Peršokti į pagrindinį turinį

Interneto svetainė akliems keliautojams informuoti

Interneto svetainė akliems keliautojams informuoti

2019 m. birželio 3 d. Holmano premijos laureatė Stacy Cervenka pristatė akliems keliautojams skirtą internetinę platformą „Blind Travellers“, kuri sujungs aklus ir silpnaregius žmones, ieškančius informacijos apie jiems pritaikytus kelionių maršrutus ir apie tai žinančius akluosius iš visų pasaulio šalių. Platformoje bus skelbiami tinklaraščio straipsneliai, apžvalgos, vyks diskusijos, bus skelbiami įvykiai, renginiai, kad lankytojai galėtų išplėsti savo akiratį, palikti patogius krėslus namuose ir išvykti į nepažįstamus kraštus.

„Blind Travellers“ svetainės kūrėja pabrėžia, kad aklieji sugeba savarankiškai keliauti.

Aklai jaunai moteriai Cervenkai šios platformos idėja gimė po to, kai kartu su vyru Gregu, kuris taip pat yra aklas, sumanė pasimėgauti ramiu jodinėjimu kaimo ūkyje, bet susidūrė su kliūtimis ir savininkų nepagarba dėl jų aklumo. Darbuotojai elgėsi su pora kaip su mažais vaikais, neleido jodinėti ir tuo pažeidė JAV įstatymą, draudžiantį diskriminuoti dėl negalios; grįžusi namo Cervenka iškėlė bylą ūkio savininkams ir panoro pasidalinti savo patirtimi su kitais aklais žmonėmis.

Sukūrusi „Blind Travellers“ svetainę, jau spėjo pateikti informaciją apie aklųjų su baltosiomis lazdelėmis kelionę po Kiniją, skraidymą parasparniais ir vieną Sidnėjaus paplūdimį.

Platformai taip pat turėjo įtakos Cervenkos patirtis planuojant kruizą savo medaus mėnesiui, kur didžiausia internetinė kruizų informacijos suvestinė jai suteikė išsamios informacijos apie įvairias kruizines linijas, kruizinius laivus ir įplaukimo uostus, bet nieko nepranešė apie prieinamumą akliesiems.

Ji suprato, kad reikia turėti centrinę platformą su šia informacija. Cervenka taip pat naudojosi socialinės žiniasklaidos priemonėmis, norėdama pasidalinti savo patirtimi su kitais aklais asmenimis. Ji tikisi greitai išplėsti „Blind Travellers“ naudotojų skaičių.

San Francisko organizacijos „The LightHouse for the Blind and Visually Impaired“ įsteigta Holmano premija kasmet skiriama trims asmenims, parodžiusiems ypatingus kokios nors srities sugebėjimus. Premija gali siekti 25 000 JAV dolerių. Jei norite aplankyti „Blind Travellers“ svetainę, eikite į blindtravelersnetwork.org.

Holman Prizewinner launches website to connect blind travelers by Caroline Hart [interaktyvus] prieiga per: https://lighthouse-sf.org/2019/06/03/holman-prizewinner-launches-website-to-connect-blind-travelers/?utm_content=93787709&utm_medium=social&utm_source=facebook&hss_channel=fbp-31294868677&fbclid=IwAR2D3QRArxxV54qeX2KEzNnhlEyFEQiBmbX99vo0tjZsn3yd-6dqxQ9Mc3Q [žiūrėta 2019-06-13]

Parengė Audronė Gendvilienė

G.24

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"