Naujienų archyvas

Skaitymai žvakių šviesoje

2018-11-13

Skaitymai žvakių šviesoje.

Kai anksti temsta, saulės ir šilumos vis mažiau – ieškom šviesos ir jaukumo uždegdami savo žiburėlį. Lapkričio 12-ą dieną LAB Panevėžio padalinyje šiltos ir linksmos liepsnelės pasitiko skaitytojus besirenkančius į tradicinius skaitymus žvakių šviesoje. Prasidėjusi skaitymais Šiaurės šalių literatūros savaitė sukvietė nemažą būrį skaitytojų paskaityti ir pasiklausyti  Einar Már Guðdmundsson‘o romano „Islandijos karaliai“.

Skanaudami žolelių arbatą ir ragaudami  karališkus skanėtus – o kaipgi kitaip, juk knyga apie karalius – skaitėme knygą. Šiemet skaitovų buvo daug: net dešimt padalinio skaitytojų ir trys darbuotojos skaitė knygą apie pavyzdinę karališkąją Tangaviko giminę. Juozas Bartkus knygą skaitė Brailio raštu, o keli skaitytojai išmoko atmintinai po ištrauką iš knygos. Dainininkas Arvydas Markevičius, pritariant gitarai, padainavo kelias dainas.
Vakarojom ilgai: įdomi knyga, maloni draugija, muzika, karališkos vaišės, pašnekesiai su bičiuliais – kas gali būti geriau vėsų rudens vakarą.

Danguolė Paliulienė