Peršokti į pagrindinį turinį

JAV aklųjų aprūpinimo Baltosiomis lazdelėmis programa

JAV aklųjų aprūpinimo Baltosiomis lazdelėmis programa

Baltosios lazdelės akliesiems suteikia galimybę gyventi visavertį ir savarankišką gyvenimą. JAV Nacionalinė aklųjų federacija, suradusi rėmėjų, nuo 2008 m. nemokamai jomis aprūpina akluosius ir silpnaregius, kuriems jų reikia, nes manoma, kad nė vienas neregys neturėtų likti be asmeninės baltos lazdelės, nepaisant jo ar jos galimybės už ją sumokėti.

Kiekvienas aklas asmuo iš penkiasdešimt valstijų, Kolumbijos apygardos ir Puerto Riko, gali paprašyti lazdelės asmeniniam naudojimui. Prašymai gali būti teikiami kas pusmetį, jie priimami internetu.

Kaip pasirinkti Baltosios lazdelės ilgį

Pagal Aprūpinimo Baltosiomis lazdelėmis programą galima gauti tik ištisines lazdeles (t. y., nėra sulankstomų ar teleskopinių). Visos lazdelės yra baltos, su kilpa ant rankenos ir ratuku lazdelės gale.

Suaugusiems, pirmą kartą norintiems įsigyti lazdelę, rekomenduojama pamatuoti atstumą nuo pečių iki grindų. Lazdelė turi pasiekti grindis maždaug du žingsnius priešais tą vietą, kur baigiasi jūsų kojų pirštai. Lazdelės ilgis dar priklauso nuo ėjimo greičio ir žingsnio ilgio. Labiau patyrę ėjikai gali norėti ilgesnės lazdelės, tada ji turi siekti bent jau iki smakro.

Vaikams, paaugliams ir jaunimui, kurie pirmą kartą naudojasi lazdelėmis, rekomenduojama pamatuoti atstumą nuo smakro iki grindų. Labiau patyrę jauni keliauninkai gali norėti ilgesnės lazdelės, todėl rekomenduojama pamatuoti bent iki nosies.

Nuo 2008 m. Nacionalinė aklųjų federacija išplatino daugiau kaip 64 000 Baltųjų lazdelių. Taip pat ši organizacija rengia ėjimo su Baltąja lazdele mokymus.

Free White Cane Program [interaktyvus]

prieiga per: https://www.nfb.org/programs-services/free-white-cane-program [žiūrėta 2020-05-28]

Parengė Audronė Gendvilienė

G.163

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"