Peršokti į pagrindinį turinį

Pasirodė pirmasis 2024-ųjų metų „Neregiai pasaulyje“ garsinio žurnalo numeris

Pasirodė pirmasis 2024-ųjų metų „Neregiai pasaulyje“ garsinio žurnalo numeris

Visus labai kviečiame virtualioje bibliotekoje ELVIS paskaityti pirmąjį šių metų „Neregiai pasaulyje“ garsinio žurnalo numerį. Jame rasite įvairių straipsnių apie drąsius žmones, technines/medicinines naujoves, sužinosite apie įdomų muziejų įsikūrusį Didžiojoje Britanijoje, bei rasite mūsų sveikatai svarbaus tyrimo rezultatus.

Savo kelionę šiame žurnale pradėsite pasakojimu apie Miuziklą, kuriame vaidino tik regos negalią turintys aktoriai. Miuziklas buvo rodomas Jungtinėse Amerikos valstijose.

Toliau seks pasakojimas apie mums visiems aktualų mokslinį tyrimą apie neregių ir silpnaregių miego tendencijas. Šis tyrimas buvo atliktas Jungtinėse Amerikos valstijose ir truko nuo 2011-ųjų iki 2020-ųjų.

Taip pat šiame žurnalo numeryje perskaitysite pasakojimą apie vokietę, kuri stipriai silpstant regai nutarė savanoriauti Vakarų Afrikos valstybėje Toge. Šioje kelionėje ji prisijaukino baltąją lazdelę ir parsivežė neišdildomų įspūdžių.

Leidinyje rasite pasakojimą apie aktorę, kuriai vokiečių seriale „Advokatė Romi Heiland“ teko vaidinti nereginčią advokatę, ji atskleis, kokių naujų dalykų sužinojo apie nereginčius žmones bei kaip jautėsi vaidindama nereginčią moterį.

Garsiniame žurnale išgirsite du pasakojimus apie neįprastas neregiams sporto šakas. Perskaitysite pasakojimą apie sutrikusios regos vaikų kalnų slidinėjimo stovyklą, bei neregių ir silpnaregių paralaipiotojų laipiojimo olomis varžybas.

Šis leidinys jums pasiūlys prisiminti pirmojo balso bei muzikinio sintezatorių išradėjo, rašytojo, futuristo Raimondo Kurcveilo gyvenimą.

Taip pat pristatys Brailio mašinėlių muziejų, įsikūrusį Didžiojoje Britanijoje.

Žurnale rasite aktualios informacijos apie akių tinklainės protezą Argus 2, kuris padeda vėl pamatyti pasaulį visiškai apakusiems žmonėms dėl pigmentinio retinito ligos arba kitų išorinių tinklainės pažeidimų. Protezas padeda tik gyvenimo eigoje apakusiems žmonėms. Nuo 2011-ųjų jau buvo atlikta daugiau nei 300 operacijų.

Šį „Neregiai pasaulyje“ numerį užbaigs vieno amerikiečio pasakojimas apie Brailio rašto pokyčius Amerikoje, bei prisitaikymą prie įvairių pokyčių, kurie vyko net penkis kartus per visą pašnekovo gyvenimą.

Linkime gero skaitymo!

Jei esate virtualios bibliotekos ELVIS skaitytojas-(a) Žurnalą galite parsisiųsti arba paskaityti paspaudę žemiau esančią nuorodą:

https://elvislab.lt/leidiniai/16521

Parengė Ugnė Žilytė

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"