą apie Maironį, teko ne vieną kartą nuvykti į Sankt Peterburgą.

A. Ruseckaitė trumpai pristatė ir šiuo metu rašomą knygą apie Salomėją Nėrį.

„Buvo labai įdomu“ – taip pernelyg paprasta apibūdinti šį rašytojos A. Ruseckaitės ir Panevėžio padalinio skaitytojų susitikimą. Rašytojos viešnagė, padariusi didžiulį įspūdį, kaip puikus spektaklis bus prisimenama ilgai.

Danguolė Paliulienė