Peršokti į pagrindinį turinį

QR kodais paženklintos knygos padeda išmokti Brailio rašto

QR kodais paženklintos knygos padeda išmokti Brailio rašto

Tiflopedagogė Samantha Richardson rašo, kaip padeda savo mokiniui, 4 metų amžiaus vaikui, mokytis Brailio rašto. Šiuo metu jis nelanko darželio dėl pandemijos. Vaiko tėvai gyvena JAV, bet nemoka angliškai. Jie paprašė kokios nors veiklos, kurią galėtų kartu su sūnumi atlikti. Tada mokytoja ant vaikui perduotų Brailio raštu knygų pridėjo QR kodus, kad tėvai galėtų atsisiųsti garso įrašus ir sekti, ką vaikas skaito Brailio raštu. QR kodas nuveda į „YouTube“, kur tą knygą skaitovas skaito garsiai. Vaizdo įrašai, kuriuos mokytoja bendrino per QR kodus, yra anglų kalba, tačiau tą patį galima padaryti su vaizdo įrašais kitomis kalbomis.

Tiflopedagogė pasinaudojo QR kodų generatoriumi. Tai įrankis, su kuriuo nukopijuojamas tinklalapio adresas (pavyzdžiui, su vaizdo įrašu iš „YouTube“), o programėlė automatiškai sugeneruoja kodą. Kodus ji nukopijavo į „Google doc“, atsispausdino ir priklijavo prie knygų.

Gavę knygas, neregio vaiko tėvai savo išmaniuoju telefonu atsidaro vaizdo įrašą iš „YouTube“ ir seka, ką skaito jų vaikas. Pasak mokytojos, šį metodą galima naudoti ir kitaip: vaikas gali klausytis garsinės knygos ir tuo pat metu pirštais liesti tekstą Brailio raštu. 

Samantha Richardson. Using QR Codes to Make Braille Books Accessible to Non-English Speaking Families [interaktyvus]; https://www.pathstoliteracy.org/blog/using-qr-codes-make-braille-books-accessible-non-english-speaking-families [žiūrėta 2021-04-06]

Parengė Audronė Gendvilienė

G.249

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"