Naujienų archyvas

LAB Klaipėdos padalinyje – Vytauto Bikausko grafikos darbų paroda

2018-11-26

Vytauto Bikausko grafikos darbų paroda LAB Klaipėdos padalinyje.

LAB Klaipėdos padalinyje (Šviesos g. 3) eksponuojami grafiko Vytauto Bikausko kūriniai. Paroda veiks iki gruodžio 31 dienos. Maloniai kviečiame aplankyti.

Vytautas Bikauskas apie save:

Esu grafikas iš Klaipėdos su armėniškai ornamentuota kuprine. Kuriu nuo mažens ir nuolatos remiuosi į kūrybą ir kaip į atsakymų, ir kaip į klausimų atradimo struktūrą. Būdamas 16 metų išvykau mokytis į tarptautinį koledžą Armėnijoje, kur gyvenau su daugiau nei 80 skirtingų tautybių žmonėmis. Čia aš pažinau pasaulį matydamas jo atspindžius daugybėje tradicijų, skirtingų požiūrių ir vertybių, kurių suma nekūrė chaoso, bet egzistavo santarvėje.

Per 2 metus šiame koledže pamilau filosofiją ir joje radau didžiausią įkvėpimą savai kūrybai. Čia nėra nei vieno galutinio sprendimo, tačiau begalė galimybių, kuriose galima nardyti, kol pritrūksta kvapo. Stengiuosi skaityti pasaulį kaip vieną didelį alegorijų ir dviprasmybių rinkinį. Mano darbuose tai virsta mažais simboliais, susiraizgiusiais su būtybėmis bei istorijomis, mirgančiomis smulkiose linijose. Manau, kad skirtingos interpretacijos tik padidina grafinės istorijos vertę. Esu baigęs Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklą. Šiuo metu studijuoju meno teoriją ir kritiką Olandijoje. Per šią visiškai naują prizmę žvelgti į meno pasaulį nelengva, bet reikalinga, nes konfliktas tarp komercijos ir įkvėpimo niekada nepraranda savo svarbos. Kuo kritiškesnis kūrėjas, tuo įtikinamesnis ir turtingesnis jo sukurtas pasaulis.

Daiva Žiemelienė