Naujienų archyvas

Poezija nostalgišką rudenį

2018-11-22

Alvydo Valentos poezijos knyga „Hormonai – visi išsislapstė“.

Štai ir viskas, visa tiesa:

vieną dieną imi ir supranti –

gyvenimas praeina!

                             Alvydas Valenta

Lapkričio 20 dieną LAB Šiaulių padalinio skaitytojai sukviesti į besibaigiančio rudens palydas. O kas geriau atspindi nostalgišką rudeninę nuotaiką, jei ne poetiškas žodis ir daina. Popietė pradėta aktyviai dalyvaujančio literatūriniame gyvenime poeto Alvydo Valentos naujos poezijos knygos „Hormonai – visi išsislapstė“ pristatymu. Autorius yra 2018 m. Neregių literatų kūrybos konkurso laureatas. Knygos leidimas paremtas Lietuvos kultūros tarybos, išleista bendradarbiaujant su Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.

Autoriaus, gerai žinomo skaitytojams, savianalizė eilėse, gili mintis, kalbėjimas apie gyvenimo prasmę, skubantį laiką ir... visiška tyla salėje, skaitant eiles – turbūt geriausias visiems patikusios knygos įvertinimas.

Alvydo Valentos eiles, skaitomas vyr. bibliotekininkės Jovitos Lapinskaitės, keitė pakruojiškės Karolinos Kazlauskienės skaitomi sukurti naujausi eilėraščiai apie gerumą, žmogų, gyvenimiškas situacijas.

LASS Pakruojo raj. filialo moterų vokalinio ansamblio „Varsa“ atlikėjos pakvietė pasinerti ne tik į poezijos, bet ir muzikos pasaulį, pasidžiaugti tiek skambia melodija, tiek lyrišku žodžiu. Ansamblio vadovo Gintauto Gvazdausko akordeono muzika, tarmiškai parašytos ir išraiškingai Elzės Račkauskienės skaitomos Karolinos Kazlauskienės eilės, pritariant gitarai Laimos Bulskienės atliekamos dainos, melodingi Vidos Bazarienės ir Genovaitės Savičienės balsai susilaukė iš padalinio skaitytojų gausių aplodismentų ir nuoširdžių šypsenų.

Poetui Alvydui Valentai linkime kūrybinės sėkmės, o pakruojiškiams dėkojame už dovanotas džiugias, šiltas akimirkas vėsoką atsisveikinančio rudens dieną.

Jovita Lapinskaitė

Nuotraukos Danguolės Kaktavičienės