Peršokti į pagrindinį turinį

LAB įgyvendino projektą „Tarp tradicijos, kūrybos ir modernumo: Respublikinis skaitymo Brailio raštu konkursas ir minėjimo renginiai“

LAB įgyvendino projektą „Tarp tradicijos, kūrybos ir modernumo: Respublikinis skaitymo Brailio...

Lietuvos aklųjų biblioteka 2019 m. sausio - gegužės mėn. įgyvendino Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos iš dalies finansuojamą projektą „Tarp tradicijos, kūrybos ir modernumo: Respublikinis skaitymo Brailio raštu konkursas ir minėjimo renginiai“. Projektu buvo siekiama skatinti aklųjų ir silpnaregių bendruomenės kūrybingumą bei mažinti kultūrinę, socialinę, skaitmeninę ir informacinę atskirtį.
Projekto metu suorganizuoti Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio bei Kauno regionų atrankiniai skaitymo Brailio raštu konkursai, taip pat atrinkti dalyviai turėjo galimybę dalyvauti Lietuvos aklųjų bibliotekos centre Vilniuje vykusiame Respublikiniame skaitymo Brailio raštu konkurse, kurio metu rungėsi dėl 1-3 vietų dvejose amžiaus grupėse. Konkurso dalyviai turėjo perskaityti Brailio rašto tekstą kiek įmanoma greičiau ir sklandžiau. Jau tradiciniu tapęs renginys LAB yra organizuojamas nuo 1970-ųjų metų. Dalyviai taip pat turėjo galimybę išvysti Knygos teatro spektaklį „Baltas niekas arba draugystė tyliai“ su garsiniu aprašymu, pritaikytą regos negalią turintiems asmenims, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose mokantis grotis Afrikos būgnais bei ekskursijoje pritaikytoje regos negalią turintiems asmenims su „Gatvės gyvos“ gidu Albertu Kazlausku po Vilniaus senamiestį. 
Taip pat projekto metu buvo surengti 6 LAB Informacijos išteklių centro tiflotyros padalinio 50-mečio minėjimo renginiai bei paroda, skirta šiai sukakčiai paminėti.

N.32

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"