Peršokti į pagrindinį turinį

Kaip sukurti pritaikytą aplinką prekybos centruose žmonėms, turintiems regėjimo negalią?

Kaip sukurti pritaikytą aplinką prekybos centruose žmonėms, turintiems regėjimo negalią?

              Dvi Berlyno taikomųjų mokslų universiteto komunikacijos dizaino krypties Bakalauro studentės Maria Scherlies ir Svenja Schulz savo baigiamajame darbe aprašė koncepciją, padedančią regėjimo sutrikimų turintiems žmonėms orientuotis prekybos centruose. Koncepcija apima spalvų kontrastai, neregių vedimo sistema ir skaitmeninis priedas.

              Apklaususios neregius ir silpnaregius studentės padarė išvadą, kad apsipirkimą prekybos centruose įtakoja dvi problemos: sunku orientuotis patalpoje ir rasti reikiamus produktus. Pasikonsultavusios su dizaineriais, studentės sukūrė įgyvendinimo planą, kuris turėtų padėti išspręsti kylančias orientavimosi problemas.

Per prekybos centrą turėtų vesti viena tiesi grindų spalvai kontrastinga, taktilinė pagrindinė vedimo linija, įsišakojanti į šonus, ties posūkiais tarp lentynų bei užsilenkianti puslankiu, kad visuomet būtų įmanoma grįžti ant pagrindinės linijos. Skyrių pradžioje turėtų būti grindų spalvai kontrastingas įspėjamasis paviršius, taip pat kiekvieno skyriaus pradžioje turėtų būti Brailio raštu ir dideliu užčiuopiamu reginčiųjų raštu užrašytas skyriaus pavadinimas, bei vizualiai gerai matomos piktogramos, pavyzdžiui, obuolio piktograma informuotų, kad pirkėjas yra vaisių skyriuje. Taip pat rekomenduotina lentynų viršuje priklijuoti lentynai kontrastingas juostas, su skyriaus pavadinimu, kad silpnaregiai galėtų jas pamatyti iš tolo. Prekių aukštyje taip pat reiktų uždėti juostas, kurių pagalba būtų lengviau susirasti skaitmenines etiketes, kurios išmanaus telefono pagalba suteiktų informaciją apie prekes. Komunikacijos dizainerių teigimu, vis daugiau vyresnio amžiaus žmonių, naudojasi išmaniaisiais telefonais, todėl skaitmeninių priemonių koncepcijoje įvedimas neturėtų diskriminuoti vyresnio amžiaus žmonių.

Studentės tikisi, kad jų pasiūlyta koncepcija laikui bėgant susidomės prekybos centrai ir norės ją įgyvendinti.

Parengė Ugnė Žilytė

Sinnvoll geleitet im Supermarkt(Sichtweisen 2021-06);

Prieiga per internetą:

https://www.sichtweisen-archiv.dbsv.org/archiv/sichtweisen-ausgabe-06-2021.html

G.279

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"