Peršokti į pagrindinį turinį

Spektaklis „Panika“ su garsiniu vaizdavimu Kauno dramos teatre

Spektaklis „Panika“ su garsiniu vaizdavimu Kauno dramos teatre

Panika“ – tai spektaklis su garsiniu vaizdavimu. Nuo 2012 m. LASS vykdo projektą „Garsinis vaizdavimas teatre“, kurio metu regėjimo neįgalieji lankosi įvairiuose teatruose. Kauno dramos teatras neregiams pritaikė net kelis spektaklius: 2015 m. parodė Max Frisch spektaklį su garsiniu vaizdavimu „Biografija: vaidinimas“, 2015 m. parodyta A. Dilytės pasaka „Solė ir močiutės“. Šį spektaklį žiūrėjo Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro auklėtiniai. 2017 m. kovo mėn. parodytas trečiasis spektaklis su garsiniu vaizdavimu – Vido Bareikio režisuotas Viljamo Šekspyro „Hamletas“. 2018 m. pavasarį parodytas spektaklis „Aš – Moljeras“, o tų pačių metų lapkritį – „Balta drobulė“ pagal to paties pavadinimo A. Škėmos romaną.

Kauno dramos teatro repertuare prie spektaklio „Panika“ parašyta, kad jis „pritaikytas akliesiems ir silpnaregiams“. Beje, šio teatro repertuare yra kurtiesiems pritaikytas spektaklis (turi subtitrus) ir keli spektakliai nemokantiesiems lietuvių kalbos – jie turi subtitrus anglų kalba.

Spektaklis „Panika“ pastatytas pagal suomių dramaturgo Mika Myllyaho to paties pavadinimo pjesę. Jame gvildenami vyrų patiriami psichologiniai sunkumai – uždarų patalpų baimė, nerimas dėl atleidimo iš darbo, santykių krizių tema. Temos aktualios ne tik vyrams, bet ir moterims, nes nagrinėjama universali psichikos sveikatos tema.

Trys nelengvos temos ir trys personažai, kuriuos puikiai suvaidino aktoriai Mantas Zemleckas (vaidina Maksą), Gytis Laskovas (vaidina Leo) ir Vaidas Maršalka (vaidina Jonį).

Garsinio vaizdavimo tekstą parengė Laura Niedzviegienė ir studentė Enrika Švenytė, tekstą skaitė aktorė Ugnė Žirgulė.

Teatro darbuotojai ir savanoriai pasitiko lankytojus, palydėjo iki Rūtos salės, išdalino klausymosi aparatūrą. Tarp žiūrovų buvo ne tik neregių, bet ir neįgaliųjų vežimėliuose sėdinčių žmonių.

Prieš pat spektaklį komentatorė ir aktoriai prisistatė žiūrovams, papasakojo, kokį personažą vaidins, kad žiūrovai įsidėmėtų jų balsus.

Spektaklyje daug dialogų ir veiksmo, jogos asanų demonstravimo, net muštynių, alaus gėrimo, suktinės rūkymo ir kitokio kvailiojimo scenų. Tai vis būdai, kuriais vyrai bando išspręsti savo sunkumus. Garsinio vaizdavimo komentarai buvo taiklūs, lakoniškai užpildantys nebylias akimirkas.

Spektaklis nepaliko abejingų. Žiūrovai jau dabar laukia naujų susitikimų teatre.

Parengė Audronė Gendvilienė

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"