Naujienų archyvas

Aplankyti Pasvalio krašto paslaugų punktai

2018-11-15

Senelių namuose.

Kai už lango pritemęs lapkritis, kai diena vėlai išaušta, mintis skaidrina ir nuotaiką kelia pokalbiai apie literatūrą, poezijos skaitymai.

Lapkričio 14 d. Panevėžio padalinio vyriausioji bibliotekininkė Nijolė Bielinskienė aplankė Pasvalio krašto paslaugų punktus. Senelių namuose vyko poezijos popietė „Kiekvienas laikas turi savo ženklą“, skirta poeto Antano Jonyno 95-osioms gimimo metinėms. Buvo prisimintas nelengvas poeto gyvenimo kelias, regos netekimas, mokslai, visuomeninė veikla, literatūrinis darbas. Senjorai klausytojai žavėjosi poeto dvasios tvirtumu, energija ir nuveiktais darbais. Perskaitytas visas pluoštas eilėraščių iš rinkinio „Rugsėjo pilnatis“. Kaip dažniausiai tokių susitikimų metu būna, ir klausytojai panoro dalytis savo mintimis. Ypač nustebino 90-metė Marija, padeklamavusi ilgiausią eilėraštį apie Lietuvą, išmoktą 1936 metais.

Tą pačią dieną literatūrinė popietė vyko ir LASS Pasvalio rajono filialo paslaugų punkte. Kalbėjomės apie artėjantį susikaupimo metą – adventą, apie nueinančius dar vienerius metus. N. Bielinskienė skaitė lietuvių poetų eiles apie rudenį, meilę, draugystę, tikėjimą, viltį, laiką. Ypač susidomėta Utenos krašto poete Regina Katinaite-Lumpickiene. Jos eilės, pasak klausytojų, krinta tiesiai į širdį. Nors susitikimas užtruko ilgokai, niekas neskubėjo skirstytis. Ilgokai buvo kalbamasi, šmaikštaujama. Ponia Stasė pabrėžė, kad tokie susitikimai labai reikalingi, nes tarsi nieko ypač svarbaus neįvyksta, bet diena tampa kitokia, ypatinga. Smagu matyti spindinčias susirinkusiųjų akis, šviečiančias šypsenas, girdėti padėkos žodžius už praskaidrintą nuotaiką.

Nijolė Bielinskienė