Peršokti į pagrindinį turinį

Help2type klaviatūra padedanti neregiams greičiau rašyti išmaniuoju telefonu

Help2type klaviatūra padedanti neregiams greičiau rašyti išmaniuoju telefonu

              Žmonėms turintiems regėjimo negalią ir nenaudojantiems Brailio rašto klaviatūros, parašyti tekstą išmaniuoju telefonu yra nemažas iššūkis. Šiais laikais galima naudotis diktavimo funkcija, tačiau ne kiekvienas nori, kad kas nors girdėtų kaip rašote verslo ar meilės laiškus, ar komentarus socialiniuose tinkluose. Įmonės Scwisscom Filmteam vadovas Marcel Rösch, susidūręs su rimtomis regos problemomis, išrado haptinę klaviatūrą Help2type, padedančią greitai ir saugiai parašyti tekstą išmaniajame telefone.

              Mobilią, kompaktišką „Helpl2type“ klaviatūrą galima pritvirtinti prie visų išmaniųjų telefonų su magnetų sistema ir laikrodžio dirželiu. Ji yra tokio pačio dydžio  kaip didesnio išmaniojo telefono klaviatūra, Uždėję šią klaviatūrą ant telefono, galėsite mygtukais jausti visas raides. Help2type  veikia su visų tipų išmaniaisiais telefonais („IOS-Apple“ ir „Google Android“). „Help2type“ turi klaviatūros išdėstymą, kuris atitinka įprastą išmaniojo telefono ar kompiuterio klaviatūrą įvairių kalbų klaviatūros ir specialieji simboliai įjungiami funkcijos arba komandos klavišu. Klaviatūra prijungiama prie išmaniojo telefono per „Bluetooth“. Šios klaviatūros kaina 229 šveicariški frankai arba maždaug 213 eurų.

              Platforma youtube turi atskirą šios klaviatūros kanalą, kuris vadinasi Helpą2type, šiame kanale galite rasti informacijos apie klaviatūros naudojimą.

Parengė Ugnė Žilytė

Nachgefragt–Help2type(Tactuel2021 nr. 2);

Prieiga per internetą:

https://www.tactuel.ch/nachgefragt-help2type/

G.275

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"